Foto: Formula E - media

Bezchybný Vergne vydřel vítězství v Uruguayi

TEXT + VIDEO Nervy drásající závod vyhrál Jean-Eric Vergne s Techeetahou před rozjetým Lucasem di Grassim s Audi.

Techeetah [čti „tečíta“] Jean-Erica Vergne nebyla v Uruguayi tím nejrychlejším vozem. Nejlepší techniku přivezlo opět Audi, které je bez pochyby nejrychlejší v poli, ale jejich auto má dost dětských nemocí, na což do teď doplácel úřadující šampion di Grassi, který už je po polovině sezóny prakticky mimo boj o titul. Nyní si poprvé nadělil větší porci bodů a první stupně vítězů.

Z paddocku přímo na pláž - závod v Punta del Este se koná přímo u pobřeží s oceánem.

První stint před výměnou vozů se nesl v poklidnější atmosféře, kterou narušil André Lotterer, který jednou ze šikan doslova bokem protancoval, aniž by rozbil auto. Smůlu měl naopak Sébastien Buemi, který lehce opřel svůj vůz o bariéru v rychlé zatáčce. Poničil si zavěšení a s rozdivočelým vozem Renault eDAMS musel předčasně vyměnit vůz a nakonec nedokončil. Jeho týmový kolega Prost též bez bodů.

Stíhací jízdu předvedl Felix Rosenqvist s Mahindrou, který startoval čtrnáctý a cíl viděl na pátém místě. Pokud chce ale letos senzačně získat titul, bude muset dojíždět před vedoucím mužem šampionátu Vergnem.

Po výměně vozů se režie po právu věnovala vedoucí dvojici. Di Grassimu, který nemá co ztratit, nezbývalo než Vergne předjet na trati. Jezdci se celou dobu drželi za sebou pod hranicí půl sekundy. Stíhací jízda a nervy na dranc.

Di Grassiho první pokus o útok na vedoucího Vergne nebyl příliš úspěšný, málem se dostal do hodin.

Di Grassi se několikrát pokusil využít svého vozu, který byl jednoznačně rychlejší, ale Vergne mu nedaroval nic! Přesto tu nebyl žádný moment, kdy by se dalo říct, že jeden z nich zašel za hranici. Byly tu dva ťukance, ale nic co by Vergne vyvedlo z míry, nebo z dráhy. Konec konců tohle je Formule E, naprosto netypicky „kontaktní formulové závodění.“

Brit Sam Bird v průjezdu poslední zatáčkou.

Pár kol před koncem se dokonce do souboje zapojil třetí Sam Bird s DS Virginem. Závodili naprosto čistě a férově. Oba dva jezdci předvedli vynikající jízdu a o jejich vzájemném souboji se bude jistě dlouho mluvit.

Další štací je první evropský závod v Římě, který bude mít svojí historickou premiéru. Na závod se chystáme a tak se můžete těšit na info přímo z místa! A kdy? 14. dubna.

Výsledky závodu a průběžné pořadí šampionátu.

Foto: Formula E - media

Podobné články

Foto: Formula E - media

Buemi pokřtil ulice Curychu

TEXT + VIDEO Švýcar prohnal svůj vůz při demo jízdě ulicemi své domácí ePrix. ...více

21.04.2018 - 17:40,

Římský karbonový guláš obrazem

FOTO + TEXT Nejlépe karbonový guláš v Římě prolétl britský ptáček Sam Bird v barvách DS Virginu. ...více

17.04.2018 - 14:15,
Foto: Pavel Šimek

Formuli E v Římě vyhrál Bird po chybě Rosenqvista

TEXT + VIDEO ABB Formule E se předvedla historicky poprvé v ulicích Říma. ...více

14.04.2018 - 21:42,
Foto: Formula E - media

Formule E: Všechny cesty vedou do Říma

TEXT Formule E se chystá na historicky první závod v ulicích Říma, odkud budeme o dění přímo informovat. ...více

06.04.2018 - 21:10,
Foto: press.bmwgroup.com

Mapy budoucnosti podle BMW

TEXT Autonomní vozidla již dávno nejsou hudbou daleké budoucnosti. Většina velkých automobilek pracuje na pokročilých autonomních systémech. ...více

10.03.2018 - 15:00,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.