Foto: Formula E - media

Formule E: Všechny cesty vedou do Říma

TEXT Formule E se chystá na historicky první závod v ulicích Říma, odkud budeme o dění přímo informovat.

Již v sobotu 14. dubna nás čeká první římská ePrix šampionátu ABB Formula E. Řím bude závody prvních čistě elektricky poháněných formulí konat vůbec poprvé.

Celý název akce ABB FIA Formula E CBMM Niobium Rome E-Prix presented by Mercedes EQ napovídá, že zájem je obrovský jak ze strany partnerů, ale také z řad fanoušků, protože pořadatelé se těší z předem dlouho vyprodaných lístků na tribuny.

Závodníci se budou prohánět na trati 2,7 km dlouhé okolo historických budov a muzeí. Dočasný městský okruh bude postaven okolo třídy Kryštofa Kolumba. Vedle trati bude umístěn také zábavný areál pro fanoušky zvaný Allianz eVillage, kde se návštěvníci mohou setkat s jezdci při autogramiádě, při troše štěstí s nimi poměřit i jezdecký um při závodech na simulátoru, který se koná na každé ePrix právě pro fanoušky.

Dále si fanoušci budou moct prohlédnout nejnovější elektrické a hybridní vozy, nové technické vychytávky různých partnerů včetně titulárního sponzora ABB. Bývá tu také několik dětských atrakcí a stage s živou muzikou od DJ Formule E přezdívaným EJ. A aby se nezapomenulo na gurmány, bude zde také část věnovaná přímo italským jídlům a nápojům.

K vidění bude jistě i prototyp závodního vozu ROBOCAR, který s sebou šampionát Formule E vozí a testuje. ROBOCAR je bezpilotní vůz, na jehož základě má vzniknout podpůrný šampionát. Vůz si lze prohlédnout právě v eVillage, ale naplánovaná je i demonstrační jízda.

Do závodu vtrhne hned několik kandidátů na titul. Přičemž nejdál je v boji o titul Francouz Jean-Eric Vergne s čínským týmem Techeetah, který má náskok na Švéda Felixe Rosenqvista 30 bodů (více než bodové ohodnocení jednoho vítězství) s indickým týmem Mahindra. Slušně rozjeto má také Brit Sam Bird, který závodí pro DS Virgin Racing od vzniku šampionátu.

Do souboje o vítězství by také mohli promluvit jezdci Jaguar Racingu, který letos předvádí čím dál lepší formu. Klidně je ale možné, že všem vypálí rybník Audi, které je pravděpodobně nejrychlejším vozem na startovním roštu. Trpí však ještě dětskými nemocemi, takže do druhé poloviny sezóny vstupuje sice se silným vozem, ale nízkým bodovým kontem a tedy s mizernými nadějemi na obhajobu mistrovského titulu mezi jezdci. I přesto v posledním závodě v Uruguayi předvedl Lucas di Grassi s Audi souboj s vedoucím mužem Vergnem až mýtickou bitvu o vítězství.

Luca Filippi při demonstrační jízdě v Římě loni na podzim, foto: Formula E - media

Italští fanoušci budou mít také své želízko v ohni. Nováček letošní sezóny Luca Filippi z týmu NIO má na kontě sice zatím jediný bod, jeho vůz ale rozhodně není pomalý a Filippi se určitě bude chtít ukázat v tom nejlepším světle.

Formuli E v Římě se bude vysílat v ČR na kanále Arena Sport živě kvalifikace i závod. Kvalifikaci od 11.45 a závod 15.45. Tréninky bude možné sledovat i na YouTube a těšit se můžete na zprávy a fotografie přímo od nás z místa.

Foto: Formula E - media

Podobné články

Foto: Formula E - media

Buemi pokřtil ulice Curychu

TEXT + VIDEO Švýcar prohnal svůj vůz při demo jízdě ulicemi své domácí ePrix. ...více

21.04.2018 - 17:40,

Římský karbonový guláš obrazem

FOTO + TEXT Nejlépe karbonový guláš v Římě prolétl britský ptáček Sam Bird v barvách DS Virginu. ...více

17.04.2018 - 14:15,
Foto: Pavel Šimek

Formuli E v Římě vyhrál Bird po chybě Rosenqvista

TEXT + VIDEO ABB Formule E se předvedla historicky poprvé v ulicích Říma. ...více

14.04.2018 - 21:42,
Foto: Formula E - media

Bezchybný Vergne vydřel vítězství v Uruguayi

TEXT + VIDEO Nervy drásající závod vyhrál Jean-Eric Vergne s Techeetahou před rozjetým Lucasem di Grassim s Audi. ...více

18.03.2018 - 19:30,
Foto: press.bmwgroup.com

Mapy budoucnosti podle BMW

TEXT Autonomní vozidla již dávno nejsou hudbou daleké budoucnosti. Většina velkých automobilek pracuje na pokročilých autonomních systémech. ...více

10.03.2018 - 15:00,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.