Foto: Formula E - media

Jordá otestovala Formuli E v Mexiku

VIDEO + TEXT Devětadvacetiletá Španělka Carmen Jordá otestovala vůz Formule E během závodního víkendu v Mexiku. Bývalá vývojová jezdkyně stájí Lotus a Renault F1 však není první ženou, která se ve voze první čistě elektrické série objevila.

Na začátku první sezóny FE jsme měli na startovním roštu možnost vidět dvě závodnice zároveň! Italka Michaela Cerruti a Britka Katherine Legge byly prvními dvěma ženami, které ve voze FE závodily. V posledních dvou závodech byla jedinou závodnicí Švýcarka Simona de Silvestro, která si jako jediná udržela sedačku i do druhé sezóny FE a stala se jedinou ženou, která ve FE bodovala. Vůz si pak vyzkoušelo ještě několik žen včetně dcery legendárního závodníka F1 z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let Jacquese Laffita – Margot.

Foto: Margot Laffite před testem v ulicích Paříže roku 2016. Margot je reportérkou francouzské televize, zabývá se samozřejmě motorsportem.

Jordá si vyzkoušela demonstrační vůz, který s sebou vozí pořadatel a nechává v něm usedat v rámci propagace celebrity a různé závodníky. Tento vůz měli k dispozici všechny stáje v první sezóně. V poslední době se v něm svezli např. Chris Hemsworth, nebo Orlando Bloom.

Jordá si vůz pochvalovala a řekla, že její ovládání je mnohem vhodnější pro ženy spíše než F1. Ve Formuli 1 je řízení vozu velmi fyzicky náročné a to je podle ní důvod, proč v ní v tuto chvíli nevidíme žádné ženy. Formule E je spíše o vyvážení mezi tím jezdit rychle a zároveň šetrně. Mistrovství tkví v konvergenci mezi rychlostí a úsporou. Ani jeden strategický extrém vám vítězství nevynese, musíte najít střed mezi nimi.

Nicméně zajetý čas nebyl uveřejněn a video je na YT dostupné pouze pakliže máte link, což podle zlých jazyků ukazuje na to, že test Carmen Jordá nebyl příliš úspěšný. Teprve čas ukáže, zda její jezdecké vlastnosti docení nějaký tým a dá jí možnost třeba i nastoupit do závodu.

Úvodní foto: Formula E - media
Zdroj: fiaformulae.com

Podobné články

Foto: Formula E - media

Bezchybný Vergne vydřel vítězství v Uruguayi

TEXT + VIDEO Nervy drásající závod vyhrál Jean-Eric Vergne s Techeetahou před rozjetým Lucasem di Grassim s Audi. ...více

18.03.2018 - 19:30,
Foto: press.bmwgroup.com

Mapy budoucnosti podle BMW

TEXT Autonomní vozidla již dávno nejsou hudbou daleké budoucnosti. Většina velkých automobilek pracuje na pokročilých autonomních systémech. ...více

10.03.2018 - 15:00,
Foto: Formula E - media

Abt slaví po druhé první vítězství ve Formuli E

VIDEO + TEXT Mexický závod vyhrál mladý Němec. ...více

04.03.2018 - 19:30,

Vergne zvítězil v Chile a přepsal historii

FOTO + VIDEO O první dvojité vítězství ve Formuli E se postarali piloti čínského týmu Techeetah Jean-Erci Vergne a nováček šampionátu André Lotterer. ...více

04.02.2018 - 10:22,

Nová generace šasi Formule E

FOTO Šampionát ABB FIA Formula E představil novou generaci šasi. ...více

01.02.2018 - 18:30,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.