zdroj Autodrom Most

Německá gétéčka v Mostě

TEXT Preview k návštěvě ADAC GT Masters na Autodromu Most

Letošní sezóna ADAC GT Masters byla zahájena na německém závodním okruhu Motorsport Arena Oschersleben a pokračuje mosteckým závodem ve dnech 27. 4. – 29. 4. 2018. Ve 12. ročníku této série závodů budou následovat další podniky a to na známých okruzích Red Bull Ring, Nürnburgring, Zandvoort, Sachsenring a poslední závod přivítá Hockenheimring.

ADAC GT Masters je série závodů automobilů, kterou založila organizace Stéphane Ratel (SRO), a kterou podporuje německý automobilový klub ADAC. První sezóna série GT Masters proběhla již v roce 2007. Série byla založena v Německu, ale závody jsou provozovány nejen v Německu. Sportovní předpisy ADAC GT Masters se spoléhají na konzistenci a pro nadcházející sezónu jsou naplánovány pouze detailní úpravy.

Startovní listina ADAC GT je velice nabitá, je v ní uvedeno přes 30 vozů a přes 20 týmů. Diváci uvidí speciály Audi R8 LMS, BMW M6 GT3, Chevrolet Corvette GT3-R, Ferrari 488 GT3, Honda NSX GT3, Mercedes-AMG GT3, Lamborghini Huracan GT3 a Porsche 911 GT3. Vozy používají pneumatiky Pirelli, který je výhradním partnerem série, podobně jako televize Sport1 či Kärcher. Série je poměrně vyrovnaná, protože je zde používán Balance of Performance, tedy systém zátěží, který do určité míry eliminuje rychlostní rozdíly a to slibuje velice zajímavou podívanou a atraktivní souboje. Prestižní evropský šampionát vyvrcholí sobotním a nedělním hodinovým mistrovským závodem supersportovních vozů. V autech se vystřídají dvoučlenné posádky pilotů. Českou republiku reprezentuje tým ISR s vozem Audi R8 LMS a jezdci Filipem Salaquardou a Frankem Stipplerem.

Závodní víkend divákům nabídne i další závody a doprovodný program. V Mostě se kromě ADAC GT Masters představí seriál cestovních vozů ADAC TCR. Závody vozů kategorie GT4, kde se v seriálu GT4 Central European Cup představí sériově vyráběná auta i speciály malých firem, zažívají boom popularity. A populární Škoda Octavia Cup není třeba představovat.

Mezi hlavní body doprovodného programu patří zejména skvělá letecká akrobatická show Petra Kopfsteina, špičkového a úspěšného pilota světové série Red Bull Air Race, a samozřejmě také atrakce pro děti. Další informace najdete na www.autodrom-most.cz. Informace o seriálu v němčině najdete na www.adac.de/gt-masters, kde jsou i fotografie.

Premiéra série ADAC CT Masters určitě přinese velice zajímavou podívanou, strhující bitvy supersportů i zajímavé souboje v dalších doprovodných závodech. Pořadatelé připravili řadu dalších atrakcí pro všechny věkové kategorie a těší se na vaši návštěvu.

Kategorie:

Podobné články

Mortara a Paffett vítězi na Lausitzringu

FOTO + VIDEO Německý šampionát cestovních vozů se tentokrát podíval na již tradiční okruh. ...více

20.05.2018 - 16:20,

SPH League – boje na virtuálních tratích pokračují

TEXT + FOTO + VIDEO Reportáž ze závodů v Brands Hatch a Misana ...více

15.05.2018 - 15:30,
foto Rostislav Recman (2018)

Histo Cup v Brně 2018

FOTO Historické vozy na Masarykově okruhu ...více

10.05.2018 - 15:11,

Bitva hned na začátku

TEXT + VIDEO Úvodní dva závody na Hockenheimu odstartovaly novou sezónu DTM. ...více

08.05.2018 - 13:01,
Foto: facebook.com/mattiasekstrom.racing

Ekki se loučí s DTM

Mattias Ekström v Hockenheimu zažije derniéru závodění v DTM. ...více

02.05.2018 - 18:53,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.