První závod Hanse Heyera

TEXT Další pokračování seriálů o prvních závodech slavných jezdců v F1.

Tentokrát jsem si vybral trochu netypickou postavu. Němec Hans Heyer totiž mezi fandy F1 není známý a to ze zřejmých důvodů, v první řadě je to legenda cestovních vozů (především pro Němce) a pak také, protože jel pouze jednu Velkou Cenu F1 a navíc ilegálně!

Hans Heyer si svou premiéru premiéru odbyl v domácí VC Německa roku 1977. Tu poprvé hostil Hockenheim, který nahradil Nürburgring (také zvaný „zelené peklo“), jenž byl označen po Laudově téměř fatální nehodě o rok dříve za nebezpečný.

Heyer se pokoušel kvalifikovat s minimem zkušeností s formulemi s vozem Penske PC4 německého týmu ATS. Startovat mohlo čtyřiadvacet jezdců a pokoušelo se jich kvalifikovat třicet.

Z pochopitelných důvodů se nekvalifikoval a skončil dvacátý sedmý. Existovala ještě šance, že by nějaký z jezdců nebyl schopen nastoupit do závodu a on se tak v listině posunul. Jenže Heyer byl až třetím náhradníkem, jeho šance byly tedy minimální.

Zmatek na startu a bouračka mezi Clayem Regazzonim a Alanem Jonesem, dala týmu ATS možnost nastartovat Heyerům vůz, který byl za chvíli na trati, aniž by si toho někdo všimnul. Nevídaná věc!

Jeho patnáct minut slávy trvalo necelých deset kol. Odmávnut černou vlajkou byl zrovna ve chvíli, kdy jeho vozu vypovídala službu převodovka. Byl to jeho první, ale také poslední závod v F1.

Soupis všech vydaných článků v této minisérii.

Zdroj, foto: f1retro.gr, wtf1.co.uk

Kategorie:

Podobné články

Doprodej Ferrari, Lotus, Schumacher

TEXT + FOTO Kdo dřív přijde, ten dřív bere. ...více

05.12.2017 - 18:48,
Foto: fiaformulae.com media

Formule E startuje v Hong Kongu

Již zítra se dočkáme prvního klání dvacítky jezdců z deseti týmů šampionátu Formule E a letos naposledy s čtyřicítkou vozů. ...více

01.12.2017 - 18:45,
foto: commons.wikimedia.org ilustrační foto GP Kanady 2007

První závod Lewise Hamiltona

TEXT Další pokračování seriálu o prvních závodech slavných pilotů F1. ...více

01.12.2017 - 12:00,
foto: commons.wikimedia.org

První závod Jacquese Villeneuva

TEXT Další díl seriálu o prvních závodech slavných jezdců F1. ...více

01.11.2017 - 12:00,
Foto: Flickr.com - https://www.flickr.com/photos/renaultsport/14350144010/

Koule na noze

TEXT + VIDEO Kvjat nejspíše skončil v F1. Nejdřív stoupal a pak ho potkal prudký pád. Co se vlastně stalo? Proč přes špatné výsledky vydržel v Toro Rosso do teď? Jaké je to být v juniorském programu Red Bullu? ...více

25.10.2017 - 22:30,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.