První závod Hanse Heyera

TEXT Další pokračování seriálů o prvních závodech slavných jezdců v F1.

Tentokrát jsem si vybral trochu netypickou postavu. Němec Hans Heyer totiž mezi fandy F1 není známý a to ze zřejmých důvodů, v první řadě je to legenda cestovních vozů (především pro Němce) a pak také, protože jel pouze jednu Velkou Cenu F1 a navíc ilegálně!

Hans Heyer si svou premiéru premiéru odbyl v domácí VC Německa roku 1977. Tu poprvé hostil Hockenheim, který nahradil Nürburgring (také zvaný „zelené peklo“), jenž byl označen po Laudově téměř fatální nehodě o rok dříve za nebezpečný.

Heyer se pokoušel kvalifikovat s minimem zkušeností s formulemi s vozem Penske PC4 německého týmu ATS. Startovat mohlo čtyřiadvacet jezdců a pokoušelo se jich kvalifikovat třicet.

Z pochopitelných důvodů se nekvalifikoval a skončil dvacátý sedmý. Existovala ještě šance, že by nějaký z jezdců nebyl schopen nastoupit do závodu a on se tak v listině posunul. Jenže Heyer byl až třetím náhradníkem, jeho šance byly tedy minimální.

Zmatek na startu a bouračka mezi Clayem Regazzonim a Alanem Jonesem, dala týmu ATS možnost nastartovat Heyerům vůz, který byl za chvíli na trati, aniž by si toho někdo všimnul. Nevídaná věc!

Jeho patnáct minut slávy trvalo necelých deset kol. Odmávnut černou vlajkou byl zrovna ve chvíli, kdy jeho vozu vypovídala službu převodovka. Byl to jeho první, ale také poslední závod v F1.

Soupis všech vydaných článků v této minisérii.

Zdroj, foto: f1retro.gr, wtf1.co.uk

Kategorie:

Podobné články

Most Historic Grand Prix

FOTO + TEXT Autodrom Most o víkendu přilákal nadšence veteránů. ...více

24.06.2018 - 11:35,
foto Pavel Šimek (2018)

Charouzova juniorka Ferrari F1

FOTO + TEXT Na slovíčko s Antonínem Charouzem o jeho týmu ve Formuli 2. ...více

13.06.2018 - 14:00,

Fittipaldi otestoval vůz FE v Curychu!

FOTO Dvojnásobný mistr světa ze sedmdesátých let prohnal demonstrační vůz formule e. ...více

12.06.2018 - 14:00,

Formule E vrátila závodění do Švýcarska, vítězem je di Grassi

FOTO + VIDEO Po čtyřiašedesáti letech se konal ve Švýcarsku okruhový automobilový závod, který byl jak už bývá zvykem u Formule E velmi napínavý a plný zvratů. ...více

11.06.2018 - 20:14,

Rosberg ukázal světu GEN2

FOTO + VIDEO Mistr světa F1 Nico Rosberg jako první usedl do vozu FE GEN2 a předvedl ho na berlínském letišti Tempelhof. ...více

30.05.2018 - 20:16,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.