První závod Hanse Heyera

TEXT Další pokračování seriálů o prvních závodech slavných jezdců v F1.

Tentokrát jsem si vybral trochu netypickou postavu. Němec Hans Heyer totiž mezi fandy F1 není známý a to ze zřejmých důvodů, v první řadě je to legenda cestovních vozů (především pro Němce) a pak také, protože jel pouze jednu Velkou Cenu F1 a navíc ilegálně!

Hans Heyer si svou premiéru premiéru odbyl v domácí VC Německa roku 1977. Tu poprvé hostil Hockenheim, který nahradil Nürburgring (také zvaný „zelené peklo“), jenž byl označen po Laudově téměř fatální nehodě o rok dříve za nebezpečný.

Heyer se pokoušel kvalifikovat s minimem zkušeností s formulemi s vozem Penske PC4 německého týmu ATS. Startovat mohlo čtyřiadvacet jezdců a pokoušelo se jich kvalifikovat třicet.

Z pochopitelných důvodů se nekvalifikoval a skončil dvacátý sedmý. Existovala ještě šance, že by nějaký z jezdců nebyl schopen nastoupit do závodu a on se tak v listině posunul. Jenže Heyer byl až třetím náhradníkem, jeho šance byly tedy minimální.

Zmatek na startu a bouračka mezi Clayem Regazzonim a Alanem Jonesem, dala týmu ATS možnost nastartovat Heyerům vůz, který byl za chvíli na trati, aniž by si toho někdo všimnul. Nevídaná věc!

Jeho patnáct minut slávy trvalo necelých deset kol. Odmávnut černou vlajkou byl zrovna ve chvíli, kdy jeho vozu vypovídala službu převodovka. Byl to jeho první, ale také poslední závod v F1.

Soupis všech vydaných článků v této minisérii.

Zdroj, foto: f1retro.gr, wtf1.co.uk

Kategorie:

Podobné články

zdroj Zlatý volant (2017)

Finalisté Zlatého volantu

TEXT Komu byste dali svůj hlas vy? ...více

05.02.2018 - 02:01,

Vergne zvítězil v Chile a přepsal historii

FOTO + VIDEO O první dvojité vítězství ve Formuli E se postarali piloti čínského týmu Techeetah Jean-Erci Vergne a nováček šampionátu André Lotterer. ...více

04.02.2018 - 10:22,

Nová generace šasi Formule E

FOTO Šampionát ABB FIA Formula E představil novou generaci šasi. ...více

01.02.2018 - 18:30,
Foto: autodrom-most.cz

Do Mostu přijede i obhájce loňského titulu série FIA Masters F1

TEXT Červnový víkend věnovaný historickým závodním vozů v Mostě navštíví šampion loňského ročníku s vozem Shadow DN5. ...více

20.01.2018 - 19:30,
foto: BMW Group - press

BMW v ČR postaví výzkumné centrum

TEXT Nedaleko Sokolova má vzniknout vývojový areál automobilky BMW, která zde chce testovat a vyvíjet průlomové technologie v oblastech elektrifikace, digitalizace, asistenční systémy a autonomního řízení vozů. ...více

16.01.2018 - 12:00,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.