První závod Hanse Heyera

TEXT Další pokračování seriálů o prvních závodech slavných jezdců v F1.

Tentokrát jsem si vybral trochu netypickou postavu. Němec Hans Heyer totiž mezi fandy F1 není známý a to ze zřejmých důvodů, v první řadě je to legenda cestovních vozů (především pro Němce) a pak také, protože jel pouze jednu Velkou Cenu F1 a navíc ilegálně!

Hans Heyer si svou premiéru premiéru odbyl v domácí VC Německa roku 1977. Tu poprvé hostil Hockenheim, který nahradil Nürburgring (také zvaný „zelené peklo“), jenž byl označen po Laudově téměř fatální nehodě o rok dříve za nebezpečný.

Heyer se pokoušel kvalifikovat s minimem zkušeností s formulemi s vozem Penske PC4 německého týmu ATS. Startovat mohlo čtyřiadvacet jezdců a pokoušelo se jich kvalifikovat třicet.

Z pochopitelných důvodů se nekvalifikoval a skončil dvacátý sedmý. Existovala ještě šance, že by nějaký z jezdců nebyl schopen nastoupit do závodu a on se tak v listině posunul. Jenže Heyer byl až třetím náhradníkem, jeho šance byly tedy minimální.

Zmatek na startu a bouračka mezi Clayem Regazzonim a Alanem Jonesem, dala týmu ATS možnost nastartovat Heyerům vůz, který byl za chvíli na trati, aniž by si toho někdo všimnul. Nevídaná věc!

Jeho patnáct minut slávy trvalo necelých deset kol. Odmávnut černou vlajkou byl zrovna ve chvíli, kdy jeho vozu vypovídala službu převodovka. Byl to jeho první, ale také poslední závod v F1.

Soupis všech vydaných článků v této minisérii.

Zdroj, foto: f1retro.gr, wtf1.co.uk

Kategorie:

Podobné články

Foto: mclaren.com

První závod Gillese Villeneuva

TEXT Další pokračování seriálu článků o prvních závodech legend F1. ...více

01.10.2017 - 12:00,
Foto: fiaformulae.com - media

Elektrická Jaguar I-PACE eTROPHY bude podpůrnou sérií Formule E

TEXT Jaguar představuje podpůrnou sérii Formuli E s elektrickými vozy. Vzniká tak v krátké době již druhá série s plně elektricky poháněnými silničními vozy. ...více

25.09.2017 - 14:00,
Foto: Pavel Šimek

Formule E bude jako první závodit ve Švýcarsku

TEXT Okruhové závody se vrací po šedesáti letech do Švýcarska. Formule E oznámila poslední neznámou lokalitu označenou v kalendáři na 10. června 2018. ...více

22.09.2017 - 13:47,

Julien Falchero: Adrenalin vám dává pocit, že jste naživu

TEXT Rozhovor se závodníkem série GP3. ...více

15.09.2017 - 11:13,
foto Šárka Chomiaková (2017)

GP3: Víkend na Monze ve znamení deště

FOTO + TEXT Reportáž ze závodu GP3 v Monze.  ...více

06.09.2017 - 10:48,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.