foto: commons.wikimedia.org ilustrační foto GP Kanady 2007

První závod Lewise Hamiltona

TEXT Další pokračování seriálu o prvních závodech slavných pilotů F1.

Dnes trochu navážeme na předchozí díl o prvním závodě Jacquese Villeneuva. Start Lewise Hamiltona v F1 se datuje k australskému Melbourne roku 2007. Byl mnohými přirovnáván právě k Jacquesi Villeneuvovi, který roku 1996 vlétl do F1 podobným tempem.

Hamilton byl odchovancem Mclarenu už od motokár, kdy ho začal Ron Dennis podporovat. Hamiltonovým vzorem byl tak přirozeně Ayrton Senna, podle jehož vzoru měl vždy zbarvenou i svojí helmu do žluta.

Hamilton si vysloužil sedačku v Mclarenu svým celkovým vítězstvím v sérii GP2 v roce 2006. Z Mclarenu navíc odešel Kimi Raikkonen, který ve Ferrari nahradil Michaela Schumachera, který pověsil helmu na hřebík. Hamilton byl tak jasná volba. Mclaren je totiž oproti jiným top týmům ochotný dát sedačku aniž by se museli vyjezdit ve slabších týmech.

Hamilton startoval v Melbourne pochopitelně poprvé. Na trati v Austrálii se totiž GP2 nejezdí. Tréninky nebyly zlé a v kvalifikaci dojel čtvrtý. Od kolegy Fernanda Alonsa ho dělily nějaké tři desetiny.

Start závodu provedl jako zkušený mazák. Potom co se neodlepil ze svého startovacího místa právě nejrychleji a dostal se před něj pátý Kubica, do první zatáčky se ponořil velmi odvážně a objel dva vozy včetně týmového kolegy Alonsa. Před ním byl už jen Heidfeld na BMW a Raikkonen s Ferrari.

Po prvních zastávkách se dokonce Hamilton dostal před Heidfelda. Po poslední sérii výměn pneumatik a doplňování paliva se však dostal Alonso před Hamiltona a tak to zůstalo do finiše.

Hamilton tak jako nováček v F1 na neznámé trati zajel skvělý výsledek v prvním závodě sezóny, která se ve veřejnosti označovala jako „první sezóna bez Schumachera“.

Mladý Brit ale zaznamenal rekord dosud nepřekonaný, a to, když se v prvních devíti závodech vždy umístil na bedně. Villeneuvův rekord ale nepřekonal – Jacques Villeneuve získal své vítězství už ve čtvrtém závodě své první sezóny, zatímco Hamilton se o dva závody „opozdil“.

Soupis všech vydaných článků v této minisérii.

Úvodní foto: Wikipedia.com - ilustrační foto GP Kanady 2007

Zdroj: statsf1.com

Kategorie:

Podobné články

Foto: autodrom-most.cz

Do Mostu přijede i obhájce loňského titulu série FIA Masters F1

TEXT Červnový víkend věnovaný historickým závodním vozů v Mostě navštíví šampion loňského ročníku s vozem Shadow DN5. ...více

20.01.2018 - 19:30,
foto: BMW Group - press

BMW v ČR postaví výzkumné centrum

TEXT Nedaleko Sokolova má vzniknout vývojový areál automobilky BMW, která zde chce testovat a vyvíjet průlomové technologie v oblastech elektrifikace, digitalizace, asistenční systémy a autonomního řízení vozů. ...více

16.01.2018 - 12:00,

Formule E našla titulárního sponzora ABB

TEXT První čistě elektrická platforma závodění si zapisuje další milník do své krátké historie. Navázala partnerství s ABB a jméno se nyní začalo objevovat před názvem šampionátu. ...více

15.01.2018 - 12:00,

Rosenqvist zvítězil v Marrákeši

TEXT + VIDEO Formule E má za sebou třetí závod čtvrté sezóny ve své krátké historii. Již po druhé jsme se podívali do severoafrické Marrákeše v Maroku. ...více

14.01.2018 - 17:16,

Doprodej Ferrari, Lotus, Schumacher

TEXT + FOTO Kdo dřív přijde, ten dřív bere. ...více

05.12.2017 - 18:48,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.