Rosenqvist zvítězil v Marrákeši

TEXT + VIDEO Formule E má za sebou třetí závod čtvrté sezóny ve své krátké historii. Již po druhé jsme se podívali do severoafrické Marrákeše v Maroku.

Výsledky kvalifikace nabízeli skvělou podívanou, protože prvních pět míst obsadila výkladní skříň pilotů FE. V pořadí: Buemi (Renault e.Dams), Bird (DS Virgin Racing), Rosenqvist (Mahindra Racing), Lopéz (Dragon Racing), di Grassi (Audi Sport ABT Schaeffler). Závod však větší drama tentokrát nenabídl. V závěru jsme se však mj. dočkali skvělého předjížděcího manévru ze strany Rosenqvista, který udolal vedoucího Buemiho a v posledních několika kolech mu ujel.

Třetí skončil Bird a čtvrtý Piquet s Jaguarem. Lopéz, který se vrátil do FE s týmem Dragon (nahradil Neela Janiho, který odjel pouze dva závody v Hong Kongu) obsadil slušné šesté místo.

Lucas di Grassi (Audi Sport ABT Schaeffler)

Smůla se i nadále lepí na úřadujícího šampiona Lucase di Grassiho s Audi ABTem, tempo na začátku závodu měl slušné, pak mu však závod ukončily technické potíže a i po třetím závodě má na kontě nula bodů.

Leonardo di Caprio jako spolumajitel týmu Venturi se znovu objevil v paddocku Formule E

V poli jsme měli britského nováčka Toma Blomqvista, který usedl do vozu amerického týmu Andretti. První dva závody totiž odjel bez výrazného úspěchu Japonec Kamui Kobayashi i přestože měl od začátku sezóny jezdit právě jezdec známý svým působením v DTM. Stejně jako jeho týmový kolega Antonio Felix da Costa závodí pro BMW, které již příští rok spojí síly s Andrettim a stane se tovární stájí BMW.

Po trati neproháněli jen jezdci, ale také CEO Fomule E Alejandro Agag, který svezl v safety caru BMW i8 hollywoodského herce Orlanda Blooma, který posléze sám vyzkoušel vůz Formule E

Zdá se, že na začátku sezóny je nejsilnější právě Mahindra a zvláště v rukou mladého Švéda Rosenqvista. Renault se zdá na to není až tak zle, jak se po prvním víkendu v Hong Kongu zdálo, ale na Mahindru jednoznačně ztrácí. Audi má zase problém se spolehlivostí, pokud ale své problémy rychle vyřeší, mohlo by svým rivalům ujet.

Další závod nás čeká v čilském Santiagu 3. února.

Foto: Formula E - media

Přílohy: 

Podobné články

Vergne zvítězil v Chile a přepsal historii

FOTO + VIDEO O první dvojité vítězství ve Formuli E se postarali piloti čínského týmu Techeetah Jean-Erci Vergne a nováček šampionátu André Lotterer. ...více

04.02.2018 - 10:22,

Nová generace šasi Formule E

FOTO Šampionát ABB FIA Formula E představil novou generaci šasi. ...více

01.02.2018 - 18:30,
foto: BMW Group - press

BMW v ČR postaví výzkumné centrum

TEXT Nedaleko Sokolova má vzniknout vývojový areál automobilky BMW, která zde chce testovat a vyvíjet průlomové technologie v oblastech elektrifikace, digitalizace, asistenční systémy a autonomního řízení vozů. ...více

16.01.2018 - 12:00,

Formule E našla titulárního sponzora ABB

TEXT První čistě elektrická platforma závodění si zapisuje další milník do své krátké historie. Navázala partnerství s ABB a jméno se nyní začalo objevovat před názvem šampionátu. ...více

15.01.2018 - 12:00,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.