foto Tadeáš Šíma (2018)

Táda chystá knihu o dobrodružství v Africe

TEXT + FOTO Zajímavý projekt s přesahem k Tomáši Tomečkovi

Africa Eco Race 2018 je minulostí, Tomáš Tomeček už je také dávno doma, ale Afrikou se pořád pohybuje Čech v oranžovém tričku a kšiltovce Tom Racing. Jede na kole "tomečkovským" totálně low cost stylem, kdy jede zcela sám, vše si veze sebou a spí povětšinou ve stanu. Jeho čtivé reportáže vycházejí pravidelně v Lidových novinách. A teď chystá knihu!

Možná si vzpomenete, že jsme v lednovém zpravodajství z AER zmiňovali projekt Na kole přes Afriku, v rámci kterého Tadeáš Šíma šlape na bicyklu z Maroka až do Kapského města. V té době už měl Maroko za sebou a zrovna se pohyboval v Mauretánii a Senegalu. Podařilo se nám Tadeáše propojit s Tomášem Tomečkem, a oba si užili super setkání v cíli Africa Eco Race, tedy u Růžového jezera v Dakaru. Pro tu příležitost jsme je překřtili na Pouštní lišku a Pouštní zebru.

Tadeáš před několika dny zapnul Startovač, aby mohl zkusit sehnat 100.000 Kč na knihu, ve které pořádně vylíčí všechna svá africká dobrodružství. Ta částka už tam je, ale odměny ještě zbývají a hlavně, když se vybere víc, bude ta kniha prostě větší, lepší, obsažnější a barevnější!

Sledujte cestu Tadeáše Šímy na www.cestovani.lidovky.czwww.tadytada.cz a rozhodně také na facebookových stránkách Na cestě přes Afriku

Pokud byste chtěli Tádu podpořit, tak jeho Startovač najdete pod tímto odkazem.

Tak nějak třeba může vypadat odměna za váš příspěvek na Startovači. Pokud budete mít štěstí, třeba na vašem pohledu vydrží i známky. Afrika je exotika a filatelisté pořád existují!


Podobné články

foto Buggyra Racing (2018)

Beduín, beduín, beduín

TEXT Nová smlouva mezi Tatrou a Buggyrou. ...více

30.07.2018 - 20:39,
foto Prokop Siwek (2018)

Pracovní sobota v Tom Racingu

FOTO Příprava Tater na další závody, ...více

14.07.2018 - 17:50,

Pouštní liška a Pouštní zebra

VIDEO Tadeáš Šíma (Na kole přes Afriku) a Tomáš Tomeček (Africa Eco Race) se poprvé setkali v lednu 2018 u Růžového jezera v Dakaru. Tomeček tam slavil druhé místo v závodě, kterého dosáhl unikátní sólo jízdou v kamionu Tatra. ...více

12.07.2018 - 16:31,
foto Petr Skřivánek (2018)

Prezentace AER a Tomečka ve Světě motorů na ČT Sport

TEXT Afrika a Tomeček letos pošesté v České televizi ...více

11.07.2018 - 14:50,
foto Petr Skřivánek (2018)

Prezentace Africa Eco Race 2019 a Tomáše Tomečka

FOTO Schlesser, čeští a slovenští dakaráci ...více

27.06.2018 - 03:24,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.