zdroj Pirelli (2017)

Výsledek dražby kalendáře Pirelli s pořadovým číslem 141

TEXT + FOTO Kalendář Pirelli 2018 je ve stylu Alenky v říši divů.

Kalendář Pirelli se poprvé objevil v roce 1964, a od samého počátku je neprodejný. Výtisk kultovního kalendáře na rok 2018 s pořadovým číslem 141 byl v internetové aukci na iDNES.cz dne 6. prosince 2017 vydražen za 205.000 Kč. Získané finanční prostředky budou věnovány Masarykovu onkologickému ústavu, který je použije na obnovu a modernizaci infuzních pump pro protinádorovou chemoterapii. Za 17 let spolupráce společnosti Pirelli s Masarykovým onkologickým ústavem se v aukcích podařilo získat již téměř čtyři miliony korun. Brněnský Masarykův onkologický ústav patří ke špičce ve svém oboru, nejen v České republice. Jsou zde soustředěny všechny medicínské obory potřebné pro komplexní onkologickou péči. Ročně ústavem projde 170.000 ambulantních a 10.000 hospitalizovaných pacientů.

„Kalendář Pirelli je proslulý inspirujícími fotografiemi. Ale stále silnější je i jeho charitativní poslání. Je skvělé, že během 17. aukce kalendáře se podařilo inspirovat také k myšlence pomoci druhým a společnými silami jsme podpořili dobrou věc. Tentokrát bude částka 205 000 Kč věnována na nákup infuzních pump pro protinádorovou chemoterapii,“ říká Zdeněk Vacl, marketingový ředitel společnosti Pirelli. 

Novou edici kultovního kalendáře Pirelli, jejíž výtisk byl předmětem aukce, vytvořil uznávaný módní fotograf Tim Walker, který se při tvorbě nechal inspirovat proslulou pohádkou Lewise Carrolla Alenka v říši divů. Walker tentokrát ke spolupráci vyzval pouze modely a modelky tmavé barvy pleti. Není to však v historii slavného kalendáře poprvé. Stalo se tak už v roce 1987, na snímcích se tenkrát i nyní objevila Naomi Campbell. Kromě modelek však nový kalendář Pirelli představuje také muzikanty, herce, nebo politické aktivistky. Najdete zde například jihoafrickou modelku Thando Hopa, která dokázala sladit kariéru úspěšné právničky s účastí na řadě nápaditých fotografických setů. Neohrožená Lupita Nyong představuje plcha a Whoopi Goldberg se vtělila do postavy vévodkyně. Ale základ stále tvoří působivé fotografie hlavní hrdinky. Krásná modelka Duckie Thot v roli Alenky nese vlastní příběh dítěte súdánských uprchlíků, kteří zakotvili v Austrálii, a věrně představuje současnou Alenku převtělenou do Carrolovy neposedné hrdinky.   


Duckie Thot jako Alenka


Naomi Campbell a Sean Diddy Combs


Whoopi Goldberg a Thando Hopa


Rupaul John a Dijmon

Podobné články

Honda Jazz 1,5 CVT - test

VIDEO Vůz netestujeme poprvé, ale tentokrát hlavně kvůli novince. Nejmenší Honda totiž dostala nový motor, a ten navíc doplňuje samočinná bezstupňová převodovka. ...více

04.04.2018 - 18:16,
foto Prokop Siwek (2018)

Zlatý volant v novém, možná je těch revizí ale málo

TEXT Výsledky ankety a zamyšlení nad její současnou podobou. ...více

23.02.2018 - 15:27,
zdroj Zlatý volant (2017)

Finalisté Zlatého volantu

TEXT Komu byste dali svůj hlas vy? ...více

05.02.2018 - 02:01,
zdroj Autodrom Most

Přiletí Coulthard, dobře to zná v Mostě

TEXT Na Autodromu Most na návštěvy bývalé hvězdy F1 dodnes vzpomínají. ...více

17.12.2017 - 16:54,
vizualizace Zlatý volant (2017)

Zlatý volant zcela jinak

TEXT Poprvé se do hlasování má zapojit i veřejnost. ...více

11.12.2017 - 19:21,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.