foto Vojta Konopištský, VK foto (2017)

Autokros v Sedlčanech

FOTO Poslední český mistrovský autokros sezóny.

Poslední závod MMČR v autokrosu se konal na proslavené Sedlčanské kotlině. Zúčastnilo se ho přes 100 jezdců z pěti zemí – z Česka, Slovenska, Rakouska, Slovinska a Lotyšska. Právě z Lotyšska přijel Janis Boks, který jezdí Evropu. Do Sedlčan zavítal protože na začátku sezony měl velkou nehodu na motokárách a Evropu nejel, a tak si chtěl zkusit jestli nebude mít blok. Na začátku bylo vidět, že je opatrnější, postupně zrychloval, až ve finále dojel na druhém místě. Zdejší trat si chválil, a nebyl sám.

Během sobotní první rundy se třikrát opakovala divize kartcross, až se musela přesunout na nedělní ráno. Zrovna tak i divize 1600, kdy Petr Nikodém šel přes boudu a po opakovaném startu znovu jen o pár metrů dál. Dá se říct, že závod zastavil nedostatek denního světla. Opakované jízdy se přesunuly na nedění ráno.

V jedné rozjížděk Super buggy byl vyloučen Petr Bartoš, když udeřil buginou do soupeře. Divizi Junior buggy vyhrál Kuba Novotný, který v Maďarsku zakoupil novou buginu na příští sezonu a hned s ní dokázal vyhrát. Divizi velkých plechů vyhrál start - cíl Míra Fučíků s Fábií S2000. Mezi malými plechy, kde je převaha vozů Škoda Felicie, překvapil Milan Purma, který v posledním kole překonal Zdeňka Antonyho. 
Byly to neskutečné a nádherné závody. Přišla spousta lidí, na trati se ani nedělaly velké díry a jezdci trať chválili. Palec nahoru pořadatelům, prostě všem, že to vše stihli v podzimním období takhle připravit.

Kategorie:

Podobné články

Tohle je motorsport

VIDEO + TEXT Reportáž a sestřih onboardů závodníka kartcrossu ...více

21.05.2018 - 22:59,
foto Vojta Konopištský (2018)

Pavel Vávra a Mazda RX8 4x4

TEXT + FOTO Zajímavý vůz na českých tratích ...více

10.05.2018 - 19:35,

Tak skvělý víkend jsem v autokrosu zatím nezažil

VIDEO + TEXT Reportáž a sestřih onboardů závodníka kartcrossu. ...více

25.04.2018 - 18:35,
foto Vojta Konopištský (2018)

V Humpolci závodilo 142 autokrosařů

FOTO + TEXT Fotogalerie ze závodu MČR a ZSE v autokrosu ...více

23.04.2018 - 23:08,
foto Vojta Konopištský (2018)

První hobby auto rallycross

FOTO Hobíci na Sedlčanské kotlině ...více

22.04.2018 - 18:18,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.