foto Vojta Konopištský, VK foto (2017)

Autokros v Sedlčanech

FOTO Poslední český mistrovský autokros sezóny.

Poslední závod MMČR v autokrosu se konal na proslavené Sedlčanské kotlině. Zúčastnilo se ho přes 100 jezdců z pěti zemí – z Česka, Slovenska, Rakouska, Slovinska a Lotyšska. Právě z Lotyšska přijel Janis Boks, který jezdí Evropu. Do Sedlčan zavítal protože na začátku sezony měl velkou nehodu na motokárách a Evropu nejel, a tak si chtěl zkusit jestli nebude mít blok. Na začátku bylo vidět, že je opatrnější, postupně zrychloval, až ve finále dojel na druhém místě. Zdejší trat si chválil, a nebyl sám.

Během sobotní první rundy se třikrát opakovala divize kartcross, až se musela přesunout na nedělní ráno. Zrovna tak i divize 1600, kdy Petr Nikodém šel přes boudu a po opakovaném startu znovu jen o pár metrů dál. Dá se říct, že závod zastavil nedostatek denního světla. Opakované jízdy se přesunuly na nedění ráno.

V jedné rozjížděk Super buggy byl vyloučen Petr Bartoš, když udeřil buginou do soupeře. Divizi Junior buggy vyhrál Kuba Novotný, který v Maďarsku zakoupil novou buginu na příští sezonu a hned s ní dokázal vyhrát. Divizi velkých plechů vyhrál start - cíl Míra Fučíků s Fábií S2000. Mezi malými plechy, kde je převaha vozů Škoda Felicie, překvapil Milan Purma, který v posledním kole překonal Zdeňka Antonyho. 
Byly to neskutečné a nádherné závody. Přišla spousta lidí, na trati se ani nedělaly velké díry a jezdci trať chválili. Palec nahoru pořadatelům, prostě všem, že to vše stihli v podzimním období takhle připravit.

Kategorie:

Podobné články

Kartcrossový srdcař Jiří Havelka

VIDEO Vášeň, plné nasazení, divoké kousky, kartcross v srdci. Takový je závodník Jiří Havelka, a být takoví si můžete zkusit i vy. ...více

20.10.2017 - 18:14,

Bránit se musí pořádně

VIDEO + TEXT Reportáž a videoblog závodníka kartcrossu. ...více

06.10.2017 - 20:59,
foto Karel Stibůrek (2017)

Pěkně ostrý autokros v Sedlčanech

FOTO + TEXT Poslední závod sezóny opravdu stál za to. ...více

05.10.2017 - 15:22,
foto Honza Pořízek (2017)

Mistrovství Evropy v autokrosu v Přerově 2017

FOTO Fotogalerie ze druhé zastávky ME autokrosařů v České republice. ...více

24.08.2017 - 01:46,
foto Vojta Konopištský, VK foto (2016)

Jde to versus dře to

TEXT Malé zamyšlení po návratu z Rakouska. ...více

14.08.2017 - 15:49,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.