foto Martin Jeřábek (2017)

Hostem týmu Ollie Roučkové na Baja Poland

TEXT + FOTO Blog o zážitcích s dakarskými závodníky.

Naskytla se mně možnost jet se podívat s teamem Ollie Roučkové na Baja Poland. Nabídku jsem samozřejmě rychle přijal, protože vidět dakarské závodníky na vlastní oči a dát s nimi foto, to bylo něco pro mě.

Ve čtvrtek v 11 hodin mě Ollie a její mechanik nabrali v Praze, kde se do teamu přidal ještě jeden fanoušek. Po dlouhé cestě plných příběhů, které Ollie vyprávěla, jsme dojeli kolem 19 hodin do servisního parku. Tam se postavil bivak a něco málo připravilo na druhý den.

V pátek jsem se šel s Ollie podívat, jak se přihlašuje do závodů, kde dostala rozpis časů, startovní číslo 24 a roadbook. Poté se jelo na technické přejímky, kde proběhla kontrola čtyřkolky a namontování Irritracku. Následoval přejezd do bivaku a vyčkávání na rampu. Mezi tím Ollie připravovala roadbook a mechanik čtyřkolku. Já se šel podívat po bivaku.

Po slavnostním ceremoniálu následoval krátký prolog, na kterém nešlo moc získat, ale hodně ztratit. Po příjezdu do depa bylo zajímavé sledovat tovární jezdce Mini a Toyota. Měli půlhodinu na opravy a například u Nassera už po prologu měnili tlumiče. V sobotu brzy ráno následoval přejezd do Drawska, postavil se bivak a poté mě mechanik odvezl na trat, kde jsem strávil celý den, abych mohl vidět všechny jezdce. Zajímavá podívaná byla na to, jak někteří jedou palbu. Třeba motorkář Tomiczek jede hlava nehlava… Jezdci Toyoty a Mini to samé. Bohužel Macíka jsem neviděl, protože do druhé etapy už v sobotu neodstartoval. Nestihli opravu v časovém limitu.

Jinak, na Ollie bylo vidět, jak zrychluje. Škoda toho zapadnutí do bláta po kolena, které měla ve druhé etapě. Následoval přejezd zpět do bivaku do Štětína. V neděli se jely další dvě krátké etapy, auta a trucky měly na programu čtyři etapy. Ve 14:30 proběhlo slavnostní ukončení. Zabalila se technika a jelo se zpět domů. 

Pro mě to byl neskutečný zážitek, jet v teamu s Ollie a vidět špičkové dakarské jezdce na vlastní oči. Dát si s nimi fotku, pokecat, říct si o autogram. Na ten to zážitek budu vzpomínat dlouho a rád bych si ho zase zopakoval. Děkuji moc Ollie a jejímu teamu za tuto příležitost. 

Podobné články

Tak skvělý víkend jsem v autokrosu zatím nezažil

VIDEO + TEXT Reportáž a sestřih onboardů závodníka kartcrossu. ...více

25.04.2018 - 18:35,

Římský karbonový guláš obrazem

FOTO + TEXT Nejlépe karbonový guláš v Římě prolétl britský ptáček Sam Bird v barvách DS Virginu. ...více

17.04.2018 - 14:15,
zdroj fb Ján Zaťko (2017)

Se slovenským upírem na Africa Eco Race 2017

TEXT + FOTO Zuzka Nováčková jako mechanik Slovakia Rally Teamu na Africa Eco Race 2017. ...více

22.12.2017 - 20:18,

Setkání mistrů v Humpolci

VIDEO + TEXT Reportáž a videoblog závodníka kartcrossu. ...více

23.10.2017 - 17:58,

Bránit se musí pořádně

VIDEO + TEXT Reportáž a videoblog závodníka kartcrossu. ...více

06.10.2017 - 20:59,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.