foto Michal Semaník (2017)

Keskomobile Auto Show Slovakia Ring 2017

FOTO Fotogalerie z volného závodu.

Sezóna 2017 v motoristickom športe na Slovensku je za nami. Posledným podujatím bola voľná automobilová súťaž rely Keskomobile Auto Show Slovakia Ring. V zaujímavom zápolení napokon vyhral Poliak Grzegorz Grzyb.

Hoci už nešlo o body, rivalita z veľmi napínavých medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky 2017 bola ozdobou aj tohtoročnej Auto Show. V prvej rýchlostnej skúške, ktorá viedla z väčšej časti po obslužných komunikáciách Slovakia Ringu, zajazdili na desatinu sekundy rovnaký čas Slovák Jaroslav Melichárek na Forde Fiesta RS WRC a Grzyb na Škode Fabia R5. Tesne za nimi boli aj Čech Roman Odložilík a Slovák Martin Koči.

Druhá rýchlostná skúška sa už stala korisťou Grzyba, ktorý už roky jazdí vo farbách slovenského tímu Rufa Sport. Bratia Melichárkovci museli z boja odstúpiť a tak sa na druhé miesto posunul Odložilík, ktorý na Slovakia Ring priviezol Ford Fiesta R5. Tretia priečka v celkovom poradí patrí Kočimu na Škode Fabia R5.

V štartovom poli sme mohli vidieť aj množstvo ďalších veľkých mien. Za všetky spomeňme nestarnúceho Igora Drotára, ktorý skončil celkovo na 5. mieste. Výborný výkon predviedla aj hviezdna posádka Štefan Rosina – Ivan Jakeš. Náš najlepší okruhový jazdec už v súčasnosti zavesil pretekársky overal na klinec, Auto Show bol jeho jediný štart v tomto roku. Jazdu v súťažnom aute si však poriadne užil a o rýchlosť neprišiel. V RS1 skončil na fantastickom 5. mieste, a to zvoľnil ešte pred fotobunkou. V druhom teste ho zradil brzdový kotúč na pravom prednom kolese, inak by so svojou Fabiou WRC určite miešal poradím na popredných priečkach.

Výsledky: 1. Grzyb, 2. Odložilík, 3. Koči, 4. Bisaha (Ford Fiesta R5), 5. Drotár (Škoda Fabia R5).