foto Jiří Laštůvka (2018)

MMČR dvojic na ploché dráze v Liberci 2018

FOTO + TEXT Plochá dráha ve Starých Pavlovicích.

Plochodrážní stadion v libereckých Starých Pavlovicích slaví letos 120 let své existence. Jednou ze stěžejních akcí v rámci oslav bylo uspořádání mezinárodního mistrovství ČR dvojic. Na pavlovickém oválu se 4. srpna 2018 představila špička současného plochodrážního sportu v čele s loňským vítězem Zlaté přilby Václavem Milíkem. V parném odpoledni sledovala necelá tisícovka diváků v dramatických rozjížďkách boj o každý bod. Do depa se sjelo sedm týmů - KFPD Třebusice, AK Březolupy, PK Plzeň, AK Slaný, AMK ZP Pardubice, Olymp Praha a AK Markéta Praha - s vidinou zisku titulu. Síla některých dvojic budila respekt již v rozpisu rozjížděk. U některých to byla spíše velká neznámá. Ale rozhodovalo se na oválu a tam záleželo na momentální formě.

Jaké kdo má ambice minimálně na stupně vítězů a komu to moc nevychází, se začalo ukazovat již po druhé sérii rozjížděk. Na průběžném pořadí bylo AMK ZP Pardubice 8 bodů, Olymp Praha 8, KFPR Třebusice 8 a AK Březolupy 6. Nejvíce vzruchu si jezdci i diváci si užili ve třetí rozjížďce, kdy se na startovní rošt postavili Václav Milík s Hynkem Štichauerem za Pardubice a Eduard Krčmář s Josefem Francem za Olymp Praha. Při prvním startu v první zatáčce upadl Josef Franc. Opakovaná jízda byla zastavena pro letmý start Hynka Štichauera. Do třetice se již start povedl. Nejlépe odstartoval Václav Milík, ale brzy se před něj protáhl Eduard Krčmář. I přes velký tlak ze strany Milíka, Krčmář tuto rozjížďku vyhrál. Bodově to skončilo nerozhodně, neboť třetí dojel za jeden bod Štichauer. Poslední Franc nulu.

Po čtvrté sérii rozjížděk již bylo jasné, že o věnce se podělí jezdci z Pardubic, Olympu Praha a trochu překvapivě i z Třebusic. Po poslední rozjížďce bylo již definitivní, že zelené věnce poputují do Třebusic. O držiteli zlatých a stříbrných věnců rozhodla až dodatková jízda, neboť první dva týmy v pořadí nasbíraly shodně po dvaceti sedmi bodech. K radosti diváků se na startovním roštu vedle sebe postavili dva nejlepší jezdci Milík s Krčmářem. A bylo se na co dívat. Drama od startu až do cíle se šťastným koncem pro AMK ZP Pardubice, který loňský titul obhájil.

Rekapitulace :

1.

AMK ZP PARDUBICE

MILÍK Václav

ŠTICHAUER Hynek

27+3

2.

OLYMP PRAHA

KRČMÁŘ Eduard

FRANC Josef

27+2

3.

KFPD TŘEBUSICE

HOLUB Zdeněk

ŠKURLA Michal

20

Kategorie:

Podobné články

zdroj Martin Jeřábek (2018)

Členem týmu Ollie Roučkové na Hungarian Baja 2018

TEXT + FOTO ... a navrch se svezením od Martina Prokopa. ...více

15.08.2018 - 19:59,
foto Jiří Laštůvka

27. Česká Tourist Trophy a IRRC v Hořicích - pozvánka

TEXT Přijďte se o víkendu podívat do Hořic. ...více

12.08.2018 - 18:03,
foto Pavlína Mařáčková, paja-enduro.cz

Česká repre na ME v enduru ve Skövde: po první etapě

TEXT + FOTO Reportáž ze závodů enduro. ...více

11.08.2018 - 23:54,
zdroj Zuzana Nováčková (2018)

Česká repre na ME v enduru ve Skövde: před prologem

TEXT + FOTO Reportáž ze závodů enduro. ...více

10.08.2018 - 14:42,
zdroj Pavlína Mařáčková, paja-enduro.cz (2018)

Česká repre na ME v enduru ve Skövde: prohlídka trati

TEXT Reportáž ze závodů enduro. ...více

09.08.2018 - 16:14,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.