foto Pavel Šimek (2018)

Mrazivé Mogul Dakar Setkání v Sosnové

FOTO + TEXT Již počtvrté se na Autodromu Sosnová konalo Mogul Dakar Setkání. 

Již počtvrté se konalo na autodromu v Sosnové Mogul Dakar Setkání. A letos opět dostálo svému jménu a navíc nabídlo ještě větší počet účastníků dálkových soutěží, kteří přivezli fanouškům a partnerům předvést svoji techniku. Kuriózní pohled na techniku, která si obvykle spíš tyká s pískem, blátem a dunami totiž otestoval mráz. Všichni účastníci obstáli a dobře své publikum bavili. Kdo dorazil, nelitoval.

Akce nemá ve střední Evropě konkurenci a navštívili ji nejen čeští fandové, ale také ti polští a němečtí. Na trati jsme mohli vidět v několika vlnách posádky Tatra Buggyra Racingu, Martina Macíka s liazkou Big Shock Racingu, dva trucky Renault týmu MKR Technology a také asistenční tatru Tomáše Tomečka.

Na trati jsme viděli také sportovní off-roady South Racingu s Tomášem Ouředníčkem, Barth Racingu s Borisem Vaculíkem. Zima nebyla jen divákům, ale také čtyřkolkářům a motorkářům z týmů MRG, Barth Racing a Klymčiw Racing.

Moderní stroje doplnily také historické kamiony a okolo poledne se všichni účastníci věnovali fanouškům při autogramiádě, na které vládla opravdu uvolněná přátelská atmosféra.

Mezi dakarskými exhibicemi se po trati proháněli závodníci při závodě Autodrom Rally Serie, kterou vyhrál mladý talent českého motorsportu Petr Semerád s Mitsubishi Lancer EVO IX.

 

Podobné články

foto Filip Hlavsa (2018)

RC Dakar Prolog 2018

TEXT + FOTO + VIDEO První závod RC Truck Rally 2018 ...více

15.04.2018 - 20:07,
zdroj fb Fazekas Motorsport (2018)

Morocco Desert Challenge se třemi desítkami kamionů

TEXT + FOTO Preview Jiřího Vintra ...více

13.04.2018 - 02:12,

Nováčci na Mogul Dakar Setkání Sosnová 2018 - report

VIDEO Na Autodrom Sosnová u České Lípy přijely téměř všechny zásadní české týmy, které se věnují Rally Dakar, Africa Eco Race a dalším dálkovým závodům a offroad maratonům. ...více

21.03.2018 - 20:50,
foto Jiří Laštůvka (2018)

Jarní dakarské setkání v zimní režii

FOTO + TEXT Co všechno bylo v Sosnové k vidění. ...více

20.03.2018 - 19:10,
foto Filip Hlavsa (2018)

Něco skončilo, něco začalo, a zima zůstala

TEXT Ohlédnutí za Dakar Setkáním a Testovací RZ Žiželice.  ...více

20.03.2018 - 00:27,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.