Rosberg ukázal světu GEN2

FOTO + VIDEO Mistr světa F1 Nico Rosberg jako první usedl do vozu FE GEN2 a předvedl ho na berlínském letišti Tempelhof.

Bylo to snad poprvé, co se znovu posadil do vozu. Jistě, mnozí by namítli, že to byl jen elektrický vůz. Ale přesto to byl neobyčejný moment.

Během sobotní ePrix Berlína se posadil mistr světa F1 z roku 2016 Nico Rosberg znovu do závodního vozu. Rosberg vyhrál titul v roce 2016 a pár dní poté ohlásil konec závodní kariéry vůbec. Motorsportu se ale nezřekl, stále se pohybuje kolem „mercedesích“ aktivit v motorsportu. Sám se stal akcionářem FE.

Rosberg měl možnost fanouškům vůbec poprvé ukázat nový vůz formule E, který budou mít týmy k dispozici pro následující sezónu. Tzv. GEN2 je novou generací vozů formule E, která má futuristickou konstrukci. Mnohem více než F1, připomíná IndyCar. Samotný vůz nabízí větší úložiště baterií, nabízí případnou výměnu baterií, nebo rychlodobíjení. Jezdec je nově chráněn konstrukcí ochrany kokpitu halo.

Když Rosberg usedal do vozu, ještě dříve než ho zabrala první kamera, která jeho demonstrační jízdu natáčela, vtipkoval o tom, že mu bude stačit jen málo a začne být dojatý. Netrvalo dlouho a Rosbergovi opravdu zčervenaly oči. Magický moment…

Podobné články

Fittipaldi otestoval vůz FE v Curychu!

FOTO Dvojnásobný mistr světa ze sedmdesátých let prohnal demonstrační vůz formule e. ...více

12.06.2018 - 14:00,

Formule E vrátila závodění do Švýcarska, vítězem je di Grassi

FOTO + VIDEO Po čtyřiašedesáti letech se konal ve Švýcarsku okruhový automobilový závod, který byl jak už bývá zvykem u Formule E velmi napínavý a plný zvratů. ...více

11.06.2018 - 20:14,

Abt-solutní vítěz ePrix Berlína

FOTO Daniel Abt s Audi vyhrál stylem start - cíl v ePrix Berlína. ...více

20.05.2018 - 11:30,

Felipe Massa míří do Formule E

TEXT Zkušený Brazilec brzy znovu usedne do závodního vozu vrcholové kategorie. ...více

16.05.2018 - 17:38,

Návrat veterána

TEXT + VIDEO Veterán vytrvalostního závodění a formule E se vrací do sedačky. ...více

08.05.2018 - 12:10,