zdroj Africa Eco Race (2017)

Slavnostní start a trajekt - Africa Eco Race 2017

FOTO + TEXT Vzpomínka na Africa Eco Race 2017.

Několika fotogaleriemi se vrátíme k Africa Eco Race 2017. Začínáme slavnostním startem v nádherných kulisách Monte Carla, kde ostatně celé to šílenství s názvem rallye kdysi vymysleli. Šachovnicovou vlajkou na rampě mávala slovenská topmodelka Adriana Sklenaříková. Na fotografiích najdete hvězdu mezi motocyklisty Pala Anderse Ullevalsetera, slovenského jezdce Jána Zaťka (číslo 103), Miroslava Zapletala s Hummerem a samozřejmě obě Tatry - Tomáše Tomečka s Ladislavem Lálou a posádku Jaroslav Valtr, Rostislav Plný a Filip Škrobánek. Sklenaříková se podepisuje na přilbu Norbertu Duboisovi. S číslem 158 je zachycena Julie Vanneken, jediná žena ve startovním poli kategorie moto.

Ve druhé části galerie najdete několik fotek z trajektu do marockého Nadoru. Obrovskou výhodou Africa Eco Race je, že závodníci mají své stroje až do poslední chvíle u sebe na dílně, a do francouzského Mentonu, kde se konají technické a administrativní přejímky, přijedou až těsně před závodem. Pak už zbývá jen přejet slavnostní startovní rampu, zamávat divákům a do kamer, nalodit se, zúčastnit se prvního společného brífinku, který vedou ředitelé Jean Louis Schlesser a René Metge, oslavit Silvestra, a hurá na startovní čáru první marocké etapy. Žádné posílání techniky na mnohatýdenní plavbu bez dozoru, žádné dlouhé přesuny. Zde se s časem i penězi nakládá uměřeně.

Další fotogalerie nás zavede do Maroka. K dispozici máme veliké množství fotografií, nebude vůbec snadné z nich sestavit galerii o pár desítkách kusů. Sluší se dodat, že jejich autory jsou Jorge Cunha a Alessio Corradini.

Harmonogram Africa Eco Race 2018: Technické a administrativní přejímky se konají 29. a 30. prosince v Mentonu, kde bude umístěno i parc fermé. Slavnostní start se uskuteční 31. prosince v Monaku, následně se celá výprava přesune do francouzského přístavu Sété a nalodí se na trajekt. První etapa odstartuje 2. ledna v Maroku. Na závodníky bude čekat 6500 téměř výhradně závodních kilometrů rozdělených do 12 etap. A také jeden odpočinkový den v marocké Dakhle. Pět etap se pojede v Maroku, šest v Mauritánii a jedna v Senegalu. Cíl bude 14. ledna u Růžového jezera poblíž Dakaru. Více k trase se dozvíte v tomto článku Novinky z najíždění trasy, k dispozici je také startovní listina a podívat se můžete mimo jiné také na článek k účasti kamionů s názvem Tomeček, de Rooy a další kamiony na Africa Eco Race 2018

Podobné články

foto Pavel Šimek (2017)

První nástin startovky Dakarského setkání 2018

TEXT Kdo by se měl v březnu ukázat na setkání na Autodromu Sosnová.  ...více

20.02.2018 - 04:50,
foto Petr Skřivánek (2018)

Tomeček poprvé přijede na Dakar Setkání do Sosnové

TEXT Přijede samozřejmě Tatrou. ...více

13.02.2018 - 23:32,

Sezóna RC Truck Rally 2018 klepe na dveře

TEXT + FOTO Kalendář a novinky seriálu RC Truck Rally 2018. ...více

09.02.2018 - 17:38,

Dokument o AER ve vysílání TV Novasport

TEXT Přehled repríz. ...více

05.02.2018 - 19:08,
zdroj Tadeáš Šíma (2018)

Na kole přes Afriku je ve čtvrtině, stihlo se i setkání s Tomečkem

TEXT + FOTO Není nad to, když se v Dakaru sejde Pouštní liška s Pouštní zebrou. ...více

29.01.2018 - 20:37,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.