zdroj Africa Eco Race (2017)

Slavnostní start a trajekt - Africa Eco Race 2017

FOTO + TEXT Vzpomínka na Africa Eco Race 2017.

Několika fotogaleriemi se vrátíme k Africa Eco Race 2017. Začínáme slavnostním startem v nádherných kulisách Monte Carla, kde ostatně celé to šílenství s názvem rallye kdysi vymysleli. Šachovnicovou vlajkou na rampě mávala slovenská topmodelka Adriana Sklenaříková. Na fotografiích najdete hvězdu mezi motocyklisty Pala Anderse Ullevalsetera, slovenského jezdce Jána Zaťka (číslo 103), Miroslava Zapletala s Hummerem a samozřejmě obě Tatry - Tomáše Tomečka s Ladislavem Lálou a posádku Jaroslav Valtr, Rostislav Plný a Filip Škrobánek. Sklenaříková se podepisuje na přilbu Norbertu Duboisovi. S číslem 158 je zachycena Julie Vanneken, jediná žena ve startovním poli kategorie moto.

Ve druhé části galerie najdete několik fotek z trajektu do marockého Nadoru. Obrovskou výhodou Africa Eco Race je, že závodníci mají své stroje až do poslední chvíle u sebe na dílně, a do francouzského Mentonu, kde se konají technické a administrativní přejímky, přijedou až těsně před závodem. Pak už zbývá jen přejet slavnostní startovní rampu, zamávat divákům a do kamer, nalodit se, zúčastnit se prvního společného brífinku, který vedou ředitelé Jean Louis Schlesser a René Metge, oslavit Silvestra, a hurá na startovní čáru první marocké etapy. Žádné posílání techniky na mnohatýdenní plavbu bez dozoru, žádné dlouhé přesuny. Zde se s časem i penězi nakládá uměřeně.

Další fotogalerie nás zavede do Maroka. K dispozici máme veliké množství fotografií, nebude vůbec snadné z nich sestavit galerii o pár desítkách kusů. Sluší se dodat, že jejich autory jsou Jorge Cunha a Alessio Corradini.

Harmonogram Africa Eco Race 2018: Technické a administrativní přejímky se konají 29. a 30. prosince v Mentonu, kde bude umístěno i parc fermé. Slavnostní start se uskuteční 31. prosince v Monaku, následně se celá výprava přesune do francouzského přístavu Sété a nalodí se na trajekt. První etapa odstartuje 2. ledna v Maroku. Na závodníky bude čekat 6500 téměř výhradně závodních kilometrů rozdělených do 12 etap. A také jeden odpočinkový den v marocké Dakhle. Pět etap se pojede v Maroku, šest v Mauritánii a jedna v Senegalu. Cíl bude 14. ledna u Růžového jezera poblíž Dakaru. Více k trase se dozvíte v tomto článku Novinky z najíždění trasy, k dispozici je také startovní listina a podívat se můžete mimo jiné také na článek k účasti kamionů s názvem Tomeček, de Rooy a další kamiony na Africa Eco Race 2018

Podobné články

AER i ČMPR v časopise Rally 06/2018

TEXT Tip na motoristické čtení ...více

05.08.2018 - 17:07,
foto Buggyra Racing (2018)

Beduín, beduín, beduín

TEXT Nová smlouva mezi Tatrou a Buggyrou. ...více

30.07.2018 - 20:39,
foto Prokop Siwek (2018)

Pracovní sobota v Tom Racingu

FOTO Příprava Tater na další závody, ...více

14.07.2018 - 17:50,

Pouštní liška a Pouštní zebra

VIDEO Tadeáš Šíma (Na kole přes Afriku) a Tomáš Tomeček (Africa Eco Race) se poprvé setkali v lednu 2018 u Růžového jezera v Dakaru. Tomeček tam slavil druhé místo v závodě, kterého dosáhl unikátní sólo jízdou v kamionu Tatra. ...více

12.07.2018 - 16:31,
foto Petr Skřivánek (2018)

Prezentace AER a Tomečka ve Světě motorů na ČT Sport

TEXT Afrika a Tomeček letos pošesté v České televizi ...více

11.07.2018 - 14:50,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.