Akční setkání v Sosnové

Každoroční akce na autodromu v Sosnové předvedla parádní podívanou divákům na okruhu, kterých se i přes nepřízeň počasí sešlo poměrně hodně.

Celá akce byla skvělou podívanou pro zasvěcené, ale i pro širší veřejnost, kterou však neodradilo počasí. O víkendu totiž ideální počasí na sezení na tribuně nebylo a tak diváci stáli na nohou i ve chvílích, kdy nešlo o vrcholové sportovní momenty. O ty však nouze nebylo a hlavně finále několika tříd a superfinále bylo opravdu na ostří nože. Závodníci měli najednou o dost těžší pravou nohu a využívali dráhu na 110 %. Samotné superfinále vyhrál Václav Pech před Tomášem Gomzjakovem.

Dobře si také vedl zahraniční host mistr světa WRC z roku 1978 - Fin Markku Alén, který předváděl parádní jízdu, ale ve finále se Škodou Fabií na Pechovo Mini už nestačil i přesto se na zapůjčený vůz dobře adaptoval. Přizpůsobit se musel také Tomáš Enge, který letos závodí v thajském seriálu vozů GT. Na autodromu v Sosnové se totiž proháněl v bugyně týmu Hájek Historic Racing, ale nevedl si vůbec špatně. Ve své kategorii se umístil třetí.

Nejtěsnější finálovou rozjížďku, ale předvedl Roman Častoral a Ondřej Smetana. Častoral vyhrál o neskutečné dvě setiny sekundy!

Mimo závodů se tu také konaly exhibice. Na trať vyrazila Liazka týmu KM Racing s Martinem Macíkem, nebo také koncept elektrické formule univerzitního týmu pražské ČVUT, kterou demonstroval Tomáš Enge.

 

Podobné články

foto Jiří Laštůvka (2017)

16. Global Assistance Setkání mistrů - Sosnová 2017

FOTO + TEXT Reportáž s fotogalerií. ...více

21.11.2017 - 16:37,
foto Petr Skřivánek (2016)

Seznam přihlášených a harmonogram Setkání mistrů

TEXT Co a kdo na vás bude čekat na Autodromu Sosnová. ...více

16.11.2017 - 15:12,
foto Petr Skřivánek (2016)

Mix aktuálních hvězd a legend to zase rozbalí v Sosnové

TEXT + VIDEO Pozvánka a reportáže z předchozích ročníků. ...více

15.11.2017 - 01:07,

Naštěstí mě nikdo další netrefil

VIDEO + TEXT Reportáž a videoblog závodníka kartcrossu. ...více

31.10.2017 - 17:46,
foto Prokop Siwek (2017)

Buggyrent - firemní den na Sedlčanské kotlině

FOTO Svezení se závodními kartcrossovými buginami. ...více

24.10.2017 - 00:32,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.