Akční setkání v Sosnové

Každoroční akce na autodromu v Sosnové předvedla parádní podívanou divákům na okruhu, kterých se i přes nepřízeň počasí sešlo poměrně hodně.

Celá akce byla skvělou podívanou pro zasvěcené, ale i pro širší veřejnost, kterou však neodradilo počasí. O víkendu totiž ideální počasí na sezení na tribuně nebylo a tak diváci stáli na nohou i ve chvílích, kdy nešlo o vrcholové sportovní momenty. O ty však nouze nebylo a hlavně finále několika tříd a superfinále bylo opravdu na ostří nože. Závodníci měli najednou o dost těžší pravou nohu a využívali dráhu na 110 %. Samotné superfinále vyhrál Václav Pech před Tomášem Gomzjakovem.

Dobře si také vedl zahraniční host mistr světa WRC z roku 1978 - Fin Markku Alén, který předváděl parádní jízdu, ale ve finále se Škodou Fabií na Pechovo Mini už nestačil i přesto se na zapůjčený vůz dobře adaptoval. Přizpůsobit se musel také Tomáš Enge, který letos závodí v thajském seriálu vozů GT. Na autodromu v Sosnové se totiž proháněl v bugyně týmu Hájek Historic Racing, ale nevedl si vůbec špatně. Ve své kategorii se umístil třetí.

Nejtěsnější finálovou rozjížďku, ale předvedl Roman Častoral a Ondřej Smetana. Častoral vyhrál o neskutečné dvě setiny sekundy!

Mimo závodů se tu také konaly exhibice. Na trať vyrazila Liazka týmu KM Racing s Martinem Macíkem, nebo také koncept elektrické formule univerzitního týmu pražské ČVUT, kterou demonstroval Tomáš Enge.

 

Podobné články

Setkání mistrů v Římově 1987

VIDEO Reportáž Československé televize s komentářem Vladimíra Dolejše. Závodní sezonu 1987 opět ukončilo Setkání mistrů na trati v Římově. ...více

16.02.2018 - 17:04,
zdroj Zlatý volant (2017)

Finalisté Zlatého volantu

TEXT Komu byste dali svůj hlas vy? ...více

05.02.2018 - 02:01,

Pajr Motorsport na Setkání mistrů 2017 - report

VIDEO Autodrom Sosnová konečně dostal nový koberec a docela mu sluší, tak by se tam třeba po letech mohl vrátit seriál mistrovství Evropy v rallycrossu. Nebo ne? ...více

15.12.2017 - 17:33,
foto Petr Skřivánek (2017)

Při Setkání mistrů se na zimu nehraje

FOTO Třetí fotogalerie ze Setkání mistrů. ...více

26.11.2017 - 19:27,
foto Karel Stibůrek (2017)

Setkání automobilových mistrů 2017

FOTO Fotogalerie z Autodromu Sosnová. ...více

22.11.2017 - 17:34,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.