foto Pavel Šimek (2018)

VC Brna: Rossi, Rossi a…hlavně Kornfeil!

FOTO + TEXT MotoGP a k tomu Jakub Kornfeil, který předvedl neuvěřitelnou jízdu.

Letošní Velká cena nebyla zdaleka jen o MotoGP a bezpočtu fanoušků Valentina Rossiho. Jakub Kornfeil předvedl neuvěřitelnou jízdu. Brněnský Masarykův okruh letos znovu přivítal asi největší mezinárodní akci v ČR. Velkou Cenu Brna navštívilo během víkendu téměř 190.000 lidí a rozhodně se nenudili.

Nedělní závody tří nejvyšších kategorií mistrovství světa i přes předpověď nepokazilo počasí a jezdci tak svým strojům dávali co proto. Jako každý rok bylo nejvíce skloňováno jméno Valentina Rossiho. Ten vyrazil do závodu druhý, ale do cíle dorazil těsně pod pódiem. Nejsilnější byly tovární Ducati. Po neskutečné bitvě mezi oběma jezdci nakonec zvítězil Andrea Dovizioso před Jorgem Lorenzem a do vzájemného souboje občas nechali nahlédnout Marca Marqueze s Hondou. Rossi v cíli ztrácel na vedoucí trojici přes dvě sekundy. Karel Abraham bohužel až osmnáctý.

.

Třída Moto2 byla neméně zajímavá. V prvním kole se však ošklivě vybourali Mir, Gardner a Bendsneyder. Na jednoho z nich dokonce spadl motocykl, ale naštěstí se všichni zvedli, odešli po svých a měli by být relativně v pořádku. Český tým Willi Race Racing Team startoval na divokou kartu, ovšem jejich jezdec Morais musel odstartovat z pit lane a v cíli byl poslední (P24). V závodě se dlouho o první pozici přetahovali jezdci Baldassarri, Oliveira, Marini, Bagnaia a Vierge. V posledních kolech už si to o vítězství rozdali jen Marini s Oliveirou a o poslední pódiové umístění Bagnaia a Baldassarri. Oliveira s KTM prolétl cílem o pouhých 0,07 sekundy před Marinim s kalexkou. Půl sekundy za nimi Bagnaia.

Nejen jméno Valentina Rossiho se tento víkend často zmiňovalo, druhý nejčastěji jmenovaný Jakub Kornfeil zajel vysněný víkend, když už v sobotu zvítězil v kvalifikaci Moto3. A to vůbec poprvé v životě. V závodě několik prvních kol vedl a dokonce si vytvářel náskok. Závod vedl dlouhý hrozen deseti jezdců. Dokonce i na jeho konec se Kornfeil postupně propadl. Postupně se propracovával zpět mezi vedoucí jezdce a šest kol před cílem dokonce znovu vedl, než ho předjeli Oettl a di Giannantonio. V posledních kolech nenechal Kornfeil své fandy v klidu, když stále bojoval o vítězství, potažmo pódium. Cílem první prolétl di Giannantonio před Canetem a Kornfeil si udržel třetí místo. Pak propukly oslavy. Jedenáct let od posledního Čecha stojícího na pódiu (Lukáš Pešek 125cc r. 2007) na Masarykově okruhu! Obrovské ovace skrz celý okruh! Kubovi za tenhle zážitek nesmírně děkujeme!

Kategorie:

Podobné články

zdroj Martin Jeřábek (2018)

Členem týmu Ollie Roučkové na Hungarian Baja 2018

TEXT + FOTO ... a navrch se svezením od Martina Prokopa. ...více

15.08.2018 - 19:59,
foto Jiří Laštůvka

27. Česká Tourist Trophy a IRRC v Hořicích - pozvánka

TEXT Přijďte se o víkendu podívat do Hořic. ...více

12.08.2018 - 18:03,
foto Pavlína Mařáčková, paja-enduro.cz

Česká repre na ME v enduru ve Skövde: po první etapě

TEXT + FOTO Reportáž ze závodů enduro. ...více

11.08.2018 - 23:54,
zdroj Zuzana Nováčková (2018)

Česká repre na ME v enduru ve Skövde: před prologem

TEXT + FOTO Reportáž ze závodů enduro. ...více

10.08.2018 - 14:42,
foto Jiří Laštůvka (2018)

MMČR dvojic na ploché dráze v Liberci 2018

FOTO + TEXT Plochá dráha ve Starých Pavlovicích. ...více

10.08.2018 - 14:01,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.