Vergne zvítězil v Chile a přepsal historii

FOTO + VIDEO O první dvojité vítězství ve Formuli E se postarali piloti čínského týmu Techeetah Jean-Erci Vergne a nováček šampionátu André Lotterer.

Doposavad jsme ve Formuli E nebyli svědky dvojitého vítězství, i přestože během prvních tří let jsme občas viděli převahu vozů Renault, nebo Audi. Tento triumf vybojovali v Chile poprvé v krátké historii šampionátu jezdci Techeetah v čele s Francouzem Jean-Ericem Vergnem a silně dotírajícím Němcem André Lottererem.

Oba jezdci během závod dokonce kolidovali a už se mohlo zdát, že by nemuseli dojet do cíle. Za nimi to bylo ještě těsnější, během závodu se o třetí místo poprali Buemi s Renaultem, Rosenqvist s Mahindrou a Piquet jr. s Jaguarem. První jmenovaný dotáhl boj o bednu do zdárného konce. Piquet se navíc propadl pořadím, když nachystal útok právě na třetí pozici a nedobrzdil do zatáčky.

Mizérie Audi pokračuje. Daniel Abt odstoupil kvůli technickým problémům ještě před výměnou vozu a obhájce titulu di Grassi chvíli po výměně. Audi se tak trápí a di Grassi i po čtvrtém závodě sezóny 2017/18 má na kontě stále nula bodů.

Kompletní výsledky

Další závod nás čeká v Mexiku 3. března, kde jsme loni viděli nejšílenější ePrix doposud, takže je rozhodně na co se těšit. Pak už nás čeká poslední zastávka v Jižní Americe v Uruguayi o dva týdny déle a pak se vrhneme do evropské části, které budeme i letos součástí.

Foto: FIA Formula E - media

Podobné články

Nová generace šasi Formule E

FOTO Šampionát ABB FIA Formula E představil novou generaci šasi. ...více

01.02.2018 - 18:30,
foto: BMW Group - press

BMW v ČR postaví výzkumné centrum

TEXT Nedaleko Sokolova má vzniknout vývojový areál automobilky BMW, která zde chce testovat a vyvíjet průlomové technologie v oblastech elektrifikace, digitalizace, asistenční systémy a autonomního řízení vozů. ...více

16.01.2018 - 12:00,

Formule E našla titulárního sponzora ABB

TEXT První čistě elektrická platforma závodění si zapisuje další milník do své krátké historie. Navázala partnerství s ABB a jméno se nyní začalo objevovat před názvem šampionátu. ...více

15.01.2018 - 12:00,

Rosenqvist zvítězil v Marrákeši

TEXT + VIDEO Formule E má za sebou třetí závod čtvrté sezóny ve své krátké historii. Již po druhé jsme se podívali do severoafrické Marrákeše v Maroku. ...více

14.01.2018 - 17:16,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.