Foto: Formula E - media

Abt slaví po druhé první vítězství ve Formuli E

VIDEO + TEXT Mexický závod vyhrál mladý Němec.

S nadsázkou již druhé první vítězství si vybojoval Daniel Abt s týmem Audi Sport ABT Schaeffler. V Mexiku předvedl precizní výkon a tentokrát mu auto prošlo i technickou přejímkou a nebyl tak diskvalifikován jako při jeho první výhře v Hong Kongu.

Start proběhl hladce. Felix Rosenqvist s Mahindrou vystřelil z prvního místa a nikomu nedal šanci o vedení bojovat. Je však smolařem závodu, protože ve čtrnáctém kole se v jeho voze objevil problém s elektronikou a jeho Mahindra se ploužila po nájezdu na cílovou rovinku, dokud se nepropadl na poslední místo, do závodu se mu podařilo vrátit, když předčasně vyměnil vůz, snaha byla však marná a závod i tak nedokončil. Stejně jako jeho týmový kolega Heidfeld, který musel ze závodu rovněž odstoupit. Favorité na letošní tituly tak odjeli s prázdnou.

Vedení se tak chopil Oliver Turvey s NIO a svojí pozici držel před Danielem Abtem. O vítězi rozhodla bez debat perfektní zastávka v boxech u Audi, když Daniel Abt přesedl do druhého vozu o pět sekund rychleji než jeho rival Turvey, který se tak propadl na druhé místo. Daniel Abt si vedení hlídal i se slušným několikasekundovým náskokem až do cíle.

Třetí místo po výměně vozu si musel vydobýt Sébastien Buemi s Renault e.dams. Chytře využil nejdelší rovinky k předjetí Jean-Erica Vergne s Techeetou, když použil systém FanBoost, který je udělen třem jezdcům s nejvyšším počtem hlasů od fanoušků. Jezdec může systém aktivovat jednou za závod pro okamžité navýšení výkonu na 200 kW na dobu několika sekund.

Vergne navíc trápila technika a podle jeho slov neměl k dispozici data o úrovni nabití vozu a využívání energie, což je pro jezdce ve Formuli E stěžejní informace.

Čtvrté místo vybojoval pro Panasonic Jaguar Racing Nelson Piquet jr. Za zmínku jistě také stojí výkon Eduarda Mortary s monackým vozem Venturi, který startoval devatenáctý a dojel osmý.

Za ním se umístil smolař ročníku Lucas di Grassi. Teprve až v tomto závodě si loňský šampion připsal první body. I přestože vyhrál oba měřené tréninky, startoval poslední kvůli výměnám komponent vozu. Série technických potíží na jeho voze udělala pro současný stav z týmové jedničky dvojku. Di Grassi se zdá letos titul neobhájí. Daniel Abt v dosavadním průběhu září a umlčuje kritiky, kteří tvrdili, že svoji sedačku u Audi má pouze kvůli jménu Abt.

V Mexiku navštívilo závod Formule E obrovské množství lidí. Na fotografii výše je vidět prostor bývalého baseballového stadionu, který je i součástí okruhu pro F1. Stadion musel být téměř vyprodaný, stejně jako když se tu koná F1. Loni se na tribunách objevovaly značnější počty prázdných sedadel.

Za dva týdny se podíváme do Uruguaye do Punta del Este, které bude poslední štací před evropskou částí čtvrté sezóny 2017/18.

Kompletní výsledky.

Foto: Formula E - media

Podobné články

Fittipaldi otestoval vůz FE v Curychu!

FOTO Dvojnásobný mistr světa ze sedmdesátých let prohnal demonstrační vůz formule e. ...více

12.06.2018 - 14:00,

Formule E vrátila závodění do Švýcarska, vítězem je di Grassi

FOTO + VIDEO Po čtyřiašedesáti letech se konal ve Švýcarsku okruhový automobilový závod, který byl jak už bývá zvykem u Formule E velmi napínavý a plný zvratů. ...více

11.06.2018 - 20:14,

Rosberg ukázal světu GEN2

FOTO + VIDEO Mistr světa F1 Nico Rosberg jako první usedl do vozu FE GEN2 a předvedl ho na berlínském letišti Tempelhof. ...více

30.05.2018 - 20:16,

Abt-solutní vítěz ePrix Berlína

FOTO Daniel Abt s Audi vyhrál stylem start - cíl v ePrix Berlína. ...více

20.05.2018 - 11:30,
Foto: Venturi

Felipe Massa míří do Formule E

TEXT Zkušený Brazilec brzy znovu usedne do závodního vozu vrcholové kategorie. ...více

16.05.2018 - 17:38,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.