Arjun Maini: smolař z formule 2

TEXT Rozhovor o nepříliš povedené sezoně s pilotem Tridentu.

Arjun Maini neměl svou debutovou sezonu ve formuli 2 příliš šťastnou. V minulosti v GP3 patřil mezi velké talenty, navíc byl vyloženě miláčkem svého týmu Jenzer. Ve formuli 2 se pro něj všechno změnilo. Nejen, že debutoval v době, kdy byly nasazeny nové a také vysoce problémové vozy F2 2018, ale též začal jezdit v nejslabším týmu pole.

Není tedy divu, že se pak více než výsledky „proslavil“ pláčem do vysílačky po závodě na okruhu Paula Ricarda: „I don´t want to race in this championship anymore.“ Následně na Silverstone propukl skandál kvůli šikaně ze strany jeho týmového kolegy Ferrucciho. Ten byl z týmu vyloučen a nahrazen Alessiem Lorandim. Tedy pilotem, který byl v minulosti s Arjunem týmovým kolegou již dvakrát a navíc jsou skvělými přáteli. Atmosféra v týmu se tedy zlepšila, výsledky ale ne.  Arjun dokázal v polovině sezony bodovat pouze jednou. Navíc sezonu zakončil těžkou nehodou při startu v Abu Dhabi. Přesto se indický pilot v našem rozhovoru vyvaroval jakékoliv kritiky nebo stížností…  

Jak velký krok byl pro tebe přechod z GP3 do F2?

Myslím, že to není tak velký skok. Je to spíš o tom poskládat všechno správně dohromady. Vše co se závody formule 2 nově přichází, jako zastávky v boxech, opotřebení pneumatiky, delší závody. Ale samotné auto není příliš odlišné od GP3 a na větší výkon se dá brzy zvyknout.

V Jenzeru jsi měl velmi přátelské, možná až rodinné vztahy s týmem. Jak obtížné bylo naučit se pracovat s novým týmem?

Tohle je vždy těžké. V Jenzeru jsem se docela zabydlel, ale Trident se od začátku snažil, abych se cítil jako doma. Ano, výměna týmu bývá složitá, ale zvládli jsme to.

V první části sezony měla F2 velké problémy s novými vozy. Zaznamenal jsi v průběhu sezony nějaké zlepšení?

Myslím, že v druhé polovině sezony odvedli velmi dobrou práci. Vždy je to tak, že s novým autem jsou problém, nikdy to není perfektní stroj a nikdy nebude. Ale F2 funguje velmi dobře, snaží se, aby byl každý spokojený, odstraňují problémy a myslím, že nyní funguje mnohem plynuleji a lépe, takže ano, odvedli velmi dobrou práci.

Jaký byl tvůj nejlepší moment sezony?

Myslím, že to byla kvalifikace na Red Bull Ringu po výměně motoru. Ukázalo se, že máme konečně rychlost, a když nás netrápí technické problémy, můžeme být na čele.

Jaký byl naopak nejtěžší moment sezony?

Paul Ricard byl dost náročný. Během sezóny bylo mnoho náročných momentů, ale celý víkend na Paul Ricard byl opravdu obtížný.

V GP3 jsi byl schopen bojoval o top pozice.  V F2 jsi spíše patřil k horší části pole. Bylo to z tohoto pohledu také psychicky náročné?

Řekl bych, že cokoli spojené se závoděním je psychicky náročné. Ano, věděli jsme, že máme dostatečnou rychlost na čelo závodu, ale nedokázali jsme tento rok jako tým poskládat všechno dohromady, ale jsem si jistý, že pokud by byla druhá šance, zvládli bychom to o hodně lépe.

Jaké jsou tvé plány pro příští rok? Chtěl bys zůstat v F2?

Ještě nevím. Ale ano, teď je ta část roku, kdy jsme na rozcestí a bude potřeba učinit nějaká rozhodnutí, my jsme však zatím žádné neučinili. Takže uvidíme, co se stane.

Arjun Maini se posezonních testů v Abu Dhabi neúčastnil. Vypadá to ale, že by pro příští rok mohl zamířit do Camposu.  

zdroj fota: fiaformula2

Kategorie:

Podobné články

zdroj zlatyvolant.cz

První finalisté Zlatého volantu odhaleni

TEXT Finalisty čtyř kategorií určilo hlasování veřejnosti. ...více

08.02.2019 - 19:00,
zdroj Roman Staněk (2018)

Roman Staněk směle plánuje cestu až do formule 1

TEXT + FOTO Odvážné plány mladého motokárového závodníka. ...více

01.02.2019 - 15:32,
zdroj www.autodrom-most.cz

Galavečer Zlatého volantu i s formulí 1

TEXT + FOTO Nejen slavní hosté, ale také slavné stroje se představí v Pragovce. ...více

30.01.2019 - 01:06,

Charouz vezme formulové série útokem!

Charouz Racing System představil velkolepé plány pro následující rok. ...více

23.12.2018 - 15:58,

Tatiana Calderon: Získala 11 bodů a pokukuje po F2

TEXT Rozhovor s jedinou dívkou v poli GP3. ...více

19.12.2018 - 18:19,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.