Arjun Maini: smolař z formule 2

TEXT Rozhovor o nepříliš povedené sezoně s pilotem Tridentu.

Arjun Maini neměl svou debutovou sezonu ve formuli 2 příliš šťastnou. V minulosti v GP3 patřil mezi velké talenty, navíc byl vyloženě miláčkem svého týmu Jenzer. Ve formuli 2 se pro něj všechno změnilo. Nejen, že debutoval v době, kdy byly nasazeny nové a také vysoce problémové vozy F2 2018, ale též začal jezdit v nejslabším týmu pole.

Není tedy divu, že se pak více než výsledky „proslavil“ pláčem do vysílačky po závodě na okruhu Paula Ricarda: „I don´t want to race in this championship anymore.“ Následně na Silverstone propukl skandál kvůli šikaně ze strany jeho týmového kolegy Ferrucciho. Ten byl z týmu vyloučen a nahrazen Alessiem Lorandim. Tedy pilotem, který byl v minulosti s Arjunem týmovým kolegou již dvakrát a navíc jsou skvělými přáteli. Atmosféra v týmu se tedy zlepšila, výsledky ale ne.  Arjun dokázal v polovině sezony bodovat pouze jednou. Navíc sezonu zakončil těžkou nehodou při startu v Abu Dhabi. Přesto se indický pilot v našem rozhovoru vyvaroval jakékoliv kritiky nebo stížností…  

Jak velký krok byl pro tebe přechod z GP3 do F2?

Myslím, že to není tak velký skok. Je to spíš o tom poskládat všechno správně dohromady. Vše co se závody formule 2 nově přichází, jako zastávky v boxech, opotřebení pneumatiky, delší závody. Ale samotné auto není příliš odlišné od GP3 a na větší výkon se dá brzy zvyknout.

V Jenzeru jsi měl velmi přátelské, možná až rodinné vztahy s týmem. Jak obtížné bylo naučit se pracovat s novým týmem?

Tohle je vždy těžké. V Jenzeru jsem se docela zabydlel, ale Trident se od začátku snažil, abych se cítil jako doma. Ano, výměna týmu bývá složitá, ale zvládli jsme to.

V první části sezony měla F2 velké problémy s novými vozy. Zaznamenal jsi v průběhu sezony nějaké zlepšení?

Myslím, že v druhé polovině sezony odvedli velmi dobrou práci. Vždy je to tak, že s novým autem jsou problém, nikdy to není perfektní stroj a nikdy nebude. Ale F2 funguje velmi dobře, snaží se, aby byl každý spokojený, odstraňují problémy a myslím, že nyní funguje mnohem plynuleji a lépe, takže ano, odvedli velmi dobrou práci.

Jaký byl tvůj nejlepší moment sezony?

Myslím, že to byla kvalifikace na Red Bull Ringu po výměně motoru. Ukázalo se, že máme konečně rychlost, a když nás netrápí technické problémy, můžeme být na čele.

Jaký byl naopak nejtěžší moment sezony?

Paul Ricard byl dost náročný. Během sezóny bylo mnoho náročných momentů, ale celý víkend na Paul Ricard byl opravdu obtížný.

V GP3 jsi byl schopen bojoval o top pozice.  V F2 jsi spíše patřil k horší části pole. Bylo to z tohoto pohledu také psychicky náročné?

Řekl bych, že cokoli spojené se závoděním je psychicky náročné. Ano, věděli jsme, že máme dostatečnou rychlost na čelo závodu, ale nedokázali jsme tento rok jako tým poskládat všechno dohromady, ale jsem si jistý, že pokud by byla druhá šance, zvládli bychom to o hodně lépe.

Jaké jsou tvé plány pro příští rok? Chtěl bys zůstat v F2?

Ještě nevím. Ale ano, teď je ta část roku, kdy jsme na rozcestí a bude potřeba učinit nějaká rozhodnutí, my jsme však zatím žádné neučinili. Takže uvidíme, co se stane.

Arjun Maini se posezonních testů v Abu Dhabi neúčastnil. Vypadá to ale, že by pro příští rok mohl zamířit do Camposu.  

zdroj fota: fiaformula2

Kategorie:

Podobné články

Charouz vezme formulové série útokem!

Charouz Racing System představil velkolepé plány pro následující rok. ...více

23.12.2018 - 15:58,

Tatiana Calderon: Získala 11 bodů a pokukuje po F2

TEXT Rozhovor s jedinou dívkou v poli GP3. ...více

19.12.2018 - 18:19,
zdroj Charouz Racing System (2018)

Charouz Racing System: Rok vzestupů i pádů

TEXT Ohlédnutí za sezónou s piloty Charouz Racing System. ...více

16.12.2018 - 18:38,

Pulcini a Campos: Tahle kombinace funguje

TEXT Rozhovor s pilotem GP3 o jeho povedené sezoně ...více

14.12.2018 - 12:11,

David Beckmann: Uprostřed sezony se zrodila hvězda

TEXT Rozhovor s německým pilotem GP3, který všechny překvapil ...více

09.12.2018 - 15:40,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.