Foto: Formula E - media

Bezchybný Vergne vydřel vítězství v Uruguayi

TEXT + VIDEO Nervy drásající závod vyhrál Jean-Eric Vergne s Techeetahou před rozjetým Lucasem di Grassim s Audi.

Techeetah [čti „tečíta“] Jean-Erica Vergne nebyla v Uruguayi tím nejrychlejším vozem. Nejlepší techniku přivezlo opět Audi, které je bez pochyby nejrychlejší v poli, ale jejich auto má dost dětských nemocí, na což do teď doplácel úřadující šampion di Grassi, který už je po polovině sezóny prakticky mimo boj o titul. Nyní si poprvé nadělil větší porci bodů a první stupně vítězů.

Z paddocku přímo na pláž - závod v Punta del Este se koná přímo u pobřeží s oceánem.

První stint před výměnou vozů se nesl v poklidnější atmosféře, kterou narušil André Lotterer, který jednou ze šikan doslova bokem protancoval, aniž by rozbil auto. Smůlu měl naopak Sébastien Buemi, který lehce opřel svůj vůz o bariéru v rychlé zatáčce. Poničil si zavěšení a s rozdivočelým vozem Renault eDAMS musel předčasně vyměnit vůz a nakonec nedokončil. Jeho týmový kolega Prost též bez bodů.

Stíhací jízdu předvedl Felix Rosenqvist s Mahindrou, který startoval čtrnáctý a cíl viděl na pátém místě. Pokud chce ale letos senzačně získat titul, bude muset dojíždět před vedoucím mužem šampionátu Vergnem.

Po výměně vozů se režie po právu věnovala vedoucí dvojici. Di Grassimu, který nemá co ztratit, nezbývalo než Vergne předjet na trati. Jezdci se celou dobu drželi za sebou pod hranicí půl sekundy. Stíhací jízda a nervy na dranc.

Di Grassiho první pokus o útok na vedoucího Vergne nebyl příliš úspěšný, málem se dostal do hodin.

Di Grassi se několikrát pokusil využít svého vozu, který byl jednoznačně rychlejší, ale Vergne mu nedaroval nic! Přesto tu nebyl žádný moment, kdy by se dalo říct, že jeden z nich zašel za hranici. Byly tu dva ťukance, ale nic co by Vergne vyvedlo z míry, nebo z dráhy. Konec konců tohle je Formule E, naprosto netypicky „kontaktní formulové závodění.“

Brit Sam Bird v průjezdu poslední zatáčkou.

Pár kol před koncem se dokonce do souboje zapojil třetí Sam Bird s DS Virginem. Závodili naprosto čistě a férově. Oba dva jezdci předvedli vynikající jízdu a o jejich vzájemném souboji se bude jistě dlouho mluvit.

Další štací je první evropský závod v Římě, který bude mít svojí historickou premiéru. Na závod se chystáme a tak se můžete těšit na info přímo z místa! A kdy? 14. dubna.

Výsledky závodu a průběžné pořadí šampionátu.

Foto: Formula E - media

Podobné články

Fittipaldi otestoval vůz FE v Curychu!

FOTO Dvojnásobný mistr světa ze sedmdesátých let prohnal demonstrační vůz formule e. ...více

12.06.2018 - 14:00,

Formule E vrátila závodění do Švýcarska, vítězem je di Grassi

FOTO + VIDEO Po čtyřiašedesáti letech se konal ve Švýcarsku okruhový automobilový závod, který byl jak už bývá zvykem u Formule E velmi napínavý a plný zvratů. ...více

11.06.2018 - 20:14,

Rosberg ukázal světu GEN2

FOTO + VIDEO Mistr světa F1 Nico Rosberg jako první usedl do vozu FE GEN2 a předvedl ho na berlínském letišti Tempelhof. ...více

30.05.2018 - 20:16,

Abt-solutní vítěz ePrix Berlína

FOTO Daniel Abt s Audi vyhrál stylem start - cíl v ePrix Berlína. ...více

20.05.2018 - 11:30,
Foto: Venturi

Felipe Massa míří do Formule E

TEXT Zkušený Brazilec brzy znovu usedne do závodního vozu vrcholové kategorie. ...více

16.05.2018 - 17:38,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.