zdroj fb Morocco Desert Chalenge (2018)

Blbý první příjem Tomáše Tomečka

TEXT Tomeček pracuje na Morocco Desert Challenge

Tomáš Tomeček s oranžovou Tatrou balai brázdí Maroko a pomáhá závodníkům Morocco Desert Challenge s porouchanou, rozbitou nebo zapadlou technikou. Jeho úplně prvním příjmem byl jeden totálně rozšlehaný Ford. Ano, byl to zrovna Tomeček, kdo na prologu nakládal vrak vozu Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala.

„Úplně mě zamrazilo, když jsem to auto viděl,“ vzpomíná Tomeček na těžkou nehodu české posádky v úvodní den marockého závodu. „A taky mě to hodně mrzelo. S Tomášem a Davidem jsme předtím poseděli a povídali si. Bylo znát, že se Tomáš hodně těší, chtěl tady to vítězství obhájit.“

Pořadatelé Morocco Desert Challenge letos povolali do akce hned pět kamionů balai. „Určitě vědí proč, máme spoustu zametání, spoustu práce,“ vysvětluje Tomeček. „Za první tři dny jsem například pořádně nikoho neviděl na trati a do bivaku se dostal jednou, jinak jsme pořád v terénu, v dunách.“ Některá baléčka ale mají jiný program, a pomáhají právě v bivaku, například v kuchyni. Tři z nich přivezli tři holandští bratři, a jednoho z jejich synů jménem Ronald vyfasoval Tomeček na sedačku navigátora.

Celý závod je velmi rychlý a většina týmů ho bere jako dost ostrý trénink na Dakar. „Je tady docela dost velkých, bohatých týmů, hlavně z Holandska,“ všímá si Tomeček. „Mají velké doprovodné karavany, bydlíky, spoustu vybavení. Většinu z nich neznám, ale překvapuje mě, že často oni znají mě,“ pokračuje pilot stoprocentní Tatry. „Vědí, že jsem jel sám Africa Eco Race a blahopřejí mi, je to milé. Z těch známých tváří je tady třeba Elisabete Jacinto. Taky jsem ji už tahal, vlastně náhodou, jel jsem kolem pro dva motorkáře. Odfoukly se jí dvě gumy a nevyhrabala se z dolíku,“ dodává druhý muž kategorie kamionů při Africa Eco Race 2018.

V Maroku jsou větší potíže se signálem, než se čekalo, a proto se zatím nedaří zprostředkovat k Tomečkovým postřehům i jeho fotografie. Uvidíme, jestli se to ve zbytku závodu zlepší, nebo si vše vynahradíme až po návratu do České republiky.

Účastníci Morocco Desert Challenge za sebou mají pět z osmi etap. Po nehodě Ouředníčka zůstává v závodě druhý Ford posádky Vaculík, Plechatý a dvojice Tater Aleše Lopraise a Tomáše Vrátného. Závěrečná etapa se pojede v neděli 22. dubna. Průběh závodu lze sledovat na oficiální stránce.

Podobné články

RC TRUCK RALLY: Africa Eco Race 2018 - report

VIDEO Parádní bitvy, technické průjezdy, rychlé pasáže, crashe. Finále seriálu RC Truck Rally 2018 obstaral závod Africa Eco Race, a my vám z této skvělé akce přinášíme reportáž včetně rozhovorů s ředitelem RC Truck Rally a jeho čerstvým vítězem. ...více

17.10.2018 - 21:39,
foto Jiří Vacek (2018)

Ollie Roučková poprvé testovala Mavericka

TEXT + FOTO + VIDEO Testu v Milovicích se zúčastnil i Martin Jeřábek. ...více

12.10.2018 - 12:03,
zdroj ČT1 (2018)

Tomeček v pořadu Gejzír na ČT1

TEXT Povídání, záběry z trati i z Tomášovy dílny. ...více

11.10.2018 - 23:41,

RC TRUCK RALLY Semín 2018 - Africa Eco Race

VIDEO Jediné RC závody dakarských kamionů na světě! // World unique RC Dakar truck racing!  Africa Eco Race, Autokemp Semín 2018: Kamaz, Tatra, Scania, Iveco, Renault, Man, Ginaf. ...více

10.10.2018 - 23:21,

Přes 8 milionů přehrání!

VIDEO Nejúspěšnější video z produkce Motorsport revue ...více

09.10.2018 - 19:06,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.