Foto: Formula E - media

Buemi pokřtil ulice Curychu

TEXT + VIDEO Švýcar prohnal svůj vůz při demo jízdě ulicemi své domácí ePrix.

Letos už máme za sebou první kalendářní novinku, která se konala v Římě (report + foto). Druhým novým podnikem v Evropě bude ePrix v Curychu. Ve Švýcarsku bylo po tragické nehodě v Le Mans roku 1955 zakázáno okruhové závodění. Teprve před nedávnem se Švýcarsko po více než šedesáti letech rozhodlo dát závodění znovu zelenou.

VIDEO: Stream.cz - seriál Nejslavnější sportovní okamžiky

Mohlo za to vedení Formule E, švýcarští partneři a také bez pochyby účast Sébastiena Buemiho v šampionátu. První rozhovory o pořádání ePrix uskutečnil syn Alexe Fontany, který závodil v několika posledních závodech první sezóny. Čas byl, ale příliš rychlý a nepodařilo se dosáhnout dohody.

Nakonec Buemi není v poli jediným, kdo reprezentuje helvétský kříž. Eduardo Mortara je sice spíše Ital, ale závodí v šampionátu pod švýcarskou vlajkou. A historie pamatuje další závodníky: již zmíněný Alex Fontana, Fabio Leimer, Simona de Silvestro, Neel Jani.

Edo Mortara (Venturi) při rozhovoru s novinářem po římské ePrix, kde dojel desátý.

Sébastien Buemi ve spolupráci se svými sponzory již nyní přivezli jeho vůz do ulic Curychu a uspořádali demonstrační jízdu ulicemi.

Buemi byl opravdu nadšený: "Formule E je vždy schopná uskutečnit závody šampionátu v místech, o kterých jsme mohli dříve jen snít." EPrix se těší velké popularitě již nyní a to jak ze strany fanoušků, ale také sponzorů a tak není pochyb, že fanouškovská Allianz eVillage jistě nabídne velké množství vystavovatelů, workshopů atp., jako i v právě uplynulém Římě.

Sébastien Buemi při oslavě loňského vítězství v Paříži. Triumfuje v domácí ePrix?

Závod se koná 10. června a bude předposledním podnikem a třetím závodem před koncem čtvrté sezóny, která vyvrcholí 14. a 15. července double-headerem v New Yorku, takže jistě bude, na co se dívat.

Úvodní foto: Formula E - media

Podobné články

Fittipaldi otestoval vůz FE v Curychu!

FOTO Dvojnásobný mistr světa ze sedmdesátých let prohnal demonstrační vůz formule e. ...více

12.06.2018 - 14:00,

Formule E vrátila závodění do Švýcarska, vítězem je di Grassi

FOTO + VIDEO Po čtyřiašedesáti letech se konal ve Švýcarsku okruhový automobilový závod, který byl jak už bývá zvykem u Formule E velmi napínavý a plný zvratů. ...více

11.06.2018 - 20:14,

Rosberg ukázal světu GEN2

FOTO + VIDEO Mistr světa F1 Nico Rosberg jako první usedl do vozu FE GEN2 a předvedl ho na berlínském letišti Tempelhof. ...více

30.05.2018 - 20:16,

Abt-solutní vítěz ePrix Berlína

FOTO Daniel Abt s Audi vyhrál stylem start - cíl v ePrix Berlína. ...více

20.05.2018 - 11:30,
Foto: Venturi

Felipe Massa míří do Formule E

TEXT Zkušený Brazilec brzy znovu usedne do závodního vozu vrcholové kategorie. ...více

16.05.2018 - 17:38,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.