Charouz vezme formulové série útokem!

Charouz Racing System představil velkolepé plány pro následující rok.

CHRS (zkratka) letos závodil jako úplný nováček ve Formuli 2. Prvních několik podniků bylo pro tým a jeho jezdce Antonia Fuoca (IT) a Louise Delétraze (CH) trápením. Teprve až v monackém sprintu pro tým získali double v čele s Fuocem. Ital navíc vítězství zopakoval na konci roku v posledním závodě v Abú Dhabí.

Tým navíc úzce spolupracoval s týmem F1 Ferrari, které si zvolilo CHRS jako juniorský tým své Ferrari Academy. Pro příští rok se manažer týmu Antonín Charouz domluvil se švýcarským týmem Sauber, který je neformálně juniorkou Ferrari v F1. To však není vše, jeho plány jsou mnohem více velkolepé.

Již během roku Charouz navázal spolupráci s týmem US Racing Gerharda Ungara a Ralfa Schumachera v německé Formuli 4. Tým tu slavil velké úspěchy. Vyhrál pohár jezdců s Lirimem Zandelim. Další jezdec David Schumacher (syn Ralfa Schumachera) se stal nováčkem roku a tým celkově zvítězil. Úspěšná spolupráce bude pokračovat i v příštím roce.

A nejen to. F2, F4… Od nové sezóny se bude Charouz pod křídly Sauberu účastnit také Formule 3 (následovník GP3, která letos odjela poslední závod). V této stáji bude závodit Němec Lirim Zendeli a Švýcar Fabio Scherer.

Ve Formuli 2 budou charouzovými svěřenci Brit Callum Ilott a Američan Juan Manuel Correa. V týmu formule 4 US Racing budou závodit Američan Benjamin Bedersen, Francouz Theo Pourchaire a mladá česká naděje Roman Staněk.

Tiskové konference, která se konala 17. prosince, se zúčastnili jak oba závodníci F2, tak F3 i F4. Přítomný byl jak Antonín Charouz, tak šéf týmu Bob Vavřík, ale i samotný Gerhard Ungar a Ralf Schumacher. Rozloučit se přišel i Tom Beckhäuser, který v týmu končí.

V rámci odpoledne proběhl také motokárový závod pro všechny partnery a novináře, kteří mohli konfrontovat svůj čas proti závodníkům Lirimu Zandelimu a Fabiovi Shererovi.

Foto: Herminapress a Jaroslav Hauer

Kategorie:

Podobné články

Arjun Maini: smolař z formule 2

TEXT Rozhovor o nepříliš povedené sezoně s pilotem Tridentu. ...více

23.12.2018 - 15:51,

Tatiana Calderon: Získala 11 bodů a pokukuje po F2

TEXT Rozhovor s jedinou dívkou v poli GP3. ...více

19.12.2018 - 18:19,
zdroj Charouz Racing System (2018)

Charouz Racing System: Rok vzestupů i pádů

TEXT Ohlédnutí za sezónou s piloty Charouz Racing System. ...více

16.12.2018 - 18:38,

Pulcini a Campos: Tahle kombinace funguje

TEXT Rozhovor s pilotem GP3 o jeho povedené sezoně ...více

14.12.2018 - 12:11,

David Beckmann: Uprostřed sezony se zrodila hvězda

TEXT Rozhovor s německým pilotem GP3, který všechny překvapil ...více

09.12.2018 - 15:40,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.