zdroj Klymčiw Racing (2019)

Dakarem to u Klymčiwa nekončí

TEXT + FOTO Ondřej Klymčiw k plánům na rok 2019.

Ondřej Klymčiw se ze závodníka převtělil do role manažera moto týmu Klymčiw Racing. V cíli Rally Dakar 2019 přivítal tři z pěti jezdců svého týmu. Nejlepšího výsledku dosáhl Garret Poucher, který dojel na 32. místě. Petr Vlček byl 47. a k týmu přidružená Gabriela Novotná obsadila 70. místo. Skyler Howes a Gee Motzkin závod nedokončili.

Plány Klymčiw Racing přitom původně směřovaly na jiný závod, na Africa Eco Race 2019. V říjnu 2018 byl do Afriky zaregistrován tým Klymčiw Racing včetně jedné ženy, Polytimi Kyriakopoulouové z Řecka, a samotného Ondřeje Klymčiwa. Jenže, i přes intenzivní několikaměsíční trénink v Řecku nebyl stav Klymčiwových zad po nehodě na Dakaru 2018 natolik dobrý, aby mu umožnil závodit. A tým se nakonec v částečně obměněné sestavě vydal do Peru na Rally Dakar 2019.

"Co se týká mého zdravotního stavu, tak tu není nic nového. Na další kontrolu půjdu na konci května a pak se uvidí," vysvětluje Klymčiw a pokračuje směrem k příštímu ročníku Rally Dakar: "Určitě tam chceme jet, ale když nemůžu závodit, budeme podporovat ostatní jezdce. Cílem je pro ně vytvořit co nejlepší podmínky v jejich cestě nahoru. Těm, kteří mě osloví, chci co nejvíce pomoci k dobrým výsledkům díky zkušenostem, které jsem těžce získal. Chci jim toho předat co nejvíc, proto se budeme soustředit hlavně na tým a naplánované závody."

Do startu Rally Dakar 2020 ale zbývá ještě více než 11 měsíců. "Rallye Dakar je úspěšně za námi, ale to neznamená, že bychom zůstali sedět doma,“ přibližuje Klymčiw. Na začátku dubna nás čeká velký závod v Maroku - Morocco Desert Challenge - kde budeme jako tým s několika jezdci. Letos máme v plánu přibližně šest závodů, ať už malých či velkých.

S přípravou týmu a techniky na nadcházející závody také souvisí jednání s továrnou KTM, kde má Ondřej Klymčiw dobré vztahy díky výsledkům jeho i ostatních jezdců. "V současné chvíli jednám s KTM, kolik a kdy nám dají k dispozici motorky,“ prozrazuje Klymčiw. „Během letošního Dakaru si všimli, že je Skyler Howes velice nadějný jezdec a že to děláme dobře, takže nás i díky tomu dávali v bivaku hned naproti nim. Myslím, že na to můžeme navázat. Budu se snažit být všem nápomocný a úplně z toho nevypadnout. Chci pomáhat jezdcům, co už mají nějaké závody za sebou, ale i nováčkům, takže kdo se chce někam posunout, má u nás možnost. Můžou to se mnou probrat, jak to ve skutečnosti je a co je k tomu potřeba."

Podobné články

zdroj www.facebook.com/dakar (2019)

První informace k Dakar rally 2020

TEXT Mapa a základní data. ...více

25.04.2019 - 18:04,

Dakar setkání 2019 s hvězdným Schlesserem - report

VIDEO Úžasná setkání s dakarskými závodníky a spoustu dramatických momentů přinesla největší evropská dakarská show. Vůni opravdové Afriky poprvé na Autodrom Sosnová přivezl Jean-Louis Schlesser, ředitel Africa Eco Race. ...více

14.04.2019 - 16:37,
foto Filip Hlavsa (2019)

Mogul Dakar setkání 2019 - Filip Hlavsa

FOTO Fanouškovská galerie z Dakar setkání 2019. ...více

08.04.2019 - 14:15,
foto Jiří Laštůvka (2019)

The biggest Dakar Show in Europe

TEXT Dakar Rally and Africa Eco Race contenders show. ...více

03.04.2019 - 15:14,

Morocco Desert Challenge 2019: Tom Racing Tomeček 3x balai (en subs)

VIDEO Tom Racing Tomáše Tomečka přichystal tři Tatry 815 na Morocco Desert Challenge 2019. Ve službách pořadatele budou pracovat jako sběrné kamiony balai. Závod začíná administrativními a technickými přejímkami, které se uskuteční 10. - 11. ...více

02.04.2019 - 15:26,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.