zdroj archiv Davida Vilíma

David Vilím začal s rally jako fanda Valdy

TEXT + FOTO Rozhovor zvídavého Vojty Konopištského

David Vilím má za sebou jediný start na sedadle spolujezdce soutěžního vozu, ale přitom toho v rally už stihl zažít docela dost, vždyť jel i ve wéercéčku. Vojta Konopištský se ho zeptal, jak je to možné.

Davide, jak ses dostal k rally?

David Vilím: Nejvíc za tím asi stojí můj taťka, který mě k rally vedl odmala. Po pár závodech v MMČR jsme se seznámili s Pavlem Valouškem, ještě když jezdil s Fabií S2000 pod vedením Škody Motosport, a prožili jsme s nimi společný sen. No, zkrátka tam jsem se v tom začal pohybovat, a začal brát závodníky jako bohy. Byl to pro mě velký životní cíl a sen jednou usednout do závodního vozu.

Poprvé jsem usedl do tzv. závodničky v devíti letech, a hned do nejvyšší specifikace, a to do Škody Fabie WRC v Sosnové - právě vedle Valdy. S Valdou jsme projeli skoro všechny jeho závody. Velice si vážím každého, kdo mě v tomto sportu podporoval a hnal dál. 

Od té doby už máš i závodní zkušenost!

Ano, napsal mi Pepa Filip, jestli bych s ním jel. Popravdě, mé rozhodnutí netrvalo ani sekundu, a šel jsem do toho. Odmala to má tak, že jak sport nevoní benzínem, tak to pro mě není sport. S Pepou jsme teď jeli první závod ČMPR, který se nám bohužel nevyvedl, a to díky uvolněné nápravě, která o naší cestě za třetím místem ve třídě rozhodla. Náš vůz se necelý kilometr před cílem erzety stal neovladatelným a na rychlé levé přes horizont už jsme byli jen pasažéři.

Tato chyba nás poučila, a do dalších závodů, což pro nás bude Radouňská rallye, dáme na přípravě více než sto procent a zkusíme zabojovat o nejvyšší příčku. Určitě ale nezapomeneme na bezpečnost, která musí být na prvním místě. Každopádně bych chtěl ještě poděkovat Pepovi za jeho přístup a celé naší partě Filipmotor´s, že máme v zázemí vždy dobrou náladu a profi kluky, co vědí, co mají dělat. 

Máš nějaký sen v rally?

Asi teď sám na sobě zapracovat, přeci jen se špatně naviguje o stránku napřed (sranda, ale v Hořovicích to byla realita), každopádně se těším na další závody pod Filipmotor´s rally teamem. Děkujeme za podporu jak ze strany rodin, tak sponzorů, a hlavně fanouškům, kterých stojí u tratě hrozně moc! Děkujeme všem a brzy na viděnou!

Podobné články

zdroj Rally Ice Tour (2019)

Ukažme dobré srdce

TEXT Podpořme spolu s Rally Ice Tour Nikolu Hlavinkovou ze Zlína. ...více

04.02.2019 - 20:57,

Dál přes dlaždici Novinky!

TEXT Rekonstrukce webu, využívejte dlaždici Novinky! ...více

21.09.2018 - 17:21,
foto Marcela Svobodová (2018)

Destruction Derby v Sosnové

FOTO + TEXT Když jsou bouračky součástí závodů ...více

20.06.2018 - 20:05,

Při hokejovém zápase zemřel zlínský mechanik rally

TEXT Smutná zpráva z prostředí rally a amatérského hokeje. ...více

03.02.2018 - 18:04,

X. Rally Ice Tour klepe na dveře

TEXT Jubilejní ročník bude zase o něco nabitější. ...více

17.10.2017 - 01:11,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.