foto TU Brno Racing

Formule s turbem, to je Dragon 5

TU Brno Racing představuje novou formuli.

Přijďte se podívat tento pátek 26.6.2015 ve 13:00 na Náměstí Svobody v Brně. Tým TU Brno Racing zde bude představovat novou formuli, která je jako jedna z mála na celém světě přeplňovaná turbodmychadlem. Co je TU Brno Racing a jaké parametry má jeho formule Dragon 5? Prohlédněte si čerstvé promo video.

Tým TU Brno Racing je tým studentské formule z brněnského Vysokého učení technického. Studenti konstruují jednomístný závodní speciál, který se účastní závodů Formule Student. Na stavbě nového vozu se podílelo přes 40 studentů, převážně z fakulty stojní, ale i ostatních. Tým se v letošní sezóně bude účastnit čtyř závodů Formule Student po celé Evropě- na německém Hockenheimringu, na okruhu v Mostě v České republice, v maďarském Gyoru a italském Turíně.

Dragon 5 – Formule Student 2015
Největší novinkou a lákadlem nového vozu Dragon 5 je unikátní jednoválcový turbodmychadlem přeplňovaný motor Husqvarna FE 501. Tomuto motoru byla upravena spojka a další motorové komponenty tak, aby motor zvládl zvýšený výkon, který nyní čítá přes 60kW a točivý moment se pohybuje kolem hodnoty 70Nm. Motoru bylo upraveno také převodové ústrojí. Převodovka byla odlehčena o dva stupně a nyní obsahuje 4 převodové stupně, aby co nejvíce vyhovovala tratím Formule Student. Za zmínku stojí také přechod na palivo E85. Velkých změn se dočkal také celkový design vozu a aerodynamika. Několika elementové přední i zadní křídlo a podlaha s difuzorem nyní produkují 830N přítlaku při 80 km/h. Barevný styl Dragona byl letos již několikátou sezónu ponechán beze změn. Tlumení vozu Dragon 5 obstarávají tlumiče Öhlins. Kola použitá na vozidle jsou 13’’ magnesiové ráfky OZ Racing, které jsou letos osazené nově pneumatikami Continental. Přepracování se dočkal také rám, kterému byla zvýšena torzní tuhost a nyní jeho hmotnost dosahuje 31 kg. Zajímavá jsou i data dynamiky vozu: vůz zrychlí z nuly na sto km/h za méně než 4s, maximální rychlost čítá přes 140 km/h a boční přetížení přesahuje hodnotu 2,85 g.

Formule Student (FS)
Formule Student jsou závody technických univerzit, jejímž hlavním cílem je sestrojit jednomístné závodní auto, které musí být dobře ovladatelné, výkonné, spolehlivé,  bezpečné, ekologické a pokud možno levné. Studenti si shání veškeré prostředky pro stavbu monopostu sami. Nezávodí se však pouze na trati- závody FS nejsou pouze dynamické disciplíny, ale i statické, ve kterých podle pravidel musí tým obhájit imaginární výrobu a prodej 1000 kusů vozidla, které jsou určeny pro víkendového závodníka.  FS se nyní účastní už přes 600 týmů z celého světa.

Více info: https://www.facebook.com/tubrnoracing & http://www.tubrnoracing.cz/cs/

Kategorie:

Podobné články

zdroj Charouz Racing System (2018)

Charouz Racing System: Rok vzestupů i pádů

TEXT Ohlédnutí za sezónou s piloty Charouz Racing System. ...více

16.12.2018 - 18:38,

Pulcini a Campos: Tahle kombinace funguje

TEXT Rozhovor s pilotem GP3 o jeho povedené sezoně ...více

14.12.2018 - 12:11,

David Beckmann: Uprostřed sezony se zrodila hvězda

TEXT Rozhovor s německým pilotem GP3, který všechny překvapil ...více

09.12.2018 - 15:40,

Petr Ptáček Jr.: Česká formulová hvězda na obzoru?

TEXT Rozhovor s českým pilotem, který letos zářil v italské F4. ...více

08.12.2018 - 10:33,
foto Pozitif (2018)

Zlatý volant: Hlasování veřejnosti spuštěno

TEXT Fanoušci mohou hlasovat ve 12 kategoriích. ...více

03.12.2018 - 15:14,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.