Foto: Formula E - media

Jordá otestovala Formuli E v Mexiku

VIDEO + TEXT Devětadvacetiletá Španělka Carmen Jordá otestovala vůz Formule E během závodního víkendu v Mexiku. Bývalá vývojová jezdkyně stájí Lotus a Renault F1 však není první ženou, která se ve voze první čistě elektrické série objevila.

Na začátku první sezóny FE jsme měli na startovním roštu možnost vidět dvě závodnice zároveň! Italka Michaela Cerruti a Britka Katherine Legge byly prvními dvěma ženami, které ve voze FE závodily. V posledních dvou závodech byla jedinou závodnicí Švýcarka Simona de Silvestro, která si jako jediná udržela sedačku i do druhé sezóny FE a stala se jedinou ženou, která ve FE bodovala. Vůz si pak vyzkoušelo ještě několik žen včetně dcery legendárního závodníka F1 z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let Jacquese Laffita – Margot.

Foto: Margot Laffite před testem v ulicích Paříže roku 2016. Margot je reportérkou francouzské televize, zabývá se samozřejmě motorsportem.

Jordá si vyzkoušela demonstrační vůz, který s sebou vozí pořadatel a nechává v něm usedat v rámci propagace celebrity a různé závodníky. Tento vůz měli k dispozici všechny stáje v první sezóně. V poslední době se v něm svezli např. Chris Hemsworth, nebo Orlando Bloom.

Jordá si vůz pochvalovala a řekla, že její ovládání je mnohem vhodnější pro ženy spíše než F1. Ve Formuli 1 je řízení vozu velmi fyzicky náročné a to je podle ní důvod, proč v ní v tuto chvíli nevidíme žádné ženy. Formule E je spíše o vyvážení mezi tím jezdit rychle a zároveň šetrně. Mistrovství tkví v konvergenci mezi rychlostí a úsporou. Ani jeden strategický extrém vám vítězství nevynese, musíte najít střed mezi nimi.

Nicméně zajetý čas nebyl uveřejněn a video je na YT dostupné pouze pakliže máte link, což podle zlých jazyků ukazuje na to, že test Carmen Jordá nebyl příliš úspěšný. Teprve čas ukáže, zda její jezdecké vlastnosti docení nějaký tým a dá jí možnost třeba i nastoupit do závodu.

Úvodní foto: Formula E - media
Zdroj: fiaformulae.com

Podobné články

Fittipaldi otestoval vůz FE v Curychu!

FOTO Dvojnásobný mistr světa ze sedmdesátých let prohnal demonstrační vůz formule e. ...více

12.06.2018 - 14:00,

Formule E vrátila závodění do Švýcarska, vítězem je di Grassi

FOTO + VIDEO Po čtyřiašedesáti letech se konal ve Švýcarsku okruhový automobilový závod, který byl jak už bývá zvykem u Formule E velmi napínavý a plný zvratů. ...více

11.06.2018 - 20:14,

Rosberg ukázal světu GEN2

FOTO + VIDEO Mistr světa F1 Nico Rosberg jako první usedl do vozu FE GEN2 a předvedl ho na berlínském letišti Tempelhof. ...více

30.05.2018 - 20:16,

Abt-solutní vítěz ePrix Berlína

FOTO Daniel Abt s Audi vyhrál stylem start - cíl v ePrix Berlína. ...více

20.05.2018 - 11:30,
Foto: Venturi

Felipe Massa míří do Formule E

TEXT Zkušený Brazilec brzy znovu usedne do závodního vozu vrcholové kategorie. ...více

16.05.2018 - 17:38,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.