foto Petr Skřivánek (2016)

Mix aktuálních hvězd a legend to zase rozbalí v Sosnové

TEXT + VIDEO Pozvánka a reportáže z předchozích ročníků.

Setkání automobilových mistrů na Autodromu Sosnová u České Lípy se letos uskuteční už po šestnácté. Dávno se po trati neprohánějí pouze aktuální republikoví mistři v rally, autokrosu či rallycrossu. Přijíždějí zajímaví hosté, mnohdy legendy světového motorsportu, objevují se i auta, která už na tratích v dnešní době nevídáme. Je to hlavně show, ale čas se měří a každý rok se najdou momenty, kdy na to jezdci šlapou o stošest, protože jde také o prestiž. 

Letošní ročník se bude konat v pátek a sobotu 17.-18. listopadu, přičemž pátek bude patřit spíše VIP jízdám a sobota veřejnosti. Vstup do areálu je (po zaplacení vstupného) ale možný po oba dny, a určitě se pořád bude na co dívat. Základní formát závodů zůstává stejný jako v minulosti - pojede se paralelní souboj dvou aut, a ti dva úplně nejrychlejší napříč kategoriemi si to na úplný závěr závěr rozdají v Superfinále. K vidění tak možná bude souboj WRC versus malá, ale hbitá kartcrossová bugina, kdo ví.

Pořadatelé zatím odtajnili jen některá jména letošních účastníků: Václav Pech, Martin Vlček, Jan Černý, Pavel Valoušek, Leo Pavlík, Jaroslav Hošek, Ondřej Smetana, Jakub Kubíček, Roman Keřka, Jan Kuneš, Martin Samohýl. Co se týče zahraničních hostů, tak potřetí by se měl v Sosnové ukázat Markku Alén, poprvé Miki Biasion a nadějný Teemu Suninen. Zpestřením mají být vložené souboje slavných otců s neméně slavnými syny: Václav Pech sen. proti Václavu Pechovi jun., Pavel Valoušek sen. proti Pavlu Valouškovi jun., Jiří Černý proti Janu Černému a Břetislav Enge proti Tomáši Engemu. V rámci doprovodného programu zakouří nově vyasfaltovanou dráhu drifteři Marco Zakouřil, Michal Reichert a Daniel Janota. Exhibičně se představí také Tomáš Ouředníček s dakarským Fordem, různé specifikace vozů Audi a Marcel Tuček s Mazdou RX-7.

Redakce Motorsport revue natáčela reportáže ze Setkání mistrů v letech 2013-16, a chybět v Sosnové nebudeme ani v tomto roce. Dokonce úplně první video, které jsme kdy pod hlavičkou Motorsport revue publikovali, byla před čtyřmi lety upoutávka na blížící se Setkání mistrů 2013 - v něm jsme fanouškům mimo jiné připomněli ročník 2009, ve kterém se tehdy úřadujícímu českému šampionu Václavu Pechovi přijel postavit tehdy úřadující mistr světa Sébastien Loeb. 

Přehled reportáží ze Setkání mistrů sestupně dle data - upoutávka s Loebem je zcela naspod:

Podobné články

foto Karel Stibůrek (2018)

Autokrosové babí léto v Sedlčanech

FOTO + TEXT Poslední autokrosový mistrák sezóny 2018. ...více

15.10.2018 - 18:39,
foto Karel Stibůrek (2018)

Dvě větší nehody při autokrosu v Sedlčanech

FOTO + TEXT Obě naštěstí bez závažnějších následků. ...více

11.10.2018 - 20:31,
foto Vojta Konopištský (2018)

Autokros - Sedlčany 2018

FOTO Fotogalerie z posledního závodu MMČR 2018. ...více

08.10.2018 - 18:22,

Tvrdé finále s bouračkami a rvačkou

VIDEO + TEXT Reportáž a sestřih onboardů závodníka kartcrossu. ...více

07.09.2018 - 17:27,

Vítězství v půjčených botách

VIDEO + TEXT Reportáž a sestřih onboardů závodníka kartcrossu. ...více

15.08.2018 - 17:10,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.