Návrat veterána

TEXT + VIDEO Veterán vytrvalostního závodění a formule E se vrací do sedačky.

Francouz Stéphane Sarrazin se vrací do kokpitu formule E. Nahradí britského nováčka Toma Blomqvista, který se bude soustředit na program BMW GTE ve vytrvalostní sérii WEC. Sarrazin tak bude společně s týmovým kolegou Antoniem Felixem da Costou z Portugalska hájit barvy týmu MS&AD Andretti Formula E.

Sarrazin je jedním z nejlepších závodníků v FE. Působil od první sezóny ve stáji Venturi, pro kterou pečlivě sbíral cenné body a patřil mezi nejkonzistentnější a nejpreciznější závodníky. Bohužel mu však Venturi neposkytlo dostatečně silný nástoj k vítězství. I tak má na svém kontě jeden stupěň vítězů z Long Beach 2016. V loňské sezóně se od Berlínské ePrix objevoval ve voze Techeetah, který měl vzestupnou formu, a v letošní sezóně dokonce vedou Číňané oba šampionáty. Sarrazin v posledních šesti závodech získal dvě bronzová umístění.

Stéphane Sarrazin během kvalifikace FE v Berlíně 2015.

Francouz ale není takový ten typický závodník, který je úzce zaměřen na jedno odvětví motorsportu. V jeho kariérním listu totiž najdeme dlouhá léta strávená ve vytrvalostním závodění, jednu Grand Prix F1 v roce 1999, ale dokonce je také rallyový závodník. Letos ho fanoušci mohli vidět v Rally Monte Carlo. Letos se také věnuje s ruským týmem SMP supersezóně WEC.

Podobné články

Fittipaldi otestoval vůz FE v Curychu!

FOTO Dvojnásobný mistr světa ze sedmdesátých let prohnal demonstrační vůz formule e. ...více

12.06.2018 - 14:00,

Formule E vrátila závodění do Švýcarska, vítězem je di Grassi

FOTO + VIDEO Po čtyřiašedesáti letech se konal ve Švýcarsku okruhový automobilový závod, který byl jak už bývá zvykem u Formule E velmi napínavý a plný zvratů. ...více

11.06.2018 - 20:14,

Rosberg ukázal světu GEN2

FOTO + VIDEO Mistr světa F1 Nico Rosberg jako první usedl do vozu FE GEN2 a předvedl ho na berlínském letišti Tempelhof. ...více

30.05.2018 - 20:16,

Abt-solutní vítěz ePrix Berlína

FOTO Daniel Abt s Audi vyhrál stylem start - cíl v ePrix Berlína. ...více

20.05.2018 - 11:30,
Foto: Venturi

Felipe Massa míří do Formule E

TEXT Zkušený Brazilec brzy znovu usedne do závodního vozu vrcholové kategorie. ...více

16.05.2018 - 17:38,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.