zdroj Autodrom Most

Německá gétéčka v Mostě

TEXT Preview k návštěvě ADAC GT Masters na Autodromu Most

Letošní sezóna ADAC GT Masters byla zahájena na německém závodním okruhu Motorsport Arena Oschersleben a pokračuje mosteckým závodem ve dnech 27. 4. – 29. 4. 2018. Ve 12. ročníku této série závodů budou následovat další podniky a to na známých okruzích Red Bull Ring, Nürnburgring, Zandvoort, Sachsenring a poslední závod přivítá Hockenheimring.

ADAC GT Masters je série závodů automobilů, kterou založila organizace Stéphane Ratel (SRO), a kterou podporuje německý automobilový klub ADAC. První sezóna série GT Masters proběhla již v roce 2007. Série byla založena v Německu, ale závody jsou provozovány nejen v Německu. Sportovní předpisy ADAC GT Masters se spoléhají na konzistenci a pro nadcházející sezónu jsou naplánovány pouze detailní úpravy.

Startovní listina ADAC GT je velice nabitá, je v ní uvedeno přes 30 vozů a přes 20 týmů. Diváci uvidí speciály Audi R8 LMS, BMW M6 GT3, Chevrolet Corvette GT3-R, Ferrari 488 GT3, Honda NSX GT3, Mercedes-AMG GT3, Lamborghini Huracan GT3 a Porsche 911 GT3. Vozy používají pneumatiky Pirelli, který je výhradním partnerem série, podobně jako televize Sport1 či Kärcher. Série je poměrně vyrovnaná, protože je zde používán Balance of Performance, tedy systém zátěží, který do určité míry eliminuje rychlostní rozdíly a to slibuje velice zajímavou podívanou a atraktivní souboje. Prestižní evropský šampionát vyvrcholí sobotním a nedělním hodinovým mistrovským závodem supersportovních vozů. V autech se vystřídají dvoučlenné posádky pilotů. Českou republiku reprezentuje tým ISR s vozem Audi R8 LMS a jezdci Filipem Salaquardou a Frankem Stipplerem.

Závodní víkend divákům nabídne i další závody a doprovodný program. V Mostě se kromě ADAC GT Masters představí seriál cestovních vozů ADAC TCR. Závody vozů kategorie GT4, kde se v seriálu GT4 Central European Cup představí sériově vyráběná auta i speciály malých firem, zažívají boom popularity. A populární Škoda Octavia Cup není třeba představovat.

Mezi hlavní body doprovodného programu patří zejména skvělá letecká akrobatická show Petra Kopfsteina, špičkového a úspěšného pilota světové série Red Bull Air Race, a samozřejmě také atrakce pro děti. Další informace najdete na www.autodrom-most.cz. Informace o seriálu v němčině najdete na www.adac.de/gt-masters, kde jsou i fotografie.

Premiéra série ADAC CT Masters určitě přinese velice zajímavou podívanou, strhující bitvy supersportů i zajímavé souboje v dalších doprovodných závodech. Pořadatelé připravili řadu dalších atrakcí pro všechny věkové kategorie a těší se na vaši návštěvu.

Kategorie:

Podobné články

Na Slovakiaringu se jely parádní závody

FOTO + TEXT Parádní závody a parádní fotogalerie z VC Slovenska. ...více

22.08.2018 - 16:46,
foto Rostislav Recman (2018)

Race of Slovakia 2018

FOTO + TEXT Cestovní vozy WTCR a tahače ETRC. ...více

17.07.2018 - 16:10,
zdroj Václav Nimč ml. (2017)

Václav Nimč ml. má závodnické geny i talent

TEXT + FOTO Rozhovor s mladým a talentovaným závodníkem. ...více

03.07.2018 - 01:02,
foto Čestmír Doubrava (2018)

The Most Historic Grand Prix 2018

FOTO + TEXT Historické formule, gétéčka i cestovní vozy ...více

29.06.2018 - 15:15,

Most Historic Grand Prix

FOTO + TEXT Autodrom Most o víkendu přilákal nadšence veteránů. ...více

24.06.2018 - 11:35,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.