zdroj www.sail-world.com (2018)

Pavel Turek přechází k závodům katamaránů Sail GP

TEXT Přes F1 a Red Bull Air Race do Sail GP.

Sportovní fanoušci znají manažera Pavla Turka z jeho úspěšného působení ve formuli 1 a v Red Bull Air Race. Nyní bude s jeho jménem spojen zcela nový seriál závodů katamaránů Sail GP. 

Pavel Turek se ve formuli 1 pohyboval v letech 1997 - 2013, zúčastnil se více než 250 Grand Prix a úzce spolupracoval s piloty Mikou Häkkinenem, Juanem Pablem Montoyou, Davidem Coulthardem a dalšími. V roce 2013 se stal komerčním ředitelem letecké série Red Bull Air Race, kde následujících pět let zajišťoval kompletní finanční a příjmové stránky. V současné době působí jako Director of Marketing and Commercial Operations v seriálu jachtařských závodů Sail GP.

SailGP je novou sérií závodů specializovaných závodních katamaránů s označením F50s, které budou nejvyspělejšími a nejvíc high-tech závodními katamarány světa a které dokáži plout rychlostí až 100 kilometrů v hodině. Seriál v příštím roce počítá s účastí šesti národních týmů z Velké Británie, USA, Austrálie, Francie, Číny a Japonska. Celkově pět závodů budou v příštím roce hostit ikonické a divácky zajímavé lokality.

První závod je již nyní naplánován na 15. až 17. února 2019 v australském Sydney, dále se seriál podívá do San Francisca, New Yorku, anglického Cowes a na závěr sezóny do Marseille, kde se dva nejlepší týmy sezóny utkají o výhru v hodnotě jednoho milionu amerických dolarů. Do budoucna se počítá s rozšířením na celkem deset národních týmů a deset závodů v jedné sezóně.

Za vznikem seriálu Sail GP stojí americký podnikatel, sedmý nejbohatší člověk světa a zakladatel technologické společnost Oracle Larry Ellison a mistr světa v jachtingu, bývalý ředitel amerického týmu Oracle v America's Cup, Novozélanďan sir Russel Coutts. Více informací nabízí oficiální tisková zpráva na stránkách SailGP.

Podobné články

zdroj zlatyvolant.cz

První finalisté Zlatého volantu odhaleni

TEXT Finalisty čtyř kategorií určilo hlasování veřejnosti. ...více

08.02.2019 - 19:00,
zdroj Roman Staněk (2018)

Roman Staněk směle plánuje cestu až do formule 1

TEXT + FOTO Odvážné plány mladého motokárového závodníka. ...více

01.02.2019 - 15:32,
zdroj www.autodrom-most.cz

Galavečer Zlatého volantu i s formulí 1

TEXT + FOTO Nejen slavní hosté, ale také slavné stroje se představí v Pragovce. ...více

30.01.2019 - 01:06,

Charouz vezme formulové série útokem!

Charouz Racing System představil velkolepé plány pro následující rok. ...více

23.12.2018 - 15:58,

Arjun Maini: smolař z formule 2

TEXT Rozhovor o nepříliš povedené sezoně s pilotem Tridentu. ...více

23.12.2018 - 15:51,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.