zdroj www.sail-world.com (2018)

Pavel Turek přechází k závodům katamaránů Sail GP

TEXT Přes F1 a Red Bull Air Race do Sail GP.

Sportovní fanoušci znají manažera Pavla Turka z jeho úspěšného působení ve formuli 1 a v Red Bull Air Race. Nyní bude s jeho jménem spojen zcela nový seriál závodů katamaránů Sail GP. 

Pavel Turek se ve formuli 1 pohyboval v letech 1997 - 2013, zúčastnil se více než 250 Grand Prix a úzce spolupracoval s piloty Mikou Häkkinenem, Juanem Pablem Montoyou, Davidem Coulthardem a dalšími. V roce 2013 se stal komerčním ředitelem letecké série Red Bull Air Race, kde následujících pět let zajišťoval kompletní finanční a příjmové stránky. V současné době působí jako Director of Marketing and Commercial Operations v seriálu jachtařských závodů Sail GP.

SailGP je novou sérií závodů specializovaných závodních katamaránů s označením F50s, které budou nejvyspělejšími a nejvíc high-tech závodními katamarány světa a které dokáži plout rychlostí až 100 kilometrů v hodině. Seriál v příštím roce počítá s účastí šesti národních týmů z Velké Británie, USA, Austrálie, Francie, Číny a Japonska. Celkově pět závodů budou v příštím roce hostit ikonické a divácky zajímavé lokality.

První závod je již nyní naplánován na 15. až 17. února 2019 v australském Sydney, dále se seriál podívá do San Francisca, New Yorku, anglického Cowes a na závěr sezóny do Marseille, kde se dva nejlepší týmy sezóny utkají o výhru v hodnotě jednoho milionu amerických dolarů. Do budoucna se počítá s rozšířením na celkem deset národních týmů a deset závodů v jedné sezóně.

Za vznikem seriálu Sail GP stojí americký podnikatel, sedmý nejbohatší člověk světa a zakladatel technologické společnost Oracle Larry Ellison a mistr světa v jachtingu, bývalý ředitel amerického týmu Oracle v America's Cup, Novozélanďan sir Russel Coutts. Více informací nabízí oficiální tisková zpráva na stránkách SailGP.

Podobné články

zdroj Charouz Racing System (2018)

Charouz Racing System: Rok vzestupů i pádů

TEXT Ohlédnutí za sezónou s piloty Charouz Racing System. ...více

16.12.2018 - 18:38,

Pulcini a Campos: Tahle kombinace funguje

TEXT Rozhovor s pilotem GP3 o jeho povedené sezoně ...více

14.12.2018 - 12:11,

David Beckmann: Uprostřed sezony se zrodila hvězda

TEXT Rozhovor s německým pilotem GP3, který všechny překvapil ...více

09.12.2018 - 15:40,

Petr Ptáček Jr.: Česká formulová hvězda na obzoru?

TEXT Rozhovor s českým pilotem, který letos zářil v italské F4. ...více

08.12.2018 - 10:33,
foto Pozitif (2018)

Zlatý volant: Hlasování veřejnosti spuštěno

TEXT Fanoušci mohou hlasovat ve 12 kategoriích. ...více

03.12.2018 - 15:14,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.