zdroj RFK (2016)

Projekt Jedu pro Adámka i v roce 2017

Podpořte s námi nákup kompenzačních a rehabilitačních pomůcek pro nemocného Adámka.

V roce 2016 se projekt „Jedu pro Adámka“ uskutečnil dvakrát a pokračovat bude i letos. První příležitost podpořit nákup kompenzačních a rehabilitačních pomůcek pro nemocného Adámka bude v sobotu 25. února na Offroad poježdění. Jedná se o volný podnik v motokrosovém areálu Blanská kotlina.

Loni se tato akce konala poprvé 15. října na Podzimním setkání RKHA na letišti u obce Tchořovice. Na tomto závodě, který zakončil hobby soutěžáckou sezónu na západě Čech, přispěli jezdci i diváci celkovou částkou 36 222 Kč. Podruhé to bylo 5. listopadu na motokárovém okruhu v Písku – Hradišti, kde pořadatelé z Jihočeského motorsport klubu, z. s. zorganizovali Rally Stage Písek II. Při závodu, kterého se zúčastnilo přes 40 jezdců, si každý závodník opět mohl zakoupit samolepku a vylepit ji symbolicky na svůj závodní stroj v rámci podpory projektu. Spolek Rally Fans Katovice, hlavní organizátor sbírky, děkuje pořadatelům tohoto závodu, zvláště pak Richardu Křížovi. Při závodě se podařilo vybrat 9013 Kč.

Celková bilance za rok 2016 je tedy krásných 45 235 Kč, které byly předány rodičům malého Adámka.

„Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci charitativní akce Jedu pro Adámka," vzkazují rodiče Adámka. "Velmi nás dojalo, že máme kamarády, a jsou mezi námi lidé, kterým není lhostejný osud jednoho malého nemocného chlapečka. Děkujeme všem, kdo přispěli, i všem, kteří akci přišli podpořit. Vybraný obnos přispěje k zakoupení kompenzačních a rehabilitačních pomůcek. Moc děkujeme.“ 

PROJEKT POKRAČUJE I V ROCE 2017

I v letošním roce projekt pokračuje a začínáme opět díky pořadatelům ze spolku Jihočeský motorsport klub Již tuto sobotu budou moci přispět jezdci, tak diváci na tzv. Offroad poježdění. Jedná se o volný podnik v motokrosovém areálu Blanská kotlina, kterého se může zúčastnit každý zapálený offroadista. Více o Poježdění se dozvíte ZDE.

Něco o Adámkovi

Malý Adámek neustále potřebuje nové kompenzační či rehabilitační pomůcky. Sbírku pořádáme pro téměř dvouletého chlapečka našeho společného kamaráda, který bohužel neměl to štěstí se narodit zdravý. Když se Adámek narodil, tři měsíce to vypadalo, že je vše v pořádku. Poté se ale najednou přestal vyvíjet. Nepásl koníky, neotáčel se, nezvedal nožky a pohybově zaostával. Mladí rodiče se snažili u různých lékařů zjistit, co se s jejich chlapečkem děje. Po několika měsících skončili ve FN Motol v Praze a tam se dozvěděli, že jejich syn trpí spinální muskulární atrofii typu I. Protože tato nemoc je nevyléčitelná a zasahuje svalstvo, které postupně ztrácí sílu, až přichází fatální konec, nabídli lékaři rodičům, zda nechtějí dát Adámka do ústavu. To oba odmítli a od té doby se s láskou o vážně nemocného, dneska už více než rok a půl starého syna, starají. Jak dlouho s nimi bude, to nevědí a moc by si přáli, aby se našel na tuto zákeřnou nemoc lék, prostě, aby s nimi chlapeček byl co nejdéle. 
(Oficiální text organizace Život dětem)

Chci přispět: K dispozici bude samolepka s logem projektu „Jedu pro Adámka“. Tuto samolepku si můžete zakoupit za nejnižší poplatek 20 Kč (anebo více). Bude zde připravena zapečetěná kasa. Samolepku si pak můžete jako symbol podpory vylepit na své auto. Po celou dobu akce bude možnost přispět do připravené kasy v centru soutěže – více informací žádejte od pořadatelů aktuální akce projektu Jedu pro Adámka.

Závěrem jedna aktuální fotka malého Adámka, který se rozhodně nevzdává a se vším bojuje s úsměvem na rtech.

 

Těšíme se na vaši podporu i v roce 2017 a samozřejmě děkujeme všem partnerům akce „Jedu pro Adámka“, kterými jsou Rally Fans Katovice, rally jezdec Václav Hlavatý, Jihočeský motorsport klub, z. s. a RKHA. Za mediální podporu patří díky redakcím eWRC a Motorsport revue.

Podobné články

zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=iRYXtkQV4PQ

Klenoty, co vrčej, ty jsou nejkrásnější

TEXT + FOTO + VIDEO Zemřel Václav Zapadlík, Maestro automobilové kresby a malby. ...více

22.08.2018 - 22:35,
foto Jaromír Beneš (2018)

Skvosty s vůní benzínu 2018 - fotogalerie

FOTO Fotogalerie z výstavy v prostoru DEPO2015 v Plzni. ...více

26.07.2018 - 20:00,
foto Jaromír Beneš (2017)

Skvosty s vůní benzínu 2018

TEXT + FOTO Přijďte se podívat do plzeňského Depa 2015. ...více

17.07.2018 - 21:03,
foto Jaromír Beneš (2018)

Sprinty Mustangů

FOTO Mustangy a velké ameriky na letišti Tchořovice ...více

17.06.2018 - 15:50,
foto Jiří Pernica (2018)

Dakarky na Kopřivnických dnech techniky 2018

FOTO Dakarská sekce v areálu Tatry ...více

14.06.2018 - 11:58,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.