zdroj zlatyvolant.cz

První finalisté Zlatého volantu odhaleni

TEXT Finalisty čtyř kategorií určilo hlasování veřejnosti.

Pořadatelé tradiční motoristické ankety Zlatý volant zveřejňují finalisty čtyř kategorií: Sportovní auto roku, Motocykl roku, ECOCAR a Motoristická událost roku. „V tuto chvíli odtajňujeme tři nejlepší z každé kategorie. V těchto čtyřech kategoriích jsme obdrželi bezmála deset tisíc hlasů, ve všech kategoriích dohromady pak skoro 30 tisíc,“ říká výkonná ředitelka pořadatelské agentury Pozitif Jana Svobodová. Vítězové budou vyhlášení 20. února na galavečeru Zlatý volant v pražské Pragovce.

Jde o první čtyři z celkových dvanácti kategorií Zlatého volantu. V těchto čtyřech kategoriích o výsledcích rozhodli fanoušci v internetovém hlasování. Finalisté sportovních kategoriích, ve kterých má hlavní slovo odborná porota, budou zveřejnění v následujících dnech.

V kategorii Motoristická událost roku získaly z 13 nominovaných událostí nejvíc hlasů motoristická slavnost Legendy Praha, závod MotoGP, který se konal na brněnském Masarykově okruhu a do třetice také loňský obhájce vítězství v této kategorie Barum Czech Rally Zlín. Letošní vítěz obdržel od fanoušků více než 1000 hlasů.

Mezi Sportovními auty získaly přes tisíc hlasů hned dva modely a před třetím v pořadí mají slušný náskok. Pohár pro vítěze si může odnést třeba jediná zadokolka z dílny Subaru, sportovní model s dvoulitrovým motorem nesoucí označení BRZ. Dalším z finalistů je nejostřejší devětsetjedenáctka z dílny Porsche, která může jezdit v běžném provozu – model 911 GT3 RS se čtyřlitrovým atmosférickým šestiválcem s výkonem přes 500 koní, držitel nového rekordu na Nürburgringu z roku 2018. Třetím finálovým autem je italská krasavice Alfa Romeo Giulia QV.

Fanoušci historicky poprvé volili také Motocykl roku. Ze 17 nominovaných modelů vybrali tři finalisty. Jedním z nich je závodní silnička BMW S 1000 RR. Novinka, která navazuje na populární model z roku 2009, je s výkonem přes 200 koní a hmotností pod 200 kg lehčí, výkonnější a rychlejší. Další finalista je také superbike, také čtyřválec, jen ještě o něco lehčí a o něco výkonnější – je jím italský superbike Ducati Panigale V4 S. Aby finále mezi motocykly nebylo jen soubojem superbiků, rodokmen třetího finalisty vede k dakarským závodům – Honda CRF1000l Africa Twin Adventure Sports.

Také ekologická kategorie pro sériové automobily s alternativními pohony ECOCAR zná své finalisty. Jedním z možných vítězů je hned nejvýkonnější sériově vyráběné Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid, auto, které se na stovku dostane za 3,4 vteřiny poháněné výkonem neuvěřitelných 680 koní. Dalším adeptem na vítězství je japonské plug-in hybridní SUV Mitsubishi Outlander PHEV. Do trojice nejpopulárnějších ekologických aut se probojovala také domácí škodovka s modelem Octavia G-Tec s pohonem na zemní plyn CNG.

Finalisté ankety Zlatý volant 2019:
Motoristická událost roku: Legendy Praha, Grand Prix ČR (MotoGP), Barum Czech Rally Zlín.
Sportovní auta: Subaru BRZ, Porsche 911 GT3 RS, Alfa Romeo Giulia QV.
Motocykl roku: BMW S 1000 RR, Ducati Panigale V4 S, Honda CRF1000l Africa Twin Adventure Sports.
ECOCAR: Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid, Mitsubishi Outlander PHEV, Škoda Octavia G-Tec.

Veškeré informace o anketě Zlatý volant a také vstupenky na galavečer jsou k vidění na webu www.zlatyvolant.cz.

Podobné články

zdroj www.autodrom-most.cz

Galavečer Zlatého volantu i s formulí 1

TEXT + FOTO Nejen slavní hosté, ale také slavné stroje se představí v Pragovce. ...více

30.01.2019 - 01:06,
foto Vojta Konopištský (2019)

Zasněžený Winter cup v Rožmitále pod Třemšínem

FOTO Fotogalerie z hobby rallycrossu. ...více

27.01.2019 - 23:47,

Rallycross na Setkání mistrů 2018 - report

VIDEO Rallycrossaři k Setkání mistrů nedílně patří. Autokrosaři s plechovými auty stejně tak. V Sosnové jeli stejnou kategorii a ukázali tři různé cesty, jak pojmout závodění. ...více

06.12.2018 - 22:40,
foto Pozitif (2018)

Zlatý volant: Hlasování veřejnosti spuštěno

TEXT Fanoušci mohou hlasovat ve 12 kategoriích. ...více

03.12.2018 - 15:14,

Rallycross na Setkání mistrů 2018 - upoutávka

VIDEO Více k účasti rallycrossařů na Setkání mistrů na Autodromu Sosnová u České Lípy uvidíte v samostatné reportáži. Účinkovat budou: Aleš Fučík, Tomáš Mičík, Honza Bartoš a další převážně čeští závodníci. ...více

23.11.2018 - 20:14,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.