První závod Hanse Heyera

TEXT Další pokračování seriálů o prvních závodech slavných jezdců v F1.

Tentokrát jsem si vybral trochu netypickou postavu. Němec Hans Heyer totiž mezi fandy F1 není známý a to ze zřejmých důvodů, v první řadě je to legenda cestovních vozů (především pro Němce) a pak také, protože jel pouze jednu Velkou Cenu F1 a navíc ilegálně!

Hans Heyer si svou premiéru premiéru odbyl v domácí VC Německa roku 1977. Tu poprvé hostil Hockenheim, který nahradil Nürburgring (také zvaný „zelené peklo“), jenž byl označen po Laudově téměř fatální nehodě o rok dříve za nebezpečný.

Heyer se pokoušel kvalifikovat s minimem zkušeností s formulemi s vozem Penske PC4 německého týmu ATS. Startovat mohlo čtyřiadvacet jezdců a pokoušelo se jich kvalifikovat třicet.

Z pochopitelných důvodů se nekvalifikoval a skončil dvacátý sedmý. Existovala ještě šance, že by nějaký z jezdců nebyl schopen nastoupit do závodu a on se tak v listině posunul. Jenže Heyer byl až třetím náhradníkem, jeho šance byly tedy minimální.

Zmatek na startu a bouračka mezi Clayem Regazzonim a Alanem Jonesem, dala týmu ATS možnost nastartovat Heyerům vůz, který byl za chvíli na trati, aniž by si toho někdo všimnul. Nevídaná věc!

Jeho patnáct minut slávy trvalo necelých deset kol. Odmávnut černou vlajkou byl zrovna ve chvíli, kdy jeho vozu vypovídala službu převodovka. Byl to jeho první, ale také poslední závod v F1.

Soupis všech vydaných článků v této minisérii.

Zdroj, foto: f1retro.gr, wtf1.co.uk

Kategorie:

Podobné články

foto Šárka Chomiaková (2018)

Na mokré Monze vládl Trident

TEXT + FOTO Reportáž ze závodu série GP3. ...více

07.09.2018 - 10:12,
foto Šárka Chomiaková (2018)

GP3 na Hungaroringu: V čele stále Hubert

TEXT + FOTO V Maďarsku se dostala sezona série GP3 přesně do poloviny.  ...více

02.08.2018 - 17:54,

Karvinello

FOTO + TEXT Modelářský ráj vozů formule 1 Ferrari. ...více

01.08.2018 - 17:00,

GP3 na Red Bull Ringu: Začátek Ilottovy nadvlády?

TEXT + FOTO Šampionát GP3 má za sebou již tři závodní víkendy sezony. A ač piloti stáje ART stále vyhrávají závody i vévodí šampionátu, zbytek startovního pole jim je letos mnohem blíže, což činí i samotné závody mnohem zajímavější...  ...více

05.07.2018 - 19:29,
foto Čestmír Doubrava (2018)

The Most Historic Grand Prix 2018

FOTO + TEXT Historické formule, gétéčka i cestovní vozy ...více

29.06.2018 - 15:15,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.