Pulcini a Campos: Tahle kombinace funguje

TEXT Rozhovor s pilotem GP3 o jeho povedené sezoně

Campos Racing sice už pár sezon nepatří k nejslabším týmům v poli, bojovat s nejlepšími ale doposud nedokázal. Vše se změnilo s příchodem Leonarda Pulciniho. Přitom ani on dle výsledků své první sezony v GP3, kterou strávil s týmem Arden, nebyl žádný talent. Možná i proto se na začátku tohoto roku rozhodl přejít ke Camposu, s nimiž již v roce 2016 vyhrál titul v F3 Open. A opět se ukázalo, že tahle kombinace funguje. Na minulé úspěchy navázali již v samotném úvodu letošní sezony, kdy vyhráli první kvalifikaci. Po celou sezonu pak zdárně bojovali s piloty ART. Byly z toho troje stupně vítězů. Ale první vítězství stále nepřicházelo. Vše se změnilo až předposlední závodní víkend v Soči, tam po startu z pole positon Pulcini konečně zvítězil, a to rovnou v hlavním závodě. To se ještě žádnému pilotovi z Camposu nepovedlo. Navíc to samé zopakoval hned další závodní víkend v Abu Dhabi. 

Zvítězil jsi v hlavních závodech dvou závěrečných víkendů. Jak jsi spokojen?

Cítím se velmi dobře. Je skvělý pocit získat dvě vítězství v řadě v sobotním závodě, což je ten nejdůležitější závod. Bojoval jsem s chlapci z ART, předjížděl jsem je, stahoval rozdíly. Jsem velmi spokojen s časy, s mými pneumatikami bych byl schopen odjet ještě jeden závod. Všechno jsme to zvládli velmi dobře. Velmi děkuji svému týmu, letos jsme odvedli skvělou práci, tlačili jsme na to. Jen jsem trochu smutný, protože toto byl náš opravdový potenciál letošní sezony, ale ukázali jsme ho až o posledních dvou víkendech.

Stal ses nejlepším jezdcem po pilotech týmu ART. Jsi spokojený se svojí čtvrtou pozicí v šampionátu nebo jsi očekával víc?

Určitě je to pěkný úspěch, ale stoprocentně se sezonou spokojený nejsem, protože jsem měl velké výkonnostní výkyvy, také smůlu, a byly zde i chyby ze strany týmu, stejně tak z mé strany. Sezóna nebyla taková, jaká by měla být, ale bojovat v posledních závodech s piloty ART bylo dobré.

V GP3 jsi strávil dva roky, v odlišných týmech a se zcela odlišnými výsledky. Kde vidíš hlavní důvod toho, že jsi byl s Camposem o tolik lepší než s Ardenem?

Nevím. Myslím, že zde není velký rozdíl, kdyby mi nějaký tým dal dobré auto už loni, určitě bych bojoval o titul, měl jsem potenciál, ale vím, čeho bylo naše auto schopné. Ale myslím, že hlavním rozdílem je to, jak se cítím s Camposem. Je to jako rodina, cítím se s nimi jako doma. Vše, co potřebuji, mám. Také přístup k práci Španělů je velmi podobný italským lidem. Možná pro mě spolupráce s britskými lidmi nebyla tak pohodová, i když vyloženě špatné to nebylo. A také si myslím, že výkon našeho letošního auta byl trochu lepší, tvrdě jsme pracovali a ukázaly se výsledky.

Který závod sezony byl pro tebe nejlepší?

Určitě Rusko, protože tam se nám povedlo dát vše dohromady, získali jsme pole position a vyhráli závod. Měli jsme dominantní víkend, ale nebyl perfektní, protože jsme nezískali dobrý výsledek v nedělním závodě, ale pořád to byl nejlepší víkend.

Který okamžik sezony byl naopak nejhorší?

Když jsme ztratili asi čtyři závody. Nejhorší moment byl ve Spa a Monze, protože jsme týden po sobě přišli o hodně bodů, díky kterým jsem v Abu Dhabi mohl bojovat o titul. Čtyři závody po sobě jsem měl nula bodů a to znamenalo konec boje o titul.

V Abu Dhabi navždy skočila série GP3. Jak na ní budeš vzpomínat?

Byla to skvělá a náročná série. Výkon sice závisel na mnoha skutečnostech, ale určitě to byla dobrá série a jsem šťasten, že jsem ji mohl ukončit vítězstvím.

Pulciniho další kroky by po dvou sezonách strávených v GP3 měly vést do F2. V Abu Dhabi sice testoval vůz stáje Trident, patrně ale zůstane v Camposu.

Kategorie:

Podobné články

zdroj zlatyvolant.cz

První finalisté Zlatého volantu odhaleni

TEXT Finalisty čtyř kategorií určilo hlasování veřejnosti. ...více

08.02.2019 - 19:00,
zdroj Roman Staněk (2018)

Roman Staněk směle plánuje cestu až do formule 1

TEXT + FOTO Odvážné plány mladého motokárového závodníka. ...více

01.02.2019 - 15:32,
zdroj www.autodrom-most.cz

Galavečer Zlatého volantu i s formulí 1

TEXT + FOTO Nejen slavní hosté, ale také slavné stroje se představí v Pragovce. ...více

30.01.2019 - 01:06,

Charouz vezme formulové série útokem!

Charouz Racing System představil velkolepé plány pro následující rok. ...více

23.12.2018 - 15:58,

Arjun Maini: smolař z formule 2

TEXT Rozhovor o nepříliš povedené sezoně s pilotem Tridentu. ...více

23.12.2018 - 15:51,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.