Rallyový svátek v Kramolíně

TEXT + VIDEO Béčka, WRC, R5, legendární historici, to musíte vidět!

V neděli 8. října 2017 se rozburácí motory závodních strojů na tradiční rychlostní zkoušce v okolí vesničky Kramolín na Nepomucku. A nebudou to jen tak ledajaké motory, takže i přes to, že budete třeba den před tím na velkém mistráku v Příbrami, nebo na ČMPR ve Světlé, určitě si na neděli udělejte výlet i do Kramolína. Béčka, WRC, R5, legendární historici. Pořadatelský sbor Rally klubu historických automobilů (RKHA) letos připravil pro diváky opravdu velký tahák v podobě unikátní startovní listiny.

Pojďme si ale říci nejdříve něco o koncepci soutěže. Jedná se o klasickou volnou rally s centrem v Kramolíně (u místní známé rally hospody), kdy se jeden měřený úsek pojede dopoledne 3x jedním směrem a po polední pauze 3x opačným směrem. Pro diváka je to naprosto skvělá možnost vidět za celý den šest průjezdů všech aut a stihnout i návštěvu servisní zóny. Trať obsahuje skákací horizont, dvě divácká místa na ruční brzdu a opravdu přehledný uskákaný úsek, kde je možné bezpečně sledovat cca kilometr trati.

A bude opravdu na co koukat. Předběžná startovní listina obsahuje takové legendy, jako je Audi Quattro S1 (nebude jen jedna!), Ford Escort MK1, Renault R5 Turbo a Alpina, Lancia 037, Lancia S4, Subaru Impreza WRC, Škoda Fabia R5 (přeci už i tu lze považovat za legendu), Škoda 130 RS, Škoda Felicia Kit Car a mohli bychom pokračovat. Tyto automobily pojedou ve třídě legendy a VIP. Dále startovní listina pokračuje mixem dalších zajímavých historických aut, od plejády různých škodovek, přes vozy východního bloku až k trabantům. To už je taková klasická západočeská startovní listina nejen na Kramolíně. Kompletní informace o závodě můžete čerpat na webu RKHA.

Video z ročníku 2015 (téměř totožná trať):

Možná jste již zaregistrovali v letech minulých charitativní akce s názvem Jedu pro Adámka. Právě tato sbírka proběhne i v rámci tohoto závodu. Přispět na tříletého Adámka, který trpí vážným onemocněním úbytku svalstva (spinální muskulární atrofie), bude možné na několika frontách. Závodníci si mohou zakoupit samolepku s logem sbírky a vylepit si ji na své auto. Diváci budou moci přispívat do připravených zapečetěných kasiček. Samozřejmě i divák si může zakoupit samolepku. Další možností, jak přispět do sbírky, bude zakoupením speciální edice triček, vyrobených jen pro tuto soutěž. Chtěli byste si zkusit roli navigátora? V rámci sbírky připravujeme i možnost zakoupení svezení na rychlostní zkoušce s jedním hodně rychlým závodním autem na sedačce spolujezdce. Celkový výtěžek z celé akce bude oznámen před vyhlášením výsledků a bude fyzicky předán rodině malého Adámka.

Motorsport revue společně s partou Rally Fans Katovice jsou hlavními mediálními partnery závodu. Těšit se můžete na předstartovní rozhovory, diváckého průvodce rychlostní zkouškou, média stánek s promítáním přímo v centru soutěže po oba dva dny a samozřejmě foto a video výstupy včetně komentované reportáže z celého závodu. Těšíme se na Kramolín 2017, přijeďte i Vy!

Podobné články

foto Jiří Navrátil (2018)

Přispěj na dobrou věc a svez ve voze (skoro) S2000

TEXT Autorozhovor Aleše Holakovského před Rally Šumava ...více

15.04.2018 - 21:01,
foto Radek Pavel (2018)

Peníze z charitativního koncertu Autumn Night Katovice 2017 už jsou v Dětském domově ve Volyni

TEXT + FOTO Takové zprávy je radost přinášet. ...více

28.02.2018 - 18:45,

X. Agrotec Rally Ice Tour 2018

VIDEO Je skvělé jezdit rally, hrát hokej, a ještě k tomu pomáhat potřebným, třeba handicapovaným dětem a sportovcům. Taková je benefice Rally Ice Tour, jejíž desátý ročník se uskutečnil 27. ledna 2018 na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. ...více

01.02.2018 - 11:51,

Pozvánka a soupisky na Rally Ice Tour 2018

TEXT + FOTO Do startu X. Agrotec Rally Ice Tour 2018 zbývají hodiny. ...více

25.01.2018 - 17:16,
foto Jiří Zaňát (2017)

X. Agrotec Rally Ice Tour s Leškou a hercem Poláškem

TEXT Pořadatelé odhalují další podrobnosti hokejovo-rallyové benefice. ...více

13.12.2017 - 17:13,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.