foto Filip Hlavsa (2018)

RC Dakar Prolog 2018

TEXT + FOTO + VIDEO První závod RC Truck Rally 2018

V rámci doprovodného programu Mogul Dakar Setkání se v neděli 18. března 2018 v Sosnové na autodromu uskutečnilo setkání modelářů dakarských RC modelů pod názvem RC Dakar Prolog 2018. Šlo o první z pěti závodů letošního ročníku RC Truck Rally.

Díky pořadatelům nám byl přidělen prostor s hromadou hlíny na parkovišti za hlavní tribunou, kde jsme den před akcí vybudovali velice technický polygon s paralelní tratí.

V nedělním mrazivém dnu od rána bylo pro návštěvníky k vidění 24 dakarských RC modelů, a do samotného závodu se postavilo 14 RC dakarských náklaďáků. Začalo se kvalifikací na jedno kolo, kde se podle jednotlivých časů jezdci kvalifikovali do dvou skupin. Nejlepší kvalifikační čas na trati dosáhl letošní nováček Kenaj časem 48 sekund s modelem Tatra Phoenix 2017. Jelikož trať byla místy pokryta sněhem, ledem a někde bylo i bláto z tajícího sněhu, řízení modelu vyžadovalo velkou opatrnost. Právě bezchybné ovládání modelů rozhodovalo při vzájemných soubojích ve skupinách. První čtyři z každé skupiny postupovali do velkého finále o první až osmé místo, ostatní do malého finále o umístění na devátém až 14. místě. Skupinu A vyhrál opět nejlepší nováček Kenaj s RC Phoenixem a skupinu B ovládl Milda s Manem 2015.

Pro zahřátí jsme v poledne zorganizovali spanilou jízda RC Dakarek do depa našich předloh ke skutečným týmům, což vzbudilo nebývalý zájem diváků a týmových mechaniků. 

V malém finále se uskutečnila bitva o celkové deváté místo a tu vyhrál Pavel s RC Tatrou Jamal. Ve čtvrtfinálovém pavouku postoupili čtyři jezdci - Kenaj s modelem Tatra Phoenix, Jára s Ivecem, Milda s Manem, Klinger s Kamazem. Semifinálovou bitvu ovládli staří matadoři Jára s Ivecem a Milda s Manem, do souboje o třetí místo nastoupili nováčci Kenaj s Phoenixem a Klinger s Kamazem. Hned poté následoval zajímavý souboj o páté místo mezi Šnekem s modelem Ginaf a Klingym s modelem Kamaz, který vyhrál model Ginaf.

V souboji o třetí místo zvítězil Klinger s Kamazem před Kenajem s Phoenixem. Ve finále o první místo jako první přijel do cíle Jára s Ivecem a na Mildu s Manem zbylo krásné druhé místo. Před vyhlášením výsledků závodu RC Dakar prolog 2018 se uskutečnila na rozloučenou s Mogul Dakar Setkáním 2018 druhá spanilá jízda konkrétně do depa MKR Technology, kde sklidil velký obdiv Šnekův RC model Renault CBH Sherpa od samotného šéfa týmu Mario Kresse a pilota Martina van den Brinka.

Po návratu ze spanilé jízdy proběhl malý tradiční ceremoniál RC Truck Rally s vyhlášením výsledků malého, ale díky zimnímu počasí extrémního závodu RC Dakar Prolog 2018.

Na závěr je třeba poděkovat všem divákům, co se na nás přišli podívat, pořadatelům Mogul Dakar Setkání za pozvání na tuto jedinečnou akci a Motorsport revue za mediální podporu.

Již nyní se těšíme na vyhřátý písek v Semíně, kde se 26. května 2018 pojede etapový závod RC Pharaons rally.

Fandové RC dakarských modelů, jste srdečně zváni!

Tabulka RC Truck Rally 2018 po prvním závodě:

Podobné články

RC TRUCK RALLY: Africa Eco Race 2018 - report

VIDEO Parádní bitvy, technické průjezdy, rychlé pasáže, crashe. Finále seriálu RC Truck Rally 2018 obstaral závod Africa Eco Race, a my vám z této skvělé akce přinášíme reportáž včetně rozhovorů s ředitelem RC Truck Rally a jeho čerstvým vítězem. ...více

17.10.2018 - 21:39,
foto Jiří Vacek (2018)

Ollie Roučková poprvé testovala Mavericka

TEXT + FOTO + VIDEO Testu v Milovicích se zúčastnil i Martin Jeřábek. ...více

12.10.2018 - 12:03,
zdroj ČT1 (2018)

Tomeček v pořadu Gejzír na ČT1

TEXT Povídání, záběry z trati i z Tomášovy dílny. ...více

11.10.2018 - 23:41,

RC TRUCK RALLY Semín 2018 - Africa Eco Race

VIDEO Jediné RC závody dakarských kamionů na světě! // World unique RC Dakar truck racing!  Africa Eco Race, Autokemp Semín 2018: Kamaz, Tatra, Scania, Iveco, Renault, Man, Ginaf. ...více

10.10.2018 - 23:21,

Přes 8 milionů přehrání!

VIDEO Nejúspěšnější video z produkce Motorsport revue ...více

09.10.2018 - 19:06,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.