foto Jan Šmarda (2018)

Finále RC Truck Rally 2018 - Africa Eco Race

TEXT + VIDEO + FOTO Autokemp Semín hostil finále RC Truck Rally - Africa Eco Race.

Písečná pláž Autokempu Semín hostila pátý, a zároveň finální díl seriálu RC Truck Rally 2018, a to po vzoru nejpůsobivější dálkové soutěže Africa Eco Race. Do zvlhlého písku vystartovalo 21 RC modelů kamionů snad všech značek kromě Hina a Mercedesu, co se těchto maratonských závodů zúčastňují.

Hlavním závodním dnem byla sobota 22. září 2018. Start do prologu byl hodně zajímavý a obtížný, jezdilo se ve dvojicích, takže o souboje v písečných dunách nebyla nouze. Zde si nejlépe vedla žlutá Scania, a s časem 1:06 min získala nejlepší startovní pozici do následující etapy. Scania v následujících dvanácti etapách bojovala o celkové první místo v celém seriálu. Pronásledovala ji hlavně smečka modrých Kamazů a jeden rudý Ginaf.

Poslední letošní body v Semíně rozhodně nebyly zadarmo. Ginaf jakoby začal lapat po dechu a s problémy s elektronikou se propadal pořadím. Scania vybojovala trofej v nejtěžší písečné etapě, ale s problémy se zavěšením předního kola začala lehce ztrácet. Semínská pláž dakarské modely pořádně prověřila, ve druhé polovině RC AER se snad každý potýkal s technickými problémy, a na trati to chvílemi vypadalo spíš jako závod mechaniků.

Nejlépe připravené byly dva Kamazy řízené Lubošem Klinkáčkem a Václavem Kouříkem, kteří s nimi vybojovali první a druhé místo. Třetí se štěstím do cíle RC AER přijela Scania Jaroslava Slunčíka.

Tato trojice se také podělila o stupně vítězů v celkovém pořadí RC Truck Rally 2018. Zvítězil těsně Slunčík, druhé místo bral Klinkáček a třetí Kouřík. V dětské kategorii T2 zvítězil Eda Novák s oranžovým Ivecem, druhý byl s modelem Tatry zvaným uhlák Lukáš Dojčar, a třetí byla zelená Tatra Ondry Šímy.

Cenu RC Fair Play RCTR za sportovní výkon získala tentokrát jediná žena ve startovním poli Lada Slunčíková.

Cenu za nejhezčí model RC MISS Dakar, kterou vybrala redakce magazínu Motorsport revue, získal Renault Sherpa postavený Pavlem Šimkem.

Výsledky RC Truck Rally - Africa Eco Race 2018:

Celkové pořadí RC Truck Rally 2018:

Zbývá už jen poděkovat za krásné ceny od Mann Filter a redakci Motorsport revue za mediální podporu. Nelze zapomenout na Tomáše Tomečka, který snad každou besedu začíná vzpomínkou na náš RC závod s dakarskými modely. Děkujeme také všem fotografům, kameramanům za skvělé fotky a videa.

Na shledanou příští rok na jaře v Sosnové na Mogul Dakarském Setkání 2019, kde budou naše modely k vidění při závodě Preproloog, kterým otevřeme další sezónu RC Truck Rally.

Africa Eco Race 2019 - workshop v Praze

VIDEO Fanoušci, pojďte sledovat náš závod! Buďte s námi v příštích týdnech, bude to jízda! ...více

14.12.2018 - 16:38,