foto Pavel Krajíček (2019)

Reportáž z Motosalonu 2019 - druhá část

TEXT + FOTO Prezentace značek KTM, Yamaha, Kawasaki, Honda, Suzuki, Indian, Enfield a Čezeta.

Ve druhé části reportáže z výstavy Motosalon, která se konala od 28. února do 3. března 2019´na Výstavišti v Letňanech, se ohlédneme za prezentací značek KTM, Yamaha, Kawasaki, Honda, Suzuki, Indian, Enfield a Čezeta.

KTM

Kdysi značka blátošlapů, nyní tygr s modely chlubícími se výkonnými motory i špičkovou bezpečnostní i komfortní výbavou i ve střední třídě. Nejočekávanější bylo zajisté cestovní enduro Adventure s řadovým dvouválcem 790. Výbava může být těžko lepší, ovšem design bude mít nejspíš stejně tolik nadšenců jako odpůrců. Ale co naplat, pro cesty na Balkán bude tato „Kačena“ určitě výborným společníkem.


KTM 790 Adventure R

Yamaha

Zatímco Evropa i další konkurence peláší vpřed, tři ladičky v silném segmentu cestovních endur připomínají ospalou princeznu z pohádky. Nicméně polibek prince už naštěstí přišel, i když hodně pozdě… Protože to už zavánělo ostudou, musel tento japonský výrobce novou Tenerku chtě nechtě koncem minulého roku konečně představit. Co na tom, že nemá ani náklonové ABS, ani odpovídající zdvihy nebo barevný TFT displej. Vypadá jako opravdový Dakar speciál, má správné rozměry kol 21-18“, ale hlavně bude bodovat cenou. Oproti konkurentům je oznámených 249 tisíc v předprodeji více než příznivých. Uvidíme, jaké budou první nezávislé recenze a hlavně také, kdy se první kousky dostanou k nedočkavým zájemcům.


Yamaha Tenere 700


Yamaha Tenere 700

Kawasaki

Na okrese jediná… Modely této značky zaujmou ostrým designem i agresivní zelenou barvou. Nicméně letošní upgrade cesťáku Versys asi svým designem masy nenadchne. Ale užitnou hodnotu bezesporu má a svoje zákazníky si určitě najde.

Kawasaki Versys 1000


Kawasaki Versys 1000

Mezi záplavou modelů nezapadla ani loňská novinka v retro kategorii Z900RS.


Kawasaki Z900RS


Kawasaki Z900RS

Honda

V Česku nejprodávanější značka jde svou cestou – unifikací designu v rámci kategorie. Na silnici tedy těžkou rozpoznáte, zda se jedná o pětistovku nebo překoňovaný litr. To je ale jedno. Design je atraktivní a uživatelská přívětivost i pověstná spolehlivost přitáhne spoustu kupců.


Honda Neo Sport Cafe


Honda CBR 1000 Fireblade


Honda CBR 650 R

Suzuki

Tradiční výrobce z Hamamatsu v současnosti lehce tápe. Design jeho modelů lze těžko označit za atraktívní pro většinu, nicméně například v třídě power nakedů dokáže GSX-S 1000 bodovat více než příznivou cenou. Bude zajímavé sledovat, jak si povede novinka navazující na kultovní Katanu, která v záplavě exponátů trošku zapadla.


Suzuki Katana

Nechyběli ani zástupci oblíbeného „Stromořadí“.


Suzuki V-Strom

Z ostatních značek stojí za zmínku novinky Indianu, Enfieldu či elektro skůtrů vycházejících z designu nesmrtelného „Prasete“.


Indian FTR


Enfield Interceptor


Čezeta 506


Čezeta 506

Motorsport

Výstavu poctili svou přítomností i některé osobnosti z prostředí závodů. Rozhodně nejzajímavější bylo setkání s Gábinou Novotnou. Tato drobná, skromná, sympatická a také hezká slečna je první Češkou, která dokončila legendární Dakar na motorce. O to víc překvapí, že zůstává stranou zájmu masmédií. Návštěvníci si mohli prohlédnout její stroj, se kterým překonala nástrahy jihoamerických pist.


Motorka Gábiny Novotné


Gabriela Novotná


Lukáš Pešek


Motorka Karla Abraháma

Text: Martin Krajíček
Foto: Pavel Krajíček

Kategorie:

Podobné články

foto Petr Skřivánek (2018)

Seznam účastníků Dakar setkání 2019

TEXT O dvě legendy více než loni. ...více

17.03.2019 - 20:24,
foto Pavel Krajíček (2019)

Reportáž z Motosalonu 2019 - první část

TEXT + FOTO Prezentace značek Moto Guzzi, Ducati, Triumph, MV Agusta, BMW. ...více

10.03.2019 - 17:26,
foto Pavel Šimek (2017)

Dakar setkání 2019 se blíží

TEXT + VIDEO V Sosnové se bude na co dívat! ...více

07.03.2019 - 21:00,
zdroj zlatyvolant.cz

První finalisté Zlatého volantu odhaleni

TEXT Finalisty čtyř kategorií určilo hlasování veřejnosti. ...více

08.02.2019 - 19:00,
foto Jorge Cunha (2019)

AER 2019: Když nepřiletí helikoptéry

FOTO + TEXT Zajímavost z Africa Eco Race 2019. ...více

03.02.2019 - 23:04,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.