Rosenqvist zvítězil v Marrákeši

TEXT + VIDEO Formule E má za sebou třetí závod čtvrté sezóny ve své krátké historii. Již po druhé jsme se podívali do severoafrické Marrákeše v Maroku.

Výsledky kvalifikace nabízeli skvělou podívanou, protože prvních pět míst obsadila výkladní skříň pilotů FE. V pořadí: Buemi (Renault e.Dams), Bird (DS Virgin Racing), Rosenqvist (Mahindra Racing), Lopéz (Dragon Racing), di Grassi (Audi Sport ABT Schaeffler). Závod však větší drama tentokrát nenabídl. V závěru jsme se však mj. dočkali skvělého předjížděcího manévru ze strany Rosenqvista, který udolal vedoucího Buemiho a v posledních několika kolech mu ujel.

Třetí skončil Bird a čtvrtý Piquet s Jaguarem. Lopéz, který se vrátil do FE s týmem Dragon (nahradil Neela Janiho, který odjel pouze dva závody v Hong Kongu) obsadil slušné šesté místo.

Lucas di Grassi (Audi Sport ABT Schaeffler)

Smůla se i nadále lepí na úřadujícího šampiona Lucase di Grassiho s Audi ABTem, tempo na začátku závodu měl slušné, pak mu však závod ukončily technické potíže a i po třetím závodě má na kontě nula bodů.

Leonardo di Caprio jako spolumajitel týmu Venturi se znovu objevil v paddocku Formule E

V poli jsme měli britského nováčka Toma Blomqvista, který usedl do vozu amerického týmu Andretti. První dva závody totiž odjel bez výrazného úspěchu Japonec Kamui Kobayashi i přestože měl od začátku sezóny jezdit právě jezdec známý svým působením v DTM. Stejně jako jeho týmový kolega Antonio Felix da Costa závodí pro BMW, které již příští rok spojí síly s Andrettim a stane se tovární stájí BMW.

Po trati neproháněli jen jezdci, ale také CEO Fomule E Alejandro Agag, který svezl v safety caru BMW i8 hollywoodského herce Orlanda Blooma, který posléze sám vyzkoušel vůz Formule E

Zdá se, že na začátku sezóny je nejsilnější právě Mahindra a zvláště v rukou mladého Švéda Rosenqvista. Renault se zdá na to není až tak zle, jak se po prvním víkendu v Hong Kongu zdálo, ale na Mahindru jednoznačně ztrácí. Audi má zase problém se spolehlivostí, pokud ale své problémy rychle vyřeší, mohlo by svým rivalům ujet.

Další závod nás čeká v čilském Santiagu 3. února.

Foto: Formula E - media

Přílohy: 

Podobné články

Fittipaldi otestoval vůz FE v Curychu!

FOTO Dvojnásobný mistr světa ze sedmdesátých let prohnal demonstrační vůz formule e. ...více

12.06.2018 - 14:00,

Formule E vrátila závodění do Švýcarska, vítězem je di Grassi

FOTO + VIDEO Po čtyřiašedesáti letech se konal ve Švýcarsku okruhový automobilový závod, který byl jak už bývá zvykem u Formule E velmi napínavý a plný zvratů. ...více

11.06.2018 - 20:14,

Rosberg ukázal světu GEN2

FOTO + VIDEO Mistr světa F1 Nico Rosberg jako první usedl do vozu FE GEN2 a předvedl ho na berlínském letišti Tempelhof. ...více

30.05.2018 - 20:16,

Abt-solutní vítěz ePrix Berlína

FOTO Daniel Abt s Audi vyhrál stylem start - cíl v ePrix Berlína. ...více

20.05.2018 - 11:30,
Foto: Venturi

Felipe Massa míří do Formule E

TEXT Zkušený Brazilec brzy znovu usedne do závodního vozu vrcholové kategorie. ...více

16.05.2018 - 17:38,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.