zdroj Autoklub ČR (2018)

Salač s Kornfeilem spolu v Moto3

TEXT Salač je dalším produktem programu Czech Talent Team.

Šestnáctiletý Filip Salač přestupuje do Moto3 k Jakubu Kornfeilovi do týmu Redox Prüstel GP. Angažmá na příští sezonu se podařilo vyjednat díky kontaktům vedení Autoklubu ČR v zahraničí, zejména pak působením Jana Šťovíčka, prezidenta AČR.

Filip Salač je společně s Filipem Marešem prvním produktem našeho programu Czech Talent Team, a už nyní chystáme podobně příjemné překvapení v mistrovství světa v jiné motocyklové disciplíně,“ prozradil Jan Šťovíček na tiskové konferenci.

Pro Filipa Salače znamená start v novém týmu především přestup z Red Bull MotoGP Rookies Cupu do silnější kategorie Moto3, kterou si už krátce vyzkoušel při GP České republiky v Brně. „Přestupem do Moto3 se mi plní další velký sen. Vím, že to nebude jednoduché, ale díky startu na divokou kartu v Brně jsem se mohl s technikou kategorie Moto3 krátce seznámit. I když nám závod nevyšel, po tréninkových časech jsem přesvědčený, že umím dobře zajet i v této třídě. Děkuji všem za velkou příležitost a šanci ukázat svoje schopnosti. Teď se budu ještě maximálně soustředit na zbytek letošní sezóny, a pak už mě čeká náročná příprava na rok 2019,“ komentuje svůj jezdecký posun Filip Salač.

Jakub Kornfeil při letošní GP v Brně obsadil třetí místo. Co říká k novému angažmá Filipa Salače?? „Mám velkou radost, že se do mistrovství světa dostal další Čech a že budeme startovat v jednom týmu. Je to neskutečný úspěch pro Autoklub a celou Českou republiku s ohledem na to, jak malá země jsme a jak je složité se do mistrovství světa dostat. S Filipem mám naprosto výborný vztah a je skvělé, že náš profesionálně fungující tým posílí právě on. Už se fakt těším, až se tato informace dostane na veřejnost a doufám, že za námi budou stát všichni čeští fanoušci. Věřím, že budeme dobří parťáci a silná dvojka, která brzy ukáže, co v ní je,“ těší se na svého nového kolegu Jakub Kornfeil.

Německý tým Redox Prüstel GP v čele s výkonným ředitelem Florianem Prüstelem patří mezi přední týmy v kategorii Moto3 a v příští sezóně bude de facto továrním týmem značky KTM. Marco Bezecchi, který za tým startuje v letošním roce, momentálně vede mistrovství světa.

Kategorie:

Podobné články

zdroj www.facebook.com/dakar (2019)

První informace k Dakar rally 2020

TEXT Mapa a základní data. ...více

25.04.2019 - 18:04,
foto David Vychopeň (2019)

Jarní cena Brna silničních motocyklů 2019

FOTO Roadracing a sajdkáry v Brně. ...více

19.04.2019 - 14:46,

Dakar setkání 2019 s hvězdným Schlesserem - report

VIDEO Úžasná setkání s dakarskými závodníky a spoustu dramatických momentů přinesla největší evropská dakarská show. Vůni opravdové Afriky poprvé na Autodrom Sosnová přivezl Jean-Louis Schlesser, ředitel Africa Eco Race. ...více

14.04.2019 - 16:37,
foto Pavlína Mařáčková (2019)

Stříbrné Nováčkové v Portugalsku radil i Ullevalseter

TEXT + FOTO Rozhovor se Zuzanou Nováčkovou po prvním závodě ME v enduru 2019. ...více

12.04.2019 - 13:14,
foto Alessio Corradini (2018)

Morocco Desert Challenge 2019: 66 motocyklů a čtyři quody

TEXT Na startu se objeví dva české týmy. ...více

10.04.2019 - 01:30,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.