zdroj Autoklub ČR (2018)

Salač s Kornfeilem spolu v Moto3

TEXT Salač je dalším produktem programu Czech Talent Team.

Šestnáctiletý Filip Salač přestupuje do Moto3 k Jakubu Kornfeilovi do týmu Redox Prüstel GP. Angažmá na příští sezonu se podařilo vyjednat díky kontaktům vedení Autoklubu ČR v zahraničí, zejména pak působením Jana Šťovíčka, prezidenta AČR.

Filip Salač je společně s Filipem Marešem prvním produktem našeho programu Czech Talent Team, a už nyní chystáme podobně příjemné překvapení v mistrovství světa v jiné motocyklové disciplíně,“ prozradil Jan Šťovíček na tiskové konferenci.

Pro Filipa Salače znamená start v novém týmu především přestup z Red Bull MotoGP Rookies Cupu do silnější kategorie Moto3, kterou si už krátce vyzkoušel při GP České republiky v Brně. „Přestupem do Moto3 se mi plní další velký sen. Vím, že to nebude jednoduché, ale díky startu na divokou kartu v Brně jsem se mohl s technikou kategorie Moto3 krátce seznámit. I když nám závod nevyšel, po tréninkových časech jsem přesvědčený, že umím dobře zajet i v této třídě. Děkuji všem za velkou příležitost a šanci ukázat svoje schopnosti. Teď se budu ještě maximálně soustředit na zbytek letošní sezóny, a pak už mě čeká náročná příprava na rok 2019,“ komentuje svůj jezdecký posun Filip Salač.

Jakub Kornfeil při letošní GP v Brně obsadil třetí místo. Co říká k novému angažmá Filipa Salače?? „Mám velkou radost, že se do mistrovství světa dostal další Čech a že budeme startovat v jednom týmu. Je to neskutečný úspěch pro Autoklub a celou Českou republiku s ohledem na to, jak malá země jsme a jak je složité se do mistrovství světa dostat. S Filipem mám naprosto výborný vztah a je skvělé, že náš profesionálně fungující tým posílí právě on. Už se fakt těším, až se tato informace dostane na veřejnost a doufám, že za námi budou stát všichni čeští fanoušci. Věřím, že budeme dobří parťáci a silná dvojka, která brzy ukáže, co v ní je,“ těší se na svého nového kolegu Jakub Kornfeil.

Německý tým Redox Prüstel GP v čele s výkonným ředitelem Florianem Prüstelem patří mezi přední týmy v kategorii Moto3 a v příští sezóně bude de facto továrním týmem značky KTM. Marco Bezecchi, který za tým startuje v letošním roce, momentálně vede mistrovství světa.

Kategorie:

Podobné články

zdroj zlatyvolant.cz

První finalisté Zlatého volantu odhaleni

TEXT Finalisty čtyř kategorií určilo hlasování veřejnosti. ...více

08.02.2019 - 19:00,
foto Jorge Cunha (2019)

AER 2019: Když nepřiletí helikoptéry

FOTO + TEXT Zajímavost z Africa Eco Race 2019. ...více

03.02.2019 - 23:04,
zdroj www.autodrom-most.cz

Galavečer Zlatého volantu i s formulí 1

TEXT + FOTO Nejen slavní hosté, ale také slavné stroje se představí v Pragovce. ...více

30.01.2019 - 01:06,
zdroj Klymčiw Racing (2019)

Dakarem to u Klymčiwa nekončí

TEXT + FOTO Ondřej Klymčiw k plánům na rok 2019. ...více

27.01.2019 - 21:56,
foto Alessio Corradini (2019)

AER 2019: Živá čtvrtá etapa plná předjíždění

TEXT + FOTO Zpravodajství z Africa Eco Race 2019. ...více

05.01.2019 - 00:41,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.