Sezóna RC Truck Rally 2018 klepe na dveře

TEXT + FOTO Kalendář a novinky seriálu RC Truck Rally 2018.

Právě v těchto dnech vrcholí práce na dakarských RC modelech a na plánování 6. ročníku RC Truck Rally. Startovní pole by se letos mělo obohatit o dvě značky, Renault a Scanii. Naplánováno je celkem pět závodních setkání, z toho jedno 18. března 2018 v rámci doprovodného programu na největším českém dakarském svátku Mogul Dakar Setkání v Sosnové.

Závod je pojmenovaný RC Dakar Prolog 2018 a pojede se na technické paralelní trati, která dá vyniknout jízdním vlastnostem modelu trucku a dovednosti jeho řidiče. Dle žebříčku celkového umístění bude rozděleno závodní pole do čtyř skupin, kde se utká každý s každým. Poté se spojí skupiny do dvou A, B a první čtyři z každé skupiny postoupí do čtvrtfinálového pavouka, kde systémem play off z osmi postoupí čtyři modely do velkého finále o první místo a čtyři poražení se utkají v malém finále o páté místo. K vidění budou i doprovodné kamiony a rozestavěné kamiony.


První hotová stavba roku 2018: model TATRA 158 BUGGYRA PHOENIX 2017, pilot Martin Kolomý, startovní číslo 508, Dakar 2017

Druhý závod se pojede 26. května na písečné pláži v autokempu Semín, a bude to RC Pharaons rally 2018. Bude se jednat o etapový závod, stejně jako u ostatních závodů. Na úvod se vždy pojede prolog, který určí startovní pořadí do ostré etapy. Na závěr závodu bude noční etapa. Etap je plánováno celkem deset, z toho jedna je technický prolog, dvě jsou královské (nejdelší), jedna maratonská (dvě etapy bez údržby, pouze výměna pohonné baterie), dvě noční etapy a zbylé tři jsou klasik (krátké). Profil tratě bude hlavně tvořit písečné dunové pole.

Třetí závod RC Dakar rally na biketrialovém hřišti v Novém Veselí bude startovat už v pátek 6. července v podvečer, a pokračovat bude v sobotu. Plánováno je 14 etap s v obdobnou skladbou etap v pořadí: prolog, dvě etapy klasik a dvě noční královské, druhý den se bude skládat z mixu maratónské, královské a klasické etapy. Profil a povrch tratě je skladbou prudkých velkých výjezdů, sjezdů v hlíně i písku, střídavých přejezdů po travnatém a asfaltovém povrchu, nechybí ani brod. Na závodníky a modely bude čekat porce deseti závodních kilometrů.  Uvidíme, jak si s námi pohraje letní počasí. Tento závod by měl být jedním z nejnáročnějších v letošním ročníku.

Čtvrtý závod RC Silk Way rally nás 25. srpna znovu zavede na členité biketrialové hřiště v Novém Veselí. Pojede se 12 etap v jednom dni v podobné režii jako při minulém setkání, ale na trati přibude více metrů a bláta. Zde se již pomaličku bude profilovat celkové pořadí seriálu RC Truck Rally 2018.  Poté závodníci s jistým odhodláním vstoupí do posledního pátého dílu.

Pátý slavnostní závod RC Africa Eco Race odstartuje 22. září, a to opět v autokempu Semín. Dvanáct písečných etap v nesčetných dunách a na závěr slavnostní jízda po pláži, určí vítěze jak samotného závodu, ale i celého seriálu. Závodníci budou moci taktizovat, protože nejhorší výsledek závodu v seriálu se nezapočítává. Bodový systém je úměrný pořadí a počtu zúčastněných závodníků.

Tím bude seriál RC Truck Rally u konce, ale je opět možné, že se ještě na základě pozvání na nějakou pěknou motoristickou akci vydáme.

Naše akce a modely můžete sledovat na facebooku RC Truck Racing.

Srdečně vás zveme na nějakou tu naši mini akci s velkým příběhem!

Ředitel RCTR Miloš Prášil

Kalendář RC Truck Rally 2018:
RC Dakar Prolog, 18. března, Autodrom Sosnová u České Lípy
RC Pharaons rally, 26. května, Autokemp Semín
RC Dakar rally, 6. července, biketrialové hřiště Nové Veselí
RC Silk Way rally, 25. srpna, biketrialové hřiště Nové Veselí
RC Africa Eco Race, 22. září, Autokemp Semín

Podobné články

foto Pavel Herm (2018)

RC Truck Rally jde do finále

TEXT + FOTO + VIDEO Přijďte se podívat na RC Africa Eco Race. ...více

21.09.2018 - 00:12,
foto Tomáš Tomeček (2018)

Po cestě na start Turkmen Desert Race 2018

TEXT Zprávy z týmu Tom racing. ...více

31.08.2018 - 00:42,

AER i ČMPR v časopise Rally 06/2018

TEXT Tip na motoristické čtení ...více

05.08.2018 - 17:07,
foto Buggyra Racing (2018)

Beduín, beduín, beduín

TEXT Nová smlouva mezi Tatrou a Buggyrou. ...více

30.07.2018 - 20:39,
foto Prokop Siwek (2018)

Pracovní sobota v Tom Racingu

FOTO Příprava Tater na další závody, ...více

14.07.2018 - 17:50,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.