foto Josef Petrů (2017)

Startovní listina želechovické besedy s jezdci rally

TEXT + FOTO Se stručnou charakteristikou všech účastníků.

Rally Klub Paseky, o.s. vás zve v sobotu 10. března do Želechovic nad Dřevnicí na 11. ročník Besedy se závodníky rally. Program i startovní listina jsou letos mimořádně nabušené!

Pojďme si ve stručnosti představit hosty besedy, tedy aktéry z řad významných závodníků:

Od 16 hod: „Předjezdec“ – Tomáš Tomeček: Letošní stříbrný „sólový“ medailista závodu Africa Eco Race, dříve mnohonásobný úspěšný účastník Rallye Dakar v kategorii kamionů. Není většího odborníka na rozdíly mezi těmito závody.

Od 17 hod: Hlavní pole XI. Besedy se závodníky rally

Ladislav Křeček: Legenda české rally, jezdec továrního týmu Škoda v 80. letech, pětinásobný absolutní mistr republiky, který v letech 1991-2000 nikdy neskončil v MČR hůře než druhý v absolutním pořadí! První, kdo se naučil v Čechách jezdit stabilně rychle se čtyřkolkou. Své žezlo předal na přelomu tisíciletí až Romanu Krestovi.

Petr Uhel: Také už legenda, v tomto případě spolujezdecká. Zatím sedminásobný absolutní mistr republiky. Poznáte jej i bez Václava Pecha? A co nám na něj poví?

Jan Dohnal: Zvláštní případ české scény rally. Postupnými kroky došel od amatérské Škody 120 až do kokpitu trpělivě vypiplaného Fordu Focus WRC, jediný s ní coby starým dobrým dvoulitrovým WRCčkem úspěšně vzdoruje o několik generací mladším speciálům. Jediný Čech, který startoval s novým WRC specifikace 2017!

Vojtěch Štajf: Již více než 20 let stálice české scény rally (potkával se pár let na tratích ještě i s Láďou Křečkem). Autor řady zajímavých projektů rally a uskupení. Vítěz MČR ve třídě 3, vicemistr ERC2 2015. Aktuálně patrně největší český specialista na starty na kulturně odlišném blízkém východě. Původní profesí novinář, takže mu dejte při besedě co proto.

Filip Mareš: Má za sebou hvězdnou sezonu. Aktuálně patrně nejnadějnější mladý český pilot. Reprezentant České republiky a projektu Autoklub Peugeot Rally Talent. Loni druhý v mistrovství Evropy v kategorii ERC3 a třetí v ERC Junior U27. V MČR první ve 2WD, ve třídě 6 i v Juniorech. 


Foto z Besedy s jezdci rally 2017. Skvělá účast s Emilem Trinerem v čele.

Václav Kopáček: Miláček diváků a všelidových davů! Byl by legenda, i kdyby skončil kariéru už teď. Člověk, který nemá s eNkem žádný soucit. Ale my chceme, aby už ho konečně někdo posadil do R5ky!

Martin Březík: Nejrychlejší pekař České republiky. Hlavně však trojnásobný (a úřadující) mistr v prestižní třídě 3, který nejrychleji začal jezdit až kolem padesátky. Kladivo na Kopáčka!

Marek Omelka: …a (zdaleka nejen) Bžezíkův zkušený spolujezdec, který má na kontě již 163 startů, jistě mnoho zážitků, a také se ve startovním poli ještě potkal s Láďou Křečkem.

Jaroslaw Szeja: Jediný, kdo dokázal v posledních letech ve třídě 3 porazit Martina Březíka a vzít mu titul. Loni po přechodu do Fiesty R5 obsadil 5. místo absolutně v MČR. Je znám dravou agresivní jízdou, ať jede s čímkoliv. Proslavil se také totální havárií na skoku při Valašské rally před třemi lety.  

Richard Pravda: Úřadující vicemistr Slovenské republiky ve třídě 3, kterého ale vídáváme i na moravských soutěžích. Společně s Martinem Březíkem a Markem Omelkou člen týmu Červené mravce, v jehož barvách se letošní beseda koná.

Billy Latif: Známý spolujezdec, který má na kontě ale i 18 startů jako jezdec. Bohužel musel ukončit sportovní kariéru po vážné nehodě při předsezónním testu v roce 2010, ale na rally nezanevřel a dál je součástí rallyového dění. Rok a půl byl spolujezdcem Jana Dohnala, takže tato dvojice bude moci za řečnickým stolem zavzpomínat jejich úspěšnou spolupráci, kdy se spolu stali s cliem S1600 mistry MČR ve sprintrally ve skupinách 2WD, A i ve třídě A6.

Program XI. Besedy se závodníky rally v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína:

1) 16:00-16:50: Beseda s Tomášem Tomečkem, stříbrným medailistou Africa Eco Race
2) 17:00-17:10: Nástup a představení přítomných jezdců a spolujezdců rally.
3) 17:10-cca 19:15: Hlavní část programu – otázky na jezdce a spolujezdce (+ vložené akce)
4) 19:30-20:00: Autogramiáda jezdců + výdej bohaté tomboly.
5) Cca 20:00: Společné fotografování.
6) 20:30-21:15: Soutěžní jízdy na trenažeru rally: Posádky divák – závodník + vyhlášení vítězů (soutěž o ceny).
7) 21:30: Volná zábava a volné jízdy na novém trenažeru rally.

Dalšími vloženými body programu budou: Dražba nástěnných hodin týmu Červené mravce vyrobených ze závodního disku s výtěžkem pro Petra Grosse, křest nedávno vydané nové knihy mistra ve sprintrally ve sk. N Petra Poulíka Rally forever, losování hlavní ceny tomboly - svezení v závodním voze při testu (vylosuje sám jezdec Petr Krajča, úřadující vítěz třídy 8 Rallysprint série 2017).

Pro prvních 50 návštěvníků besedy bude připraven dárek od Červených mravců a společnost VP Racing Fuels, hlavních partnerů letošní želechovické besedy se závodníky rally. Moderují Jan Vaškovič a Aleš Holakovský. Vstupné na besedu je jako vždy dobrovolné. U vchodu bude možné zakoupit lístky do tomboly a na soutěž na trenažeru rally. Parkování bude možné na hřišti pod sokolovnou, příjezd od hlavní silnice Zlín-Vizovice.

Želechovickou besedu naleznete též na Facebooku.

Místo konání akce: TJ Sokol Želechovice (sokolovna), 4. května 48, Želechovice nad Dřevnicí.

GPS: 49°13'1.535"N, 17°44'57.103"E

Podobné články

foto Pavel Herm (2018)

RC Truck Rally jde do finále

TEXT + FOTO + VIDEO Přijďte se podívat na RC Africa Eco Race. ...více

21.09.2018 - 00:12,
foto Tomáš Tomeček (2018)

Po cestě na start Turkmen Desert Race 2018

TEXT Zprávy z týmu Tom racing. ...více

31.08.2018 - 00:42,

AER i ČMPR v časopise Rally 06/2018

TEXT Tip na motoristické čtení ...více

05.08.2018 - 17:07,
foto Buggyra Racing (2018)

Beduín, beduín, beduín

TEXT Nová smlouva mezi Tatrou a Buggyrou. ...více

30.07.2018 - 20:39,
foto Prokop Siwek (2018)

Pracovní sobota v Tom Racingu

FOTO Příprava Tater na další závody, ...více

14.07.2018 - 17:50,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.