Tatiana Calderon: Získala 11 bodů a pokukuje po F2

TEXT Rozhovor s jedinou dívkou v poli GP3.

Tatiana Calderon má za sebou v GP3 již tři sezony. Letos jí dala v jednom ze svých vozů příležitost stáj Jenzer. Tato švýcarská stáj v roce 2017 skončila v šampionátu třetí a byla schopna bojovat o vítězství, takže byla naděje, že by se letos mohlo zadařit i Tatianě. Ovšem příchod do Jenzeru byl zklamáním. Tatiana v první polovině sezony nedokázala získat ani bod.

Tenkrát nám k tomu řekla: „Myslím, že máme o hodně více potenciálu, než ukazují naše výsledky. Chybí nám hlavně rychlost v kvalifikacích, v závodech jsme docela konkurenceschopní. Je ovšem těžkého něčeho dosáhnout, když startujete zezadu. Také jsem čtyřikrát nedokončila závod, což též není zrovna ideální. Doufám, že v druhé polovině sezony dokážeme věci otočit k lepšímu.“

A povedlo se. V Maďarsku přišel první bod za osmé místo a od toho okamžiku se vše obrátilo k lepšímu. Tatiana v druhé polovině sezony nasbírala bodů jedenáct. A to je nejen nejlepší výkon dívky v GP3 (ty ostatně kromě Tatiany mají na kontě pouhý jeden bod v podání Alice Powell), ale byl to i nejlepší výsledek pro ni samotnou.

Naposledy jsme spolu mluvily přesně v polovině sezony a v té době jsi byla bez jediného bodu. Nyní máš na svém kontě bodů 11. Hádám tedy, že jsi s druhou polovinou sezony velmi spokojena?

Ano, rozhodně. Myslím, že rychlost jsme měli i předtím, ale až do půlky sezony se nám nepodařilo poskládat dohromady i ostatní věci. Velmi jsme se trápili v kvalifikacích a řekla bych, že v druhé polovině sezony jsme se dostali blíže k tomu, kde jsme si mysleli, že bychom mohli být.

Co byl pro tebe nejlepší závod?

Myslím, že nejlepší výkon jsem předvedla v Soči. Byla to pro mě nová trať a myslím, že jsme měli dobrou závodní rychlost a potenciál na top pětku. A také jsem byla spokojená s tím, jak se mi dařilo předjíždět.

Kdybys na této sezoně mohla změnit jednu věc, co by to bylo?

Ráda bych začala sbírat body v závodech dříve a chtěla bych být trochu lepší v kvalifikacích. Zjednodušilo by mi to život, ale myslím, že věci se dějí z nějakého důvodu a jsem spokojená s tím, čeho jsme dosáhli.

V Abu Dhabi definitivně skončila série GP3, kde jsi závodila 3 roky. Jak na tuto sérii budeš vzpomínat?

Myslím, že to byly tři velmi důležité roky v mé kariéře. Minulý rok jsem se stala vývojovou jezdkyní Sauberu a bylo to díky tomu, že jsem jezdila v této sérii a oni věděli, že tam jsem. Myslím, že mi otevřela mnoho dveří a jsem opravdu vděčná za tuto příležitost a doufám, že se budu moci nadále zlepšovat a možná se jednoho dne stát jezdkyní F1.

V listopadu jsi poprvé v životě řídila F1, a to rovnou aktuální vůz Sauberu. Jak sis to užila?

Stále se musím usmívat, protože to pro mě byl neuvěřitelný pocit. O tom, že budu jezdit s vozem F1 jsem snila od svých devíti let. A když se můj sen stal realitou, byl to nejlepší den mého života. Vlastně tři nejlepší dny mého života. A já doufám, že v tom budu moci pokračovat a budu moci jít za svým cílem, což je stát se závodnicí F1.

V posezonních testech Tatiana testovala vůz formule 2 stáje Charouz Racing. Česká stáj ovšem již představila své jezdecké složení pro příští rok, a tam kolumbijská závodnice nefiguruje (ač Charouz Racing je juniorkou Sauberu). Nechme se tedy překvapit, zda jí dá šanci jiný tým, a dočkáme se tak úplně první ženy závodící v novodobé formuli 2. 

Kategorie:

Podobné články

zdroj zlatyvolant.cz

První finalisté Zlatého volantu odhaleni

TEXT Finalisty čtyř kategorií určilo hlasování veřejnosti. ...více

08.02.2019 - 19:00,
zdroj Roman Staněk (2018)

Roman Staněk směle plánuje cestu až do formule 1

TEXT + FOTO Odvážné plány mladého motokárového závodníka. ...více

01.02.2019 - 15:32,
zdroj www.autodrom-most.cz

Galavečer Zlatého volantu i s formulí 1

TEXT + FOTO Nejen slavní hosté, ale také slavné stroje se představí v Pragovce. ...více

30.01.2019 - 01:06,

Charouz vezme formulové série útokem!

Charouz Racing System představil velkolepé plány pro následující rok. ...více

23.12.2018 - 15:58,

Arjun Maini: smolař z formule 2

TEXT Rozhovor o nepříliš povedené sezoně s pilotem Tridentu. ...více

23.12.2018 - 15:51,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.