foto Prokop Siwek (2018)

Tomeček předvedl tři Tatry, ale kde je ta závodní?

TEXT + FOTO Tom racing se zúčastnil Kopřivnických dnů techniky

Kopřivnických dnů techniky, které se o víkendu 9. a 10. června konaly na testovacím polygonu v areálu Tatry, se zúčastnil také dakarský závodník Tomáš Tomeček. Návštěvníci si mohli prohlédnout asistenční Tatru a dva sběrné kamiony balai, které jezdí v barvách Tomečkova týmu Tom Racing. Na polygonu ale chyběla závodní Tatra, v níž Tomeček v lednu dosáhl převratného úspěchu, když sólo jízdou bez navigátora a palubního technika vybojoval druhé místo na Africa Eco Race 2018.

Tomečkova závodní Tatra přitom v areálu kopřivnické automobilky ve skutečnosti byla a stále je, ale jen tak někdo se k ní nedostane. Už nějakou dobu je odstrojená a sám její majitel ji repasuje pro další závod. „Tatra je vykuchaná, motor je venku, je nepojízdná. Teď zrovna dělám repasi turba,“ přibližuje Tomeček. „Jedno už mám hotové a je zpět v autě, druhé mám rozebrané.“ Co dalšího dělá dakarský závodník, když zrovna nezávodí, ani nebrousí, či nešroubuje? „Spoustu času věnuji propagačním akcím, ať už pro děti ve školách, nebo pro sponzory a jejich partnery. To mě hodně baví,“ odpovídá Tomáš Tomeček. „Sháním také práci pro má baléčka. A jsem rád, že se to docela daří. Kromě Africa Eco Race jsem s balai jezdil při Morocco Desert Challenge, a chystám se na zářijový Turkmen Desert Race.“

Zatímco v Maroku měl pořadatel i další baléčka, a Tomečka požádal o jeden vůz, se kterým pak odváděl hlavně tu nejtěžší práci v dunách, v Turkmenistánu se počítá s oběma vozy Tom Racingu. V oranžové Tatře pojedou Petr Foltýn s Teo Tzanovem, v bílé si dřívější úspěšnou spolupráci připomenou Tomeček s Ladislavem Lálou. I když tentokrát budou místo závodění pomáhat závodníkům, kteří se ocitnou v nouzi.

Jak to ale bude se závoděním, čeká nás v prosinci a lednu další překvapení? „Samozřejmě také sháním nové partnery pro další ročník Africa Eco Race,“ říká Tomeček. „Přihlásil jsem se online hned 1. května, okamžitě po otevření přihlášek. Asi vás zajímá, jestli pojedu zase sám. Mohu říci, že jsem vlastně zkopíroval svou loňskou přihlášku, tedy pro jednu osobu. Ale kdykoliv to lze upravit a někoho k sobě přidat,“ usmívá se příborský závodník. „Hlavně se teď starám o Turkmen Desert Race, tam musím připravit dva kamiony,“ dodává muž, který se jako jediný Čech může pochlubit vítězstvím v závodech Rallye Paříž – Dakar i Africa Eco Race. 

Podobné články

foto Pavel Herm (2018)

RC Truck Rally jde do finále

TEXT + FOTO + VIDEO Přijďte se podívat na RC Africa Eco Race. ...více

21.09.2018 - 00:12,
foto Tomáš Tomeček (2018)

Po cestě na start Turkmen Desert Race 2018

TEXT Zprávy z týmu Tom racing. ...více

31.08.2018 - 00:42,

AER i ČMPR v časopise Rally 06/2018

TEXT Tip na motoristické čtení ...více

05.08.2018 - 17:07,
foto Buggyra Racing (2018)

Beduín, beduín, beduín

TEXT Nová smlouva mezi Tatrou a Buggyrou. ...více

30.07.2018 - 20:39,
foto Prokop Siwek (2018)

Pracovní sobota v Tom Racingu

FOTO Příprava Tater na další závody, ...více

14.07.2018 - 17:50,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.