Tomeček v čele hostů Besedy s jezdci rally

TEXT Program a hosté želechovické Besedy se závodníky rally.

Již pojedenácté připravuje Rally Klub Paseky o.s. pod vedením Jaroslava Krajči tradiční Besedu se závodníky rally v Želechovicích nad Dřevnicí. Oblíbené předsezónní setkání příznivců a fanoušků rally s vybranými jezdci a spolujezdci se uskuteční v sobotu 10. března, tedy nedlouho před Valašskou rally. Po společenské stránce tedy půjde o jakési symbolické otevření letošní rallyové sezony.

Se vstupem do druhé dekády své existence získala želechovická beseda i nové hlavní partnery, kterými jsou košický Červené Mravce Rally Team a společnost VP Racing Fuels. Stejně tak je letos mimořádnou novinkou i to, že hlavní besedě se závodníky klasické rally, která odstartuje jako vždy od 17 hod, bude již od 16 hod předcházet ještě samostatná beseda s letošním stříbrným medailistou závodu Africe Eco Race Tomášem Tomečkem. Fanouškům dálkových soutěží lze tedy vřele doporučit, aby letos vyrazili do želechovické sokolovny o hodinu dříve než obvykle. Hlavní část besedy na tento „dakarský předkrm“ plynule naváže po uvedení a představení přítomných hostů. A kteří hosté to letos budou?

Účast na besedě k potěšení pořadatelů již s velkým předstihem předběžně potvrdili všichni následující jezdci a spolujezdci: Ladislav Křeček, Petr Uhel, Jan Dohnal, Vojtěch Štajf, Václav Kopáček, Filip Mareš, Martin Březík, Marek Omelka, Billy Latif, Richard Pravda, Ondřej Krajča a již zmíněný Tomáš Tomeček. Jelikož půjde ve většině případů o zcela nové hosty, kteří želechovickou besedu zatím ještě nikdy nenavštívili, můžeme se těšit na nová vyprávění, zážitky z rally a názory na ní.

V programu i bude křest nedávno vydané nové knihy Petra Poulíka RALLY FOREVER a také dražba nástěnných hodin Červených Mravců vyrobených ze závodního disku s výtěžkem pro rehabilitujícho Petra Grosse, který se jednoho z prvních ročníků želechovické besedy před lety sám účastnil jako jeden z hlavních hostů. A aby toho nebylo málo, tak pro prvních 50 návštěvníků besedy bude připraven dárek od letošního hlavního partnera akce, Červené Mravce Rally Teamu.   

Stejně jako vždy po vlastní besedě bude následovat autogramiáda jezdců, fotografování a soutěž na rally trenažeru ve složení vylosovaný fanoušek - host, a samozřejmě jako vždy bohatá tombola. Její hlavní cenou bude svezení s Petrem Krajčou, jezdcem Rally Klubu Paseky, úřadujícím vítězem Rallysprint série ve třídě 8 a druhým vicemistrem MČR v téže třídě. Svezení v závodním Renaultu Clio se uskuteční 17. března při testu v okolí Vyškova.

Můžete se podívat na videozáznam z loňského ročníku besedy, který připravilo zlínské JNK Studio. Zejména vyprávění Emila Trinera by si zasloužilo samostatnou besedu.

Další informace, včetně potvrzení či případné aktualizace „startovní listiny“, vám přineseme ve zprávě v týdnu před konáním besedy.

Místo konání akce: TJ Sokol Želechovice (sokolovna), 4. května 48, Želechovice nad Dřevnicí, GPS: 49°13'1.535"N, 17°44'57.103"E

Podobné články

XI. Beseda s jezdci rally - report

VIDEO Největší beseda o rally v České republice už 11 let ohlašuje příchod nové sezóny. Jak je na ni připravena posádka Pech - Uhel, co má v plánu Štajf, a proč besedu podporují Červení mravenci? ...více

14.03.2018 - 19:45,
foto Marek Válek (2018)

Želechovická beseda s úspěšnou dražbou pro Petra Grosse

FOTO + TEXT Jedenáctý ročník Besedy s jezdci rally. ...více

12.03.2018 - 13:39,
foto Prokop Siwek (2018)

Dakarská afterparty Barth Racingu

TEXT Zajímavé výroky jezdců Barth Racingu. ...více

09.03.2018 - 17:51,
foto Josef Petrů (2017)

Startovní listina želechovické besedy s jezdci rally

TEXT + FOTO Se stručnou charakteristikou všech účastníků. ...více

09.03.2018 - 00:45,
foto Daniel Kusák (2017), Čeští rallyoví srdcaři

Želechovická beseda: V hlavní roli Emil Triner

Desátý ročník Besedy s jezdci rally včetně online záznamu toho nej.  ...více

14.02.2017 - 03:09,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.