Tvrdé finále s bouračkami a rvačkou

VIDEO + TEXT Reportáž a sestřih onboardů závodníka kartcrossu.

Hollabrunn je krátká, jednodušší a úzká trať, kde jsou všichni jezdci téměř stejně rychlí, a bojuje se o každý milimetr okruhu. I přes noční se déšť byla trať v sobotu ráno sjízdná a na druhý měřený trénink už ve velice dobrém stavu. Kvalifikaci i všechny tři rozjížďky se nám podařilo vyhrát bez větších problémů a komplikací. Na semifinále nám pokropili dráhu a to nikdy nevěstí nic dobrého. Lépe odstartoval Jirka Rezek, na kterého jsem celý závod útočil, ale zároveň jsem musel bránit za sebou jedoucího Jirku Havelku. S druhým místem v cíli jsem byl spokojen. Musím pochválit rakouské pořadatele za to, že jako jediní nekropí pouze před divizí kartcross.

První start finále se mi povedl a do první zatáčky jsem přijel jako první. Honza Kuneš mě vytlačil, ale s tím jsem počítal. Honza ale nepočítal s tím, že ho ještě vytlačí Jirka Rezek na mez a jelikož neubral, převrátil se. Raději jsem je pustil před sebe a převracejícímu se Honzovi vyhnul obloukem. Ve druhém pokusu jsem znovu před první zatáčkou vedl, ale opět se o mě opřel Honza Kuneš a já byl v tu chvíli v sevření Matii Rakovce i Kuneše. Naštěstí se mi podařilo vysmeknout a zaujmout druhou pozici. Pomalu jsem se chystal zaútočit na vedoucího Honzu, ale jízda byla opět zastavena, tentokrát kvůli ošklivé nehodě Tomáše Riga.

Ve třetím pokusu o finále se mi znovu povedl start, ale Michal Benda vystřelil o půl vteřiny dříve, než všichni ostatní a předjel mě v první zatáčce. Když jsem za sebou viděl Kuneše s Rezkem, musel jsem jednat a pustil se do předjetí Michala Bendy na brzdy před vracákem. Bylo tam místo akorát na malou buginu a jsem rád, že mě Michal nezavřel. Bylo to opravdu dobré rozhodnutí, protože oba jezdci do Michala najeli a skončili na jedné hromadě. Po tomto incidentu proběhla výměna názorů mezi Jirkou a Honzou a oba byli vyloučeni. Start čtvrtého pokusu o finále vyšel dobře. První čtyři kola jsem musel bránit útoky Matii Rakovce, který jel rychle a hlavně s chladnou hlavou.

Povedlo se, máme hattrick a cenné body do šampionátu. Především jsem rád, že jsme dokázali přežít a vyhrát takový bláznivý a vyhrocený závod bez větší újmy na technice a psychice. Díky všem za obrovskou podporu, fandění a držení palců.

Petr Doležal

Podobné články

foto Karel Stibůrek (2018)

Autokrosové babí léto v Sedlčanech

FOTO + TEXT Poslední autokrosový mistrák sezóny 2018. ...více

15.10.2018 - 18:39,
foto Karel Stibůrek (2018)

Dvě větší nehody při autokrosu v Sedlčanech

FOTO + TEXT Obě naštěstí bez závažnějších následků. ...více

11.10.2018 - 20:31,
foto Vojta Konopištský (2018)

Autokros - Sedlčany 2018

FOTO Fotogalerie z posledního závodu MMČR 2018. ...více

08.10.2018 - 18:22,

Vítězství v půjčených botách

VIDEO + TEXT Reportáž a sestřih onboardů závodníka kartcrossu. ...více

15.08.2018 - 17:10,
foto Honza Pořízek (2018)

Evropský autokros v Přerovské rokli 2018

FOTO + TEXT V Přerově se dařilo českým jezdcům. ...více

14.08.2018 - 17:10,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.