Foto: Pavel Šimek

„Uhni, nevidim!“

Pohled do duše motoristickému fandovi, co se tam poprvé dostal.

Je mi jednadvacet. Stojím na startovním roštu berlínské ePrix Formule E a běhám s fotoaparátem jako blázen. Snažím se svojí redakci přinést co nejlepší materiál. To co dělám, dělám na 110%. Tohle mě prostě baví a chci, aby se to stalo mojí obživou.

Na rošt sem doběhnul z jiné části okruhu, abych měl co nejvíce času a mohl toho co nejvíc pochytit a nafotit. Když se proderu z poleposition na konec startovního roštu a zpět, trochu zpomalím. Stojím a najednou to na mě celé dolehlo. Stojím na startovním roštu nejprestižnější elektrické série, kterou koná FIA, stojím tu opodál jezdců, kteří mají mnoho zkušeností s formulovými sériemi a 80% z nich dokonce závodilo v F1. A já tady prostě stojím! Po těch letech, co tohle všechno sleduji, věnuju tomu spoustu času a formulový motorsport se pro mě stal manželkou, kterou jsem si vzal v katolickém kostele – v dobrém i ve zlém!

Když tam tak pochoduji a nasávám skvělou atmosféru, všimnu si, že právě přišel Alain Prost! Wow! Přispěchám k němu a sleduju ten mumraj okolo. Právě okolo vozu jeho syna Nicolase se motá nejvíc lidí, ne kvůli synovi, ale Alainovi! Fotka s rodinou, potom s hosty, novináři. Neví, kam by uhnul. Ale nemá s tím problém a neodmítá. Vyčekám si frontu a jdu na to.

Pak se k Prostovi konečně dostanu, otočím telefon. Koukám na displej a on nikde. Co se stalo? Aha! Pořádně pokrčím třesoucí se kolena a v hlavě jeho sportovní a historické úspěchy. Ano, teď už jsme vidět oba na displeji, ale nohy mám hodně podlomené.

Pak závod, ještě před prvním zvoněním utíkám ze startovního roštu do první zatáčky, kde si zabírám skvělé místo. Bude to moje první fotka startu závodu z pozice novináře! Nervozita.

Nic neselhalo, další kolo fotím o sto metrů jinde a pak zase utíkám. Směr – vnitřní část okruhu. Tam trávím téměř polovinu závodu. Nejvíc času jsem strávil, ale na výjezdu ze zatáčky č. 9, kde se zrychluje na dlouhou rovinku.

Stojím u výřezu v plotě na fotografickém stanovišti a cvakám, snažím se, jde to, ale dře to. Zas tak super techniku nemám, ale aspoň něco. Tři kola fotím. Pak si jen stoupnu a koukám. Najednou mi dojde, jak strašně blízko jsou. Až se dostavil strach a kvanta adrenalinu! Jsou velmi blízko, opravdu na dosah. Metr, metr a půl? Jak kdo totiž. Skvělé sledovat jak každý do toho jde s jinou vervou a když Bruno Senna, někde hluboko v poli protočil kola a smykl podél zdi maximálně dvacet centimetrů od ní, uskakoval jsem!

Skvělý pocit, zajímavý zvuk a proud aerodynamického větru. Najednou mě něco trefilo, jak projela smečka hladových psů, tak mě toho trefilo víc! Najednou ze sebe sbírám žmolky z pneumatik! Úžasná sprcha pro motoristického šílence!

Pod pódiem stojím v první řadě davu. Za mnou kdo si stojí, pokukuje přese mě a stejně nevidí. Asi má modrý svetr. Ano, má! Najednou mě obkročí a stoupne si přede mě. Alain Prost!

Kategorie:

Podobné články

zdroj zlatyvolant.cz

První finalisté Zlatého volantu odhaleni

TEXT Finalisty čtyř kategorií určilo hlasování veřejnosti. ...více

08.02.2019 - 19:00,
zdroj Roman Staněk (2018)

Roman Staněk směle plánuje cestu až do formule 1

TEXT + FOTO Odvážné plány mladého motokárového závodníka. ...více

01.02.2019 - 15:32,
zdroj www.autodrom-most.cz

Galavečer Zlatého volantu i s formulí 1

TEXT + FOTO Nejen slavní hosté, ale také slavné stroje se představí v Pragovce. ...více

30.01.2019 - 01:06,

Charouz vezme formulové série útokem!

Charouz Racing System představil velkolepé plány pro následující rok. ...více

23.12.2018 - 15:58,

Arjun Maini: smolař z formule 2

TEXT Rozhovor o nepříliš povedené sezoně s pilotem Tridentu. ...více

23.12.2018 - 15:51,

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka slouží jako ochrana proti SPAMU a robotům.
Vyplňte prosím prázné pole.